Hölkkäsuoralla taas aivottomat riehuu

Anonyymi

On taas Hölkkäsuoralla aivottomat apinat jotka syksylläkin riehui aloittaneet älyvapaan leikkinsä. Nyt ovat tuhonneet erään taloyhtiön pihassa lasten leikkivälineitä. Laittaneet sellaiseen kuntoon että jos ei vanhemmat satu huomaamaan niin lapsille voi käydä tosi pahasti. jopa vauvakeinuakin ovat nuo todella lapselliset ikäisekseen tuhonneet.
Ei uskoisi heitä sen ikäisiksi kuin ovat. Ovat ilmeisesti hieman kehityksestä jälkeenjääneitä. Onneksi heidät tiedetään ja taitaa vanhemmille olla iso lasku tulossa, ellei joko vanhemmat tai pojat käy sopimassa miten korvataan.
Pitäkäähän huolta tuollaisista ikäisitään kehityksestä jälkeenjääneistä, ettei joku pieni lapsi vahingoitu vakavasti näiden älyvapaista ideoista.
Muistakaa että pojat tiedetään.

6

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ne pojut on menossa muka ylä asteelle syksyllä. Jotkut lapset ei kehity henkisesti saa nähdä miten pärjäävät kun ovat vielä lapsen tasolla.

      • Anonyymi

        Eihän kaikki pekat kehity edes lapsen tasolle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän kaikki pekat kehity edes lapsen tasolle.

        Ei ainakaan nuo ole kehittyneet, olisikohan puutetta vitamiineista vai kotikasvatuksesta?


    • Anonyymi

      Korvasko pojat tekonsa?
      Löysä ranteisten alkoholisti vanhempien syyhän toi on.
      Lapsista sais kyllä vielä jotain .kun Kaivuri Jussi ottas kopin asiasta.
      Töihin pojat pitäs laittaa , on hommaa vaikka kuinka.
      Kun tekee ruumiilista työtä 8-10 tuntia päivässä ei tee mieli muuta kuin ruokaa ja lepoa.

      • Ei käy. Alle 18 v. ei saa teettää kuin 6 h/pv ja sekin vielä ei saa olla vaarallista työtä, jota Kaivuri Jussin työt on poikkeuksetta aina.


      • Anonyymi
        klotoidi kirjoitti:

        Ei käy. Alle 18 v. ei saa teettää kuin 6 h/pv ja sekin vielä ei saa olla vaarallista työtä, jota Kaivuri Jussin työt on poikkeuksetta aina.

        Et näy tuntevan työlainsäädäntöä ollenkaan.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3839
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2974
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      9
      1872
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1608
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1089
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      934
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      864
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      774
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      741
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      728
    Aihe