Sunnuntai iltana oli hetken Martinan ig storyssa, kun Martina ja Kris kävelevät käsi kädessä. Molemmilla musta- valkoiset vaatteet.
Txt "Elämäni paras juhannus".
Olin aivan varma, että joka lehti hehkuttaa kuvaa sivuillaan.....Martina ja Kris olivat Järvi Suomessa
Txt "Elämäni paras juhannus".
Olin aivan varma, että joka lehti hehkuttaa kuvaa sivuillaan.....Martina ja Kris olivat Järvi Suomessa
Vastaukset 62
Vanhimmat
Juuh, mä kanssa näin sen ja kerkesin ottaa ss mutta aamulla oli jo poistettu instastorysta.
Samoin Krisin insta oli mennyt salaiseksi. Mikäköhän juttu tää oikein on?
Myytte kuvan lehdille?
Paljonko ne maksaa niistä?
Mikä siinä ihmetyttää
Näin eikä yhdessäkään lehdessä kuvaa 😂😂. Olin varma että nyt ainakin seiskassa mut ei . Käsi kädessä, kuva otettu takaapöin mutta siinähän ne. ENSIMMÄINEN YHTEISKUVA EIKÄ YKSIKÄÄN LEHTI NÄHNYT. Oli hetken ig storyssa.
Lapset pois mun puhelimesta kiitos. T..äiti
Näin myös mutta ei oo enää näkyvillä ...se kenellä on lähettää seiskaan...Mikään lehti ei oo varmaan huomannut.Martinalla valkoinen minihame päällä:-)
Hyvä että muutkin näki. Oispa saanut otettua talteen, mutta en tajunnut et poistaa sen. Eka yhteiskuva eikä yksikään lehti nähnyt 😂.
Joo valkoinen hame ja takki Maralla. Krisillä valkoinen paita. Hyvä kuva.
Mikähän tuo ”romanssin tekele” on? Yritetäänkö viimeisellä keinolla Thermania mustasukkaiseksi? Epätoivoista jopa Martinalta 😄. Onko Kris Martinan palkkalistoilla ” esittämässä poikaystävää”? Outoa salailua, jos on kuumasta, aidosta rakkaudesta kyse. Outoa siksikin, että yleensä Aitolehti revittelee nämä asiat heti lehdissä ja instassaan. Eikö pikkuinen palomies-Kris lämmennytkään äidilliselle, 40-vuotiaalle juhannusneidolle?
Mutta sittenhän Mara on copycat. Tuksulla on myös mies, joka esittää miesystävää eli lapsen isää. Lapsi on saanut alkunsa tanskalaisella hedelmöitysklinikalla. Näin on demoniselle ex-on/off-sulholle kerrottu. Tuksun lapsen isäksi on monta ehdokasta.
Mutta joo, miksi valkopesuohjelma ei pyöri eli tuoreesta lemmestä rapsaa ip-lehdissä? Huonosti on kv-stara suunnitellut tiedottamisen tässä keississä.
että näyttivät hyvältä
Eihän Martinan pitänyt ottaa itselleen mitään laastarisuhdetta. Tää Kris on kyllä mitä klassisin laastari. Juhannusheila, kesäpoika..
S&S niillä laastarisuhde. Tuntuu aina unohtuvan vaikka niillä oli saladuhde.....heidtä MOLEMMAT OLISI TAHTONEET JATKAA...liitoissaan.
Mara jätti stefun .niko jätti sohvan.
tuskin mara jätti. miksi itkee entisen luxus elämän perään. kaikki oli ilmaista, espanja, levi, hanko hepat, kaupunki asunto, ulkomaan matkat. työssä ei tarvinnut käydä. sai haeeastaa koko päivän. kauneus hoidoissa, mesolankojen asennuksissa, tekotukka, tekoripsi ja tekokynsi huolloissa.
Onhan tuosta erosta jo aikaa. Laastari otetaan yleensä heti eron jälkeen. Söpö kuva oli ja annetaan nyt ihmisten tutustua toisiinsa. ❤️
Vai on erosta aikaa. No joo, 60- 70 kokonaista päivää. Laastari mikä laastari. Toivottavasti ei pamahda paksuksi.
Varma tieto? Mistä kuulit,että laastari? Ig? Juorulehdet? Lähipiiri? Äiti? Isä? Kerro, haluan tietää! Stefu? Sofia? Tuksu? Maisa? Jasmin? Poliisi? Hallitus? Presidentti? Kerro nyt, haluan tietää!!!
Jos Martinalla on laastari niin niin miksi kutsut S&S suhdetta 😂😂😂. On kyllä komea Kris ja mitä luonteesta sanottu, tasapainoinen. Urheilee....hyvä, just elelee niinkuin Martina. Katsellaan.
Taisi tämä vene keikahtaa nyt kun Niko pääsikin vapaaksi ja Martinalla uusi jonka rinnalla Stefan on turvonnut lihava juoppo. Hirveen näköinen rasittunut turvonnut plösö ja Sofiallakin jo makkaroita.
Niko ja Martina jatkaneet elämäänsä, käsiteltyään ensin edelliset suhteensa ja molemmat selvinneet.
Nyt kääntyi vene. Stefun ja Sofian odotetut ongelmat alkoivatkin odotettua aiemmin. Asiat pitäisi käsitellä ennenkuin jatkaa uuteen suhteeseen. Se on fakta meillä kaikilla..
Ei pidä rynnätä.
Säälittävä vanha kurppa yrittää rattopojalla tehdä exän mustasukkaiseksi. Ei vaan tajua, ettei Stefan suinkaan ole mustasukkainen vaan helpottunut, että sai iilimadon viimein pois iholtaan.
Ihastuminen, tutustuminen ja sitten rakkaus. ❤️
Niitä ihastumisia, tutustumisia ja suuria rakkauksiahan tulee riittämään koko Martinan loppuiäksi. On kohta kuin Tuksu joka herkeämättä etsii miestä itselleen.
Mitäs sitten? Mukava ihastua ja miksi suhteiden pitäisi kestää. Näkyy noita eroja tulevan muutenkin ja paljon. Kuka nykyään tietää edes omasta suhteesta kauanko kestää. Ihmiset vaan eroavat ja uutta tilalle, jos tuntuu siltä.
Mitäpä muuta ikipissikseltä voisi odottaakaan. Pukkaakohan kohta Krisillekin ylläripullaa vaiko vasta jollekulle seuraavalle " ihastukselle".
Se on elämää. Itselläsi taitaa olla aika selibaattinen ja yksinäinen elämä. Voi voi.....
Taitaa palomies olla liian köyhä poika ylläripullan isäksi 🤔.
No pikkusen eri juttu vaihtaa miestä joka toinen viikko ja/tai siinä välissä, jos on alaikäisiä lapsia. Maran ei todellakaan ole helppoa löytää/saada miestä jatkossa tuolla maineellaan. Esko olisi ainoa mahdollinen, mutta Eskokin on ilmoittanut ettei tule tapahtumaan heidän yhteenpaluunsa.
Seiska julkaistaneen torstaina?
ei tuu seiskaa tällä viikolla
Kyllä Seiska taitaa ilmestyä tälläkin viikolla, mainoksen mukaan tulee 25.6.Seiskan Extra.
On teilläkin elämä! Vahditte Martinan ig, juorulehtiä ja palstoja yötä päivää vuodesta toiseen. Taas uusi aloitus ja pääsette hetkeksi haukkumaan. Ei tämäkään ketju saa suurta suosiota, vaikka varmaan pakkomielteisessä päässänne kuvittelettekin. Jatkakaa, hyvää viihdettä! 👍
Elämäni paras juhannus. Sitä se toitotteli silloinkin kun oli hurjan kanssa
Jospa tämä juhannus oli parempi? Olisiko mahdollista?
Siunattu, kiitollinen, onnellinen❤️
Itsekäs, rahanahne, p*skantärkeä 👹
Kateellinen, katkera, anonyymi.
Pienellä palkalla ei ISO LOKKIA elätetä.
Exä elätti vuosikausia ISO LOKKIA. Mitä teki iso lokki - laittoi omat rahat säästöön reilua?
Miten käy ISO LOKIN jatkossa siitä luemme lehdistä.
Huomaa, että juorulehdet on joillekin turhan iso juttu."Koko Suomen kansa tietää". Melkein koko Suomen kansa lukee lehden, heittää sen keräyspaperiin, takkaan tai saunanpesään.
Ihmetellään, mikä ihmeen kohublondi, kohukaunotar tai kohupariskunta? Ei tarvitse kuin palstalle tulla, niin saa asioihin uuden ulottuvuuden: Täällähän se kohina käy!
Lehtien jutut ja taso on juuri sitä itseään, mitä täällä kirjoitellaan. Silti täällä seurataan, haukutaan, ihmetellään, miksi ovat jatkuvasti lehdissä, julkisuudessa jne.
Itsehän jokainen teistä omalta osaltanne heitä julkisuudessa pidätte, mitä vielä hmettelette?
Älä nyt ragee 😂. Onhan tuota sirkusta hauska seurata.
Ei kai Kris enää tuon ikäistä kattele, noin luulisin.
Kyllä taas on ihana ja siunattu olo, elämäni parasta aikaa. Kuinka useasti saamme lukea samat liirum laarum sepustukset. Täytyy olla tosi yksinkertainen ihminen ettei ymmärrä kuinka tyhmäksi itsensä tekee, toistamalla samaa litaniaa vuodesta toiseen. Elämä kuitenkin ollut kaikkea muuta kuin ihanaa ja siunattua.
Kris on tainnut tulla katumapäälle.
En ole Maran seuraaja enkä osta tietenkään mitään mitä tämä nainen kaupittelee.
Mutta se tapa miten on pyöritellyt julkisuudessa eroaan ilman että olisi sopinut exänsä kanssa asiasta, on niin pöyristyttävä että uteliaisuus heräsi minkälainen on tällainen ihminen.
Ei edes lapset ole tärkeitä että suojelisi heitä negatiiviselta julkisuudelta.
Minkälainen on ihminen ja minkälaisen kotikasvatuksen on saanut?
Sairaita juttuja osa näistä. Hakekaa apua jos aikuisten ihmisten romanssit häiritsevät näin paljon. Ei kenenkään tarvitse olla yksin vaikka olisikin eronnut.
Ei mutta tämän narsistin käytös on alaarvoista.
Kun sinä olet diagnosoinut? Oletko psykiatri? 😅
Lukenut netistä "narsistin oireet" ja yhdistänyt ne vihaamaansa Martinaan, yksinkertaista tuo psykiatria! ;)
Kaunis pari. Stefulla on uusi, Martinalla uusi ja elämä jatkuu. Lopettakaa kadehtiminen. Tuo avoliitto on ohi, joten vaihtakaa jo puheenaihetta.
Kun Stefanilla on nyt uusi nainen ollut jo jonkin aikaa, niin pitäisikö kaikkien Steffen exien olla sitten yksin kun tästä herra Ylhäisyydestä ovat päässet eroon?
Kris on jättänyt Martinan.
En yhtään ihmettele🤣! Eihän tommosen kanssa voi kukaan järkevä olla? Noin nuori ja komee jätkä...varmasti saa nuoremman,kauniimman ja miellyttävämmän naisen kun jonku mara? 2 lapsen yh-äiti ja vielä iso koira kintuissa?
Martina on 2 lapsen yh mamma ja yrittää leikkiä jotain teinipissistä...
Niin ovat Esko ja Stefukin.
Ai niinkö 2 lapsen yh mammoja????
Varmaan Martinalle sopiikin kumppaniksi samanlainen "urheilijaniuho" kun itse tuntuu olevat. Palomiehet ei paljoa rällää, on pysyttävä tiukasti tiellä, varmaan ei edes kunnon kännejä voi vetää ja toivon että Kris onkin kunnollinen ja urhea palomies. Voi olla, että Martinan epäsäännöllinen huitelu ja epävakaalta tuntuva tunne-elämä ei sovi Krisin elämäntyyliksi.
Arvostan Martinaa kovana treenaajana (jos olen siis saanut oikean käsityksen), Sofialta tuntuu treenit loppuneen. Martina voisi tehdä lopullisen valinnan bailauksen ja treenin välillä. Kireepipoiselle urheilijalle ei kuule Mara viinakset sovi. Arkirutiini sopii ja vaatimaton elämäntyyli, sillä pääsee tuloksiin urheilussa kuluttamatta itseään ihan loppuun ja hermoraunioksi. Kaikki oikeat urheilijat tietää tän. Martina on upea ja energinen, potentiaalia on.
En tietenkään ole asiantuntija, mutta mielestäni Stefan ei näyttänyt onnelliselta Martinan kuvissa. Varmaan sopii paremmin naiseksi hänelle joku rennompi tyyppi.
Että sellasta julkkispohdintaa.
Vi.tun säälittävää! Byaaaah byaaavh huutonaurua
Maralla on sopimus Seiskan kanssa ei ne julkaise muuta kuin mitä sovitaan ..
Kris ei halua samanlaista julkisuutta kuin Mara.
Suhde taitaa olla lopussa. Viisaasti tekee kuka nyt haluaisi et kaikki yksityisasiat voidaan lukea Seiskasta.
Martta on saanut kaipaamansa pojan.
Kiva, martalle ei oo sitten kerrottu, että hän on jätkien vedonlyöntikohde.
Kris häpesi Maraa ei halunnut yhteiskuvia lehtiin.
Kris jätti Maran jo ?
Suhde ehti loppua ennen kuin kuvia nähtiin.😆
Oliko lehdessä painovirhe? piti varmaan olla Elämäni paras Juhannuspano.....