BMW:n matkustajat haukkuivat kotkalaisia palomiehiä yli tunnin....
Lue IS:tä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006541328.html
Bmw on hyvä kulkupeli, mutta matkustajat omituisia
8
134
Vastaukset
- Anonyymi
Tunnen useita BMW- ja Audikuskeja ja yksikään heistä ei ole mukava. Heille yhteistä on tietty kireys, vittumaisuus ja ylimielinen asenne. Siksi he ovat päätyneet itseään kuvaaviin autoihinkin. Useat noiden kuskeista ovat empatiakyvyttömiä psykopaatteja ja narsisteja. Koettavat elvistellä liikenteessä ja härnäävät ja kiusaavat muita sekä etuilevat. Noille pitäisi joskus sattua vastapuolena auto, joka stoppaisikin eteen tukkien mulkvistikuskin tien ja autosta nousisi muutama paksuniskainen tonyhalme-tyyppinen ukko ja he hieman "ojentaisivat" bemari- tai audiöykkäriä.
- Anonyymi
Taidat olla vain niin äärettömän kateellinen? Älä yritä kaveerata ja roikkua sellaisessa seurassa johon et sovi ja varallisuutesi ei riitä, kateellisuus on suomalaisen pahimpia asioita luonteessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla vain niin äärettömän kateellinen? Älä yritä kaveerata ja roikkua sellaisessa seurassa johon et sovi ja varallisuutesi ei riitä, kateellisuus on suomalaisen pahimpia asioita luonteessa.
En todellakaan yritä moisten seurassa roikkua. Miksi kaveeraisin psykopaattien ja narsistien kanssa? Ikävää seuraa, ja on leimannut ikäväksi automerkinkin.
- Anonyymi
Jos autossa on kirjaimet BMW ei sillä mitään tee.
- Anonyymi
BMW ilmoitus 1: Driving is impossible
BMW ilmoitus 2: Drive to the nearest BMW dealer.
- Anonyymi
No en ihan noin kärjekkäästi asiaa ilmaise, mutta onhan se ihan totta, että BMW autoilijoisssa on yllättävän paljon muusta liikenteestä välittämätöntä kuskia, onko sitten niin, että ns. uranousussa olevat pikkunilkit pääsevät pätemään näillä liisariautoilla, eli puhutaan ns. egon kohottajista tai sitten on kyseessä nuoret amiskuskit, jotka ovat saaneet alle ensimmäisen menopelin, vaarallisia liikenteessä kummatkin tapaukset. Varallisuutta on sen verran, että voisin ostaa BMW milloin tahansa, mutta tähän joukkoon en halua samaistua. MB kuskitkin kalliimmilla autoilla ajavat paljon fiksummin.
- Anonyymi
Eli jos BMW kuski vaihtaa tojotaan niin sitten tojotalla ajavat ovat kaikki mulkkuja?
- Anonyymi
Ei vaan ajotyyli kenties muuttuu. BMW kuljettajat ovat kolaritilastojen kärkisijoilla ja se näkyy myös BMW vakuutusmaksujen hinnoissa vrt. esim Volvo. Voi toki olla, että BMW:n valitsee tietyntyyppiset henkilöt. Automerkit / kuljettajien profilointeja on tehty ja liikennettä valvovalla poliisilla on myös omat käsitykset.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4356336Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1243652Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?952439Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit251899Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1111271Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?921234- 631055
- 621048
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te76950- 41924