Onekonnan juhannus

Miten menee onekonnilla? Onecoineja ei voi käyttää mihinkään, paitsi tietenkin kirpputorilla dealshakerissa. Onko kovasti diilejä joita tekisi mieli ostaa? Muahahamuahaha

Onko vielä tarjolla tuppilautaa, tai ehkä mutakylpyjä Virroilla, tai kenties possunleikettä Äänekoskella Mehmetin kuppilassa? Tarjolla on ollut autojakin, mutta jostain syystä diilit on joko vedetty pois ennen aikojaan, tai sitten on ollut ilmiselvää että saman auton saa halvemmalla kun maksaa euroilla sen sijaan että ostaisi dealshakerista.

Miten onekonnat näette tulevaisuuden? Onko koviakin prospekteja? Kruunaamaton nero Aapo Laakso lausui MAAJOHTAJAn suljetulla naamakirjasivustolla mainiosti: "jos me vain ymmärrettäisiin mitä pitää tehdä". Aapo Laakso on valaistunut. Aapo Laakso tietää. Me muut emme. Tai oikeastaan kukaan muu ei tiedä.

MUAHAHAMUAHAHAMUIAHHAHHHAHAAAAA

Poijjaat!! Taasen!

5

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Avottampio, väheksyt selvästi mahdollisuutta ostaa kiinalainen teepotta, itselaivattuna. Olkoon tämä aasinsilta vakavaan asiaan.
      Tiedän monen, kunnon suomalaisen (tosin yksinkertaisen) menettäneen suuren summan Oikeaa rahaa. Saako yksinkertaisia jymäyttää?
      Olen pohtinut tuota ikuisuuskysymystä pitkään ja olen tullut johtopäätökseen.
      Yksinkertainen Coin Tunkittaja ei ole tehnyt mitään väärää. Koska kukaan fiksu ei sorru Onecoiniin tai sen tunkittamiseen......Mitään rikosta ei ole tapahtunut.
      Joten Darwinin lajinkehitys Evoluutio toimii tässäkin 100% todennäköisyydellä.......
      terv. Ternimaitoo koko poppoolle ja Wincapitaa tapiksi.

      • Hyvä kommentti. Todella hyvä! Siis tämä "saako yksinkertaista jymäyttää".

        Vuosien varrella olen - monen muun suuremmallakin avustuksella - yrittänyt retoriikan keinoin valaista näitä kaksiaivosoluisia, siis näitä joita on populaatiosta Kari Wahlroosin mukaan 5%. Mutta aina olen törmännyt seinään. Aluksi kuvittelin että tämä johtuu minun puutteellisesta tavastani kertoa asioita. Mutta tulosta ei tule vaikka miten yritän muuttaa retoriikkaa.

        Alan taipua tappiomielialaan. Ei näitä kaksiaivosoluisia saa korjattua oikealle tielle JÄRJEN sanoin. Se on mahdotonta. He säännönmukaisesti valitsevat oman tappioon vievän tiensä eikä heidän ymmärrystään muukan MIKÄÄN argumentti.

        Kyllä, POIJJAAT!! Olen vaipunut tappiomielialaan. Onekonnaa ei koskaan voi JÄRJELLÄ luotsata selvemmille vesille.

        MUAHAMUAHAHAMUAHHAHAHAHAAAAA


    • Anonyymi

      OneCoinisti kysyy hijaa itseltään. Astuinko miinaan, astuinko turpeanaamaisen Rujon sontaläjään ja liukastuin . Uskallanko nousta pystyyn ja myöntää.......TEIN WinCapitat ja TerniMaidot BUUUUYYYYAAAAAAA

    • Anonyymi

      Coinarilla ehkä ääni väräjää kun särkyneisiin unelmiin siirtyy puhe illan jo hämärtyessä...
      Mutta: Oikeilla Onekonnilla Juhlat Senkuin Jatkuu! Eläkä ikinä Suomen katajainen kansa sitä unohda!
      Oikeat Coinkonnat (Esim. Ruja, Stetson, Lampo, etc.) ovat KAIKKI VAPAALLA JALALLA!!!
      Miljoonat ja taas miljoonat Eurot persausten alla nämä kaikki elävät IHANAA RIKKAAN IHMISEN UNELMAA!

      Siis kysyn: (Ihan vaan piiruuttani) Kannattiko urputtaa täällä viimeiset viisi vuotta, vai olisiko kannattanut sittenkin laittaa energia vastaavan kuprun suunnitteluun ja toteutukseen? Haluatko mieluummin odottaa täällä syksyn räntäsadetta, vai polskutella lämpimässä Thaimaan herkkuja ja naiskauneutta tutkimassa?

      Suomessa, tai Euroopassa yleensäkään ei ole rangaistuksia tällasille rikoksille. Kunhan vaan et ole niin tyhmä että menet Amerikkaan, kaikki rahat saa pitää! :)
      Ihan oikeasti, VARASTAMINEN KANNATTAA!

      -Tsemppiä duunehin! T: Batman

    • Anonyymi

      Luulis että Wincapitan ja ternimaitokusetuksen jälkeen ei porukka enää joukolla näihin uusiin kusetuksiin ryntäisi mutta niin vaan löytyi Onecoiniin lähtijöitä. No toivotaan että kauppapaikat kohta aukeaa ettei rahat menny tässäkin kusetuksessa ihan kokonaan hukkaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4318
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      138
      3042
    3. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      45
      2352
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      45
      2264
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1873
    6. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      91
      1862
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1586
    8. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      22
      1549
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      148
      1384
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      32
      1210
    Aihe