Kenen skidi ? Vanhemmat vastuuseen.
Kuka poltti koulun ?
8
1337
Vastaukset
- Anonyymi
Ei sillä väliä koska ei joudu vastuuseen, alaikäinen meinaan. Kouluja saa polttaa näköjää suomen laki on semmoinen ja tuskin joutuu maksamaan mitään.
- Anonyymi
Tietenkin joutuu maksamaan. Korvaussumma menee ulosottoon kasvamaan korkoa ja perintä alkaa samana päivänä kun polttaja täyttää 18. Tuollaisen asian tietää jokainen täysi-ikäinen Suomen kansalainen.
- Anonyymi
Jos se oliki joku ottolapsi Vinkustanista
- Anonyymi
Ois nyt edes ne rumemmat rakennukset polttanu, jos polttaa piti
- Anonyymi
No nyt saa lapsi huomion siinä perheessä tai laitoksessa, tai siltä yksinhuoltajalta. Huomion tai tuomion, huomioksi kelvannee kehun puuttuessa tuomiokin
- Anonyymi
Luultavasti jonkun siiderivalaan, yksinhuoltajaäidin pikkugangsteri.
- Anonyymi
Oliko se yksityishenkilö sitten joka poltti vai porukkako siellä keppoili ja myytinmurtajiksi eläytyi tai youtuben mallin mukaan jotain kotipaukkuja testaamaan Tukin kovin moni ainakaan haluaa syytä niskaansa ja voisikokaan pysyä tekijäkaarti salassa kokonansa. Yksi jos paljastaisi itsensä niin varrmaan myös sitten toiset tekijät, että saadaan kulut jaettua isomman ryhmän kesken. Vaan ei kai näitä iskuja ylens tee net, joilla olisi varaa maksaa vahingot
- Anonyymi
Mahtavaa kielioppia. Voisit käyttää kesälomasi koulukirjojen lukemiseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1074239Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv572428Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?781640Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61103- 66854
- 21823
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118813- 39792
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50779- 62768