Nyt on hyvä Fiilis. Koronasta ei mitään hyötyä, paitsi olen yli 2kk ollut tekemättä yhtään veto riviä mihinkään peliin. On oikeasti vapaa tunne. Tuloksia olen katsellut ja todennut, että jos olisin veikannut, hävinnyt olisin rahani. Suosittelen.
Rentouttavaa
5
110
Vastaukset
- Anonyymi
Korona oli suuri kusetus. Ei se tappanut kuin muutama sata heikompaa ihmistä. Enemmän tulee tappamaan hallituksen valmiuslaki. Miksi hallitus pisti koko maan kiinni, vaikka tauti jylläsi vain pariss paikassa? Kohta hallitus lahjoittaa 8 miljardia euroa etelän mafiamaille. Se raha on otettava jostain, joten se otetaan suomalaisten koulutuksesta ja terveydenhoidosta. Kiitti vitusti, viherkommunistit!
- Anonyymi
Veikkauksen slotit raksuttaa tällä hetkellä ennätyskovalla tempolla kaikki pelurien rahat parempii taskuihin. Lisäksi kotimaisia jalkapalloilukohteita myöten pelataan hirveä määrä sopupelejä, jotta saadaan nopeassa tahdissa koronatappioita takaisin vedonlyöntitoimistoissa/jalkapalloseuroissa.
Kattokaa nyt jotain kuppaista Portugalin pääsarjaa. Yksikään kärkijoukkue ei pelaa omalla tasollaan vaan menettävät luokonaan pisteitä.
Kylle noille kusimunille rahat kelpaa jos vaan euronkin työnnätte. Eivät ole buukkerit mitään korkeakorkoisia sijoituslaitoksia - ei helvetissä ole.
Veikkauksen slotit on kyllä muutenkin kuin palautusprosentiltaan sadistisia. Ei voi esim. pelata automaattipelejä kuten muilla buukkereilla. Jokaista helvetin kierrosta varten on painettava nappia.
Mä tein tänään kovan päätöksen. Veikkauksen pelit lopetin kokonaan, ettei vaan yksikään suomalainen mulkku tienaa minun kustannuksellani penniäkään. Ulkomaille pelailen tottakai urheilupelejä, koska kertoimet on parempia ja kohdetarjonta ja ennenkaikkea live-vetoja on runsaasti. - Anonyymi
Nyt en ymmärtänyt tuota höpinää hallituksesta. 50 mittarissa ja yksikään hallitus ei ole vaikuttanut minuun mitenkään. Itse olen työpaikkani hakenut, palkkani pyytänyt, veroni maksanut. Niin paitsi kouluttihan hallitus minut 1970-80 luvulla ja ilmaiseksi, tai siis veronmaksajien rahoilla, siitä kiitos. No onhan eri hallitukset auttaneet ja tukeneet minua paljon, kunhan provosoin.
- Anonyymi
Taavetti puolestaan on jättipotittanut hurjempaa tahtia kuin koskaan ennen et sillei hei! Kokkolassa juhlitaan juhannusta riemuisissa tunnelmissa. Taavetti kestitsee 5 vierasta, mallimisuja tietenkin kaikki tyynni. Pian Taavetti kääräisee hihansa ja aloittaa perinteisen kuhacevichensä valmistamisen. Tuoreesta, itse (potittamisen lomassa) pyydetystä kuhasta et sillei hei!
Terveisin,
Vetti2 - Anonyymi
Eipä se ole peliriippuvuutta aiheuttanut, vaikka vetoja pikkusummilla on vedetty, koko pitkäveto historian aikana.
Eipä aiheuttanut oireita, vaikkei ole tullut pelattua 3 kuukauten.
Tauon jälkeen vedin muutaman vedon ja tappioputkihan se vaan jatkuu, joten voidaan todeta, että paska tuuri jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986178KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602673Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072098Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071808- 1251744
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191623Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811290- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331068