Mukana tuli kolme sisäsuodatinta jotain ihme merkkiä (ne pitää kauheeta kolinaa mut vaikuttaa muuten ehjiltä) ja kaks "Lapamonnin" poikasta (ne on tosi kesyjä, tulee syömään kädestä).
Vesi arvot on ok, mä tiän et ne on!
Mitä muuta pikkukalaa vois kuvitella tonne samaan akvaarioon, aattelin jotain 20 kalan parvea?
Mustatetrat kiinnostais?
Annoin lapamonneille ruoaksi eläviä kärpäsen toukkia ja ne vetäs ne napaansa ihan simona.
Mitä muta voin niille antaa?
Kiitti osallistumisesta... :)
Ostin 150l akvaarion, käytettynä.
Vaari-o
3
565
Vastaukset
- känkkyräänkkä
Lapamonnit tykkää imeskellä hikisiä varpaita, ainakin iltaisin, kun valot on sammutettu. Punapiraijat on kans kivoja, mut ne vaatii ainaski tuhatlitrasen ja mielellään isot varpaat, joten ehkä kantsii hommata jotai muuta.
- ........
http://users.tkk.fi/~lsarakon/lajit/lapamonn.html se on sama millä kaloilla lapamonneja ruokit, ehkäpä mustatetrat on herkullisia?
- Vaari-o
APRILLIA SYÖKÄÄ SILLIÄ JA JUOKAA AKVAARIO VETTÄ PÄÄLLE !
HEHEHEHEHEHHEHEHEHEHEHEHEHEHEEEHEHHHEHEHEEEE !
Oikein hauskaa aprilli päivää vaan kaikille.
- patu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432997Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612931- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721654- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070