Rentouttavaa

Anonyymi

Nyt on hyvä Fiilis. Koronasta ei mitään hyötyä, paitsi olen yli 2kk ollut tekemättä yhtään veto riviä mihinkään peliin. On oikeasti vapaa tunne. Tuloksia olen katsellut ja todennut, että jos olisin veikannut, hävinnyt olisin rahani. Suosittelen.

5

140

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korona oli suuri kusetus. Ei se tappanut kuin muutama sata heikompaa ihmistä. Enemmän tulee tappamaan hallituksen valmiuslaki. Miksi hallitus pisti koko maan kiinni, vaikka tauti jylläsi vain pariss paikassa? Kohta hallitus lahjoittaa 8 miljardia euroa etelän mafiamaille. Se raha on otettava jostain, joten se otetaan suomalaisten koulutuksesta ja terveydenhoidosta. Kiitti vitusti, viherkommunistit!

    • Anonyymi

      Veikkauksen slotit raksuttaa tällä hetkellä ennätyskovalla tempolla kaikki pelurien rahat parempii taskuihin. Lisäksi kotimaisia jalkapalloilukohteita myöten pelataan hirveä määrä sopupelejä, jotta saadaan nopeassa tahdissa koronatappioita takaisin vedonlyöntitoimistoissa/jalkapalloseuroissa.

      Kattokaa nyt jotain kuppaista Portugalin pääsarjaa. Yksikään kärkijoukkue ei pelaa omalla tasollaan vaan menettävät luokonaan pisteitä.

      Kylle noille kusimunille rahat kelpaa jos vaan euronkin työnnätte. Eivät ole buukkerit mitään korkeakorkoisia sijoituslaitoksia - ei helvetissä ole.

      Veikkauksen slotit on kyllä muutenkin kuin palautusprosentiltaan sadistisia. Ei voi esim. pelata automaattipelejä kuten muilla buukkereilla. Jokaista helvetin kierrosta varten on painettava nappia.


      Mä tein tänään kovan päätöksen. Veikkauksen pelit lopetin kokonaan, ettei vaan yksikään suomalainen mulkku tienaa minun kustannuksellani penniäkään. Ulkomaille pelailen tottakai urheilupelejä, koska kertoimet on parempia ja kohdetarjonta ja ennenkaikkea live-vetoja on runsaasti.

    • Anonyymi

      Nyt en ymmärtänyt tuota höpinää hallituksesta. 50 mittarissa ja yksikään hallitus ei ole vaikuttanut minuun mitenkään. Itse olen työpaikkani hakenut, palkkani pyytänyt, veroni maksanut. Niin paitsi kouluttihan hallitus minut 1970-80 luvulla ja ilmaiseksi, tai siis veronmaksajien rahoilla, siitä kiitos. No onhan eri hallitukset auttaneet ja tukeneet minua paljon, kunhan provosoin.

    • Anonyymi

      Taavetti puolestaan on jättipotittanut hurjempaa tahtia kuin koskaan ennen et sillei hei! Kokkolassa juhlitaan juhannusta riemuisissa tunnelmissa. Taavetti kestitsee 5 vierasta, mallimisuja tietenkin kaikki tyynni. Pian Taavetti kääräisee hihansa ja aloittaa perinteisen kuhacevichensä valmistamisen. Tuoreesta, itse (potittamisen lomassa) pyydetystä kuhasta et sillei hei!

      Terveisin,
      Vetti2

    • Anonyymi

      Eipä se ole peliriippuvuutta aiheuttanut, vaikka vetoja pikkusummilla on vedetty, koko pitkäveto historian aikana.
      Eipä aiheuttanut oireita, vaikkei ole tullut pelattua 3 kuukauten.
      Tauon jälkeen vedin muutaman vedon ja tappioputkihan se vaan jatkuu, joten voidaan todeta, että paska tuuri jatkuu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      133
      941
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      906
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      42
      793
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      715
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      674
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      586
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    9. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    10. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      565
    Aihe