Minusta Elastinen on pahin feikki mitä maa päällään kantaa. Hänellä hirveä rooli päällä. Omaksuttu persoona jotenkin se ”positiivisuus”. Isot hampaat vain, niin näyttää että hymyilee varsinkin kun tekohymyn pitää. Toinen on Antti tuisku. Luuleeko hän oikeasti osaavansa musiikin teon? Ihan hirveä kiikaaja. Yleensäkin suomalaiset etenkin muusikot on feikkejä.
Mitäs muut mieltä?
Teennäisimmät julkkikset
14
181
Vastaukset
- Anonyymi
Krista Siegfrieds. Puhetyyli erittäin teennäisen kuuloista (johtunee tosin siitä, että suomen kieli ei ole hänen äidinkielensä...) ja tekemällä tehty ylipirteä esiintyminen siihen lisäksi ei ole toimiva ja luonnollinen kokonaisuus.
- Anonyymi
Se o suhteellisen aito verrattuna aloittajan mainitsemiin.
- Anonyymi
Krista ehdottomasti!
Tekopositiivinen tihrusilmä,itseään täynnä oleva lahjattomuus ja erittäin ärsyttäävä persoona.
- Anonyymi
Näin isohampaisena mua alko ärsyttään sun kommentti heti.
Vai on Elalla isot hampaat ja on aina hymyilemässä jättileegoineen.
Pitäiskö Elastisen poistaa isot hampaansa ja laittaa tilalle pienet tekarit, ettei sen hymy näyttäis niin feikiltä, vai?
Geenit on määrittäneet Elalle tollaset hampaat suuhun ja se siitä. Pitäiskö se kulkee naama norsun veellä ja suu supussa itkeskellen elämän kurjuutta, ettei se vaan loukkais ketään huonohampaista tai jotenkin muuten elämän murjomaa tyyppii?
Mulla on samanlaiset isot leegot suussa, suorat ja nätit, mutta liki yhtä isot ku Elalla ja mua on haukuttu hampaiden takii ala-asteelta alkaen. Mietipä kun tollaset kolhot on naisen suussa, ne huomataan heti. Ei niitä mihinkään taskuun saa pistettyy piiloon, eikä auta sekään vaikka olis totinen torvensoittaja, kyl ne näkyy.
Ei ole yks eikä kaks kymmentä kertaa viikossa kun kersana tuli hampaista kommenttia. Kaikenlaista sai kuulla päivittäin. Eikä ollu yks eikä kaks kertaa kun itkin alle 10 veenä mun mutsille, miks mulla pitää olla tälläset hampaat. Nyt oon niitten kanssa sinut, mutta aika pitkään siihen meni.
Minä voisin nimetä tänne vaikka kuinka ja monta "kehopositiivista" julkisuuden somehenkilöä jotka eivät osaa pitää suutaan kii muiden "ulkonäkövioista".
Onneks itte jo ala-asteella tajusin, että ihmisii kiusataan yleensä siitä mitä kiusaajalla ittellään ei oo ja mitä hän haluis saada.
Toinen kiusaajatyyppi on se jolla ittellään on tosi paha olla ja se pitää purkaa muihin, eli ettii joku jota nälviä, ettei se oma pää prakais lopullisesti.
Kumpaan ryhmään sä kuulut?
Koeta löytää omasta elämästäs sen verran ilon aiheita, että voit keskittyy niihin. Anna muiden tyyppien hymyillä feikisti tai oikeesti ihan missä vaan koska eihän noi hymyt ja positiivisuus heikennä sun omaa elämääs millään tavalla.- Anonyymi
Totta, ihmistä kiusataan juuri sillä mikä itsellä puuttuu, minuakin on kiusattu.
Minulla on valtava meisseli... - Anonyymi
Ettet vaan ole hän.
- Anonyymi
Elastinen ON teennäinen,hampaita tai ei
- Anonyymi
Elastinen on totuttu näkemään umpikäännissä alan pippaloissa,kyllä se hymy silloin ainakin on hyytynyt, kun örveltää käsittämättömiä.
- Anonyymi
Tuija Pehkonen, ainoa nainen koko maailmassa kun on raskaana. Siltä ainakin tuntuu, kun lehdissä näyttelee raskausmahaansa vaikkei se vielä ees erotu. Pissis mikä pissis!
- Anonyymi
Luulin ennen, että tuo savolainen Pehkonen on vain maikkarilla ja välttyy kun ei katsele maikkaria. Nyt kuitenkin Ylekin on palkannut hänet jopa radioon.
- Anonyymi
Kyllä tuo Elastisen ylenpalttinen positiivisuus ja jatkuva irvistys naamalla saa minullakin karvat nousemaan pystyyn. En voi sietää tuollaista tekopirteyttä. Samanlaista tekopirteyttä on ainakin Lenita Airistolla, Tuija Pehkosella, Helena Lindgrenillä ja Anne Kukkohovilla.
- Anonyymi
Sara Sieppi, Maisa Torppa, Arja Koriseva ja Marja Hintikka
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sara Sieppi, Maisa Torppa, Arja Koriseva ja Marja Hintikka
Sieppi, Sieppi ja Sieppi!!
- Anonyymi
Elastinen ja lauri tähkä. yök yök.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p646205Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813856Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242841- 232380
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452272Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61709Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy851322- 341281
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201266