Miten menee onekonnilla? Onecoineja ei voi käyttää mihinkään, paitsi tietenkin kirpputorilla dealshakerissa. Onko kovasti diilejä joita tekisi mieli ostaa? Muahahamuahaha
Onko vielä tarjolla tuppilautaa, tai ehkä mutakylpyjä Virroilla, tai kenties possunleikettä Äänekoskella Mehmetin kuppilassa? Tarjolla on ollut autojakin, mutta jostain syystä diilit on joko vedetty pois ennen aikojaan, tai sitten on ollut ilmiselvää että saman auton saa halvemmalla kun maksaa euroilla sen sijaan että ostaisi dealshakerista.
Miten onekonnat näette tulevaisuuden? Onko koviakin prospekteja? Kruunaamaton nero Aapo Laakso lausui MAAJOHTAJAn suljetulla naamakirjasivustolla mainiosti: "jos me vain ymmärrettäisiin mitä pitää tehdä". Aapo Laakso on valaistunut. Aapo Laakso tietää. Me muut emme. Tai oikeastaan kukaan muu ei tiedä.
MUAHAHAMUAHAHAMUIAHHAHHHAHAAAAA
Poijjaat!! Taasen!
Onekonnan juhannus
5
230
Vastaukset 5
- Anonyymi
Avottampio, väheksyt selvästi mahdollisuutta ostaa kiinalainen teepotta, itselaivattuna. Olkoon tämä aasinsilta vakavaan asiaan.
Tiedän monen, kunnon suomalaisen (tosin yksinkertaisen) menettäneen suuren summan Oikeaa rahaa. Saako yksinkertaisia jymäyttää?
Olen pohtinut tuota ikuisuuskysymystä pitkään ja olen tullut johtopäätökseen.
Yksinkertainen Coin Tunkittaja ei ole tehnyt mitään väärää. Koska kukaan fiksu ei sorru Onecoiniin tai sen tunkittamiseen......Mitään rikosta ei ole tapahtunut.
Joten Darwinin lajinkehitys Evoluutio toimii tässäkin 100% todennäköisyydellä.......
terv. Ternimaitoo koko poppoolle ja Wincapitaa tapiksi.Hyvä kommentti. Todella hyvä! Siis tämä "saako yksinkertaista jymäyttää".
Vuosien varrella olen - monen muun suuremmallakin avustuksella - yrittänyt retoriikan keinoin valaista näitä kaksiaivosoluisia, siis näitä joita on populaatiosta Kari Wahlroosin mukaan 5%. Mutta aina olen törmännyt seinään. Aluksi kuvittelin että tämä johtuu minun puutteellisesta tavastani kertoa asioita. Mutta tulosta ei tule vaikka miten yritän muuttaa retoriikkaa.
Alan taipua tappiomielialaan. Ei näitä kaksiaivosoluisia saa korjattua oikealle tielle JÄRJEN sanoin. Se on mahdotonta. He säännönmukaisesti valitsevat oman tappioon vievän tiensä eikä heidän ymmärrystään muukan MIKÄÄN argumentti.
Kyllä, POIJJAAT!! Olen vaipunut tappiomielialaan. Onekonnaa ei koskaan voi JÄRJELLÄ luotsata selvemmille vesille.
MUAHAMUAHAHAMUAHHAHAHAHAAAAA
- Anonyymi
OneCoinisti kysyy hijaa itseltään. Astuinko miinaan, astuinko turpeanaamaisen Rujon sontaläjään ja liukastuin . Uskallanko nousta pystyyn ja myöntää.......TEIN WinCapitat ja TerniMaidot BUUUUYYYYAAAAAAA
- Anonyymi
Coinarilla ehkä ääni väräjää kun särkyneisiin unelmiin siirtyy puhe illan jo hämärtyessä...
Mutta: Oikeilla Onekonnilla Juhlat Senkuin Jatkuu! Eläkä ikinä Suomen katajainen kansa sitä unohda!
Oikeat Coinkonnat (Esim. Ruja, Stetson, Lampo, etc.) ovat KAIKKI VAPAALLA JALALLA!!!
Miljoonat ja taas miljoonat Eurot persausten alla nämä kaikki elävät IHANAA RIKKAAN IHMISEN UNELMAA!
Siis kysyn: (Ihan vaan piiruuttani) Kannattiko urputtaa täällä viimeiset viisi vuotta, vai olisiko kannattanut sittenkin laittaa energia vastaavan kuprun suunnitteluun ja toteutukseen? Haluatko mieluummin odottaa täällä syksyn räntäsadetta, vai polskutella lämpimässä Thaimaan herkkuja ja naiskauneutta tutkimassa?
Suomessa, tai Euroopassa yleensäkään ei ole rangaistuksia tällasille rikoksille. Kunhan vaan et ole niin tyhmä että menet Amerikkaan, kaikki rahat saa pitää! :)
Ihan oikeasti, VARASTAMINEN KANNATTAA!
-Tsemppiä duunehin! T: Batman - Anonyymi
Luulis että Wincapitan ja ternimaitokusetuksen jälkeen ei porukka enää joukolla näihin uusiin kusetuksiin ryntäisi mutta niin vaan löytyi Onecoiniin lähtijöitä. No toivotaan että kauppapaikat kohta aukeaa ettei rahat menny tässäkin kusetuksessa ihan kokonaan hukkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a490979- 57628
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o160583- 51555
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä166548Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.233530Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.73489Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20466Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta93451Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht187440