Eikö ne persumiehet saa pimpaa kun pitää alkaa vihaamaan vastakkaista sukupuolta rakkauden sijasta?
Olen kovasti ihmetellyt, miksi siinä ei ole mitään tuomittavaa, että persumies roudaa petikumppaneiksi ympäri maailmaa naisia/miehiä? Miksi siinä on tuomittavaa, jos nainen antaa persumiehelle pakit ja käy hakemassa Afrikasta poikakaverin?
Olen kovasti ihmetellyt, miksi siinä ei ole mitään tuomittavaa, että persumies roudaa petikumppaneiksi ympäri maailmaa naisia/miehiä? Miksi siinä on tuomittavaa, jos nainen antaa persumiehelle pakit ja käy hakemassa Afrikasta poikakaverin?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomessa on lukuisia miehiä, ketkä jäävät ilman parisuhdetta. Osa heistä kuuluu persuihin. Yksinäiset voivat kokea asiasta vääryyttä, joka muuttuu ajan myötä vihaksi vallitsevaa yhteiskuntaa kohtaan. Asia on vakava, eikä siitä ole mielekästä laskea leikkiä. Paljon hedelmällisempää olisi pohtia, kuinka voisimme auttaa heitä onnistumaan löytämään onnen ja rakkauden.
Muuten hyvä, mutta tosi paha asiavirhe oli sinun kirjoituksessasi.
Kirjoitit: "Suomessa on lukuisia miehiä, ketkä jäävät ilman parisuhdetta. "
Oikea muoto: "Suomessa on lukuisia miehiä ja naisia, ketkä jäävät ilman parisuhdetta."
Tämä asia koskee molempia sukupuolia. Sinun tavallasi ilmaistuna se näyttää olevan naisten vika etteivät miehet pääse parisuhteeseen vaikka asia koskee myös naisia.
Tällä tavalla on helppo levittää naisvihaa omaan pettymykseen pohjautuen. Naisia kyllä löytyy persumiehillekin, mutta pitäisi olla perusasiat kunnossa: itsenäisyys, siisteys, kohteliaisuus ja luotettavuus lienevät hyviä ominaisuuksia. Monesti se myös vaatii paikkakunnalta poismuuttoa ja siihenkin on sopeuduttava.
Ei se onni automaattisesti hiivi peräkamariin ja parittaminenkin on kielletty. Vaaditan jotain miehenkuvatukselta itseltäänkin.
Ei persut vihaa naisia. Te niin uskotte, ja tietenkin uskotte. Kuuluu ammattitautiin. Mahdotontahan se on, että teille tautisille asiat olisi sellaisia kuin ne on. Kaikki pitää älyttömällä kiihkolla vääristellä ja väännellä, että saa virtuaalistai itsetyydystä aikaan.
Anonyymi 01:42 Oliko tuo olevinaan vitsi? Persueliitin Hankamäeltä tilaaman naisvihajulistuksen jälkeen tuollaiset persuvitsit ovat TODELLA huonoja!!
Se ns. työmies on täysi katastrofi ja kuuluisi heivata pellolle
Onkohan tämä "työmies" tehnyt koskaan ns. oikeita töitä. Allah-aho on sentään ollut joskus jopa tarjoilija.
Koetin katsella sitä kohtaa jossa esittelee ylpeänä tuotostaan yhtäkään lausetta ei saanut oikealla suomenkielellä ulos
Senpä takia monet persumiehet hakevat "helpon" naisen jostain kehitysmaasta tai parittelevat miehen kanssa.
Luin otteita tuosta Hankamäen sepustuksesta. Oletteko persut todella noin sairaita? Mielipuolista tekstiä. Ei todella ole enää vitsi, jos sanoo, että hakeutukaa persut mielenterveyspalveluiden piiriin. Ehkä siitä on teille apua. Osan voisi kyllä taluttaa suoraan pyöreään koppiin. On jutut jo sillä tasolla.
Pitääkö joku tuollaista vielä politiikkana?
Onko tuollainen viha muka eduksi Suomelle kansakuntana?
Persujen pelkästään elämäm koulua käyneiden kannattajien sökellykset netissä ymmärtää nippa nappa, mutta tämä "tutkimuksen" tehnyt tohtorismies oli jo liikaa. Onko siellä persuissa enää ainuttakaan tolkun ihmistä?
Toivottavasti ei. Tolkun ihmiset ajaa tän maan suohon.
Afrikan miesten haisevat ja mielenterveysongelmaiset lähiövalaat ei kenellekään täyspäiselle kelpaisikaan.