Hei olen tämmöinen masentunut ja itsetuhoisen 09. Mä en pärjää kotona ollenkaan:(. Mä itken öisin ja näen harhoja. En saa nukutuksi yöllä mitään kun ahdistaa koko ajan ja pahan mielen puran viiltelyyn. Olen ollut jo 2 kertaa osastolla mutta se ei riitä. Oon yrittänyt hirttää itteni ja tappaa itteni lääkkeillä mutta en ole vielä kuollut. Must tuntuu et tarvitsen vaan Osasto hoitoa ainaki vähäksi aikaa. En uskalla kysyä vanhemmiltani tästä asiasta:/. Mun äidillä ja Isällä on molemmilla masennus mut se ei kyllä liity nyt muhun mitenkään. Mulle on todettu keskivaikea masennus
Miten pääsisin osastolle
Anonyymi
2
126
Vastaukset
- Anonyymi
Mene itse päivystykseen ja selitä tilanteesi.
- Anonyymi
Päivystykseen ❤️ Ota joku kaveri mukaan. Kerro kaikki mitä kirjoitit tähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse203916SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2463851Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1333450Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky813438Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222297Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv341823Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575571703- 371620
- 321511
- 921453