Kävin hakemassa tarvikkeita kesämökille paikallisesta kaupasta ja täytyy sanoa että sain törkeää palvelua kassalla olleelta nuorehkolta naiselta,eikä ollut ensimmäinen kerta kun ko. henkilö oli noussut väärällä jalalla sängystä.Ihan vain liikkeen kannalta tehkää jotakin.
Kiukkuinen Kassa
Anonyymi
111869
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sopimatonta ainesta hakeutuu palveluammattiin, pahimmat tapaukset nousee urallaan kaupan esimiestehtäviin.
Pahimmat hakeutuvat ammattiin, jossa voi hyödyntää heikossa asemassa olevaa asiakastaan. Vanhusten hoitoalalta on jäänyt kiinni monta rahan kavaltajaa ja on vielä joku kiinnijäämättäkin.
Osui, upposi ja poistui. Nythän sitten tiedät, että kaikki tietää. Onneksi ei sille alalle ole paluuta
Niinpä ja sen lisäksi voi Kelaltakin kääräistä vähän ylimääräistä, sääli vain vanhempia, kun joutuivat korvaamaan takaisin.
Mikä kauppa kyseessä?
Joku netin leivonnaiskauppa
Yläsavolaiset naiset ovat perinteisesti olleet kiukkuisia.
Totta! Iloisia ovat teini-ikään saakka mutta sitten alkaa murjotus ja kiukuttelu!
Venäläiset naiset ovat iloisia myös täysi-ikäisinä!..ja myös Pohjois-Karjalan naiset.
Pohjanmaalla naiset suorastaan piruja, terroristinkin kanssa helpompi neuvotella!
Höhötin kun on kuiva niinkuin pediinin santaali.
Siinä vaiheessa kun naisesta tule äiti niin on aika vaihtaa nuorempaan! Mummoutuminen alkaa äitiydestä. Suosittelen silloin ottamaan vaikka Thaikkkunainen ale kolmekymppinen. Niin minä tein.
Aivan, sama muotti ikääntyville äideillä. Vaatetus muuttuu mummimaiseksi, jutut myös. PAITSI!! ..kun nämä mummoutuvat äipät pääsee Ruotsin risteilylle niin pintaan puskee pinna alla ollut teini ja meno onkin sitten hurjaa. Miksi näin jyrkkä muutos ja muotin vaihto. Siksi moni mies kyllästyy koska nainen, jonka nuorena ottanut ei olekaan enää sellainen kuin oli ihastus aikana.