Torit levittävät tehokkaasti viruksia!

"Pekingissä jo toista sataa liha­toriin kytköksissä olevaa korona­tartuntaa"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006541640.html
Kaikkeen elintarvikkeita jakaviin yrityksiin siis on nyt syytä kiinittää erityistä huomiota.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Näyttäisi olevan turvallisinta siirtyä luontaistalouteen.
Elikkä kaikki syötävä olisi haettava joko metsästä-,järvestä-, merestä jned.
Toinen vaihtoehtohan on tietysti pyrkiä mahdollisimman paljon kasvattamaan itse.
Kauppoihin ei ole enää luottamista. Nehän ovat nykyisessä muodossaan varsinaisia viruslinkoja. Eikä kauppaketjut välitä mistään muusta, kuin kannattavuudesta.
Ihmisten terveys ja hengissä pysyminen ei niitä enää näytä kiinnostavan lainkaan.
Siinä vaiheessa kyllä pää jää vetävän käteen, kun asiakkaat hommaavat ruokansa muilla keinoin ihan itsenäisesti.
Sittenhän heidän on pakko muuttaa suhtautumistaan, jos yleensäkään haluvat enää kaupankäyntiänsä vielä jatkaa.

Äänestä

Mutta se jos esimerkiksi Kiinassa tapahtuu jotain niin se ei tarkoita, että samaa tapahtuisi muualla. Kiinan tori on oikea eläintarha kaikkineen, nehän syö siellä ihan kaikkea. Arto Lauri on myös koronahysteerikko ennen muita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

"Pekingissä jo toista sataa liha­toriin kytköksissä olevaa korona­tartuntaa"
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006541640.html
Kaikkeen elintarvikkeita jakaviin yrityksiin siis on nyt syytä kiinittää erityistä huomiota.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu