Joskus se on kyllä

vähän raastavaa kun kaipaisi niin sitä rakkautta. Ja miksi sen saavuttaminen on niin hankalaa? Omalla kohdalla ainakin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Veit sanat suustani.
Olen ihastunut erääseen naiseen,
mutta juttu ei etene.
Liekö yksipuolista rakkautta?
Olen itse kiinostunut, mutta
välillämme on esteitä.
Tämä koronaeristys taisi tappaa suhteemme,
tai sen alkavan suhteemme.

Äänestä

Kyllähän se on sitä kaikille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vähän raastavaa kun kaipaisi niin sitä rakkautta. Ja miksi sen saavuttaminen on niin hankalaa? Omalla kohdalla ainakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu