Valtamedian äärifeministit J. K. Rowlingsin kimpussa

Anonyymi

Ihmistä, jolla on kuukautiset, on kutsuttava naiseksi eikä ihmiseksi, jolla on kuukautiset. Näin loukkaavan mielipiteen on juljennut esittää Harry Potter kirjailija J. K. Rowlings. Tällainen väite loukkaa verisesti transihmisiä ja sitä äärifeministien ”tieteellisesti” todistamaa kantaa, jonka mukaan sukupuolia ei ole kaksi vaan monia.

Mediaa ja kulttuurielämää terrorisoivat äärifeministit ovat nostattaneet vihakampanjan Rowlingsia vastaan. He kertovat kuinka Potterin lukijat ja kulttuurin vaikuttajat ovat luopuneet Rowlingsista ja vaativat häneltä julkista anteeksiantoa ja vaatteiden julkista repimistä naiset ja kuukautiset yhdistävästä väitteestään.

Suomen valtamedia ei tietenkään voi jättäytyä pois tästä vapauden puolesta käytävästä taistelusta. Helsingin Sanomat on julkaissut uskollisesti kaikki äärifeministisen vihakampanjan tuottamat uutiset Rowlingsin rikoksesta ja sen aiheuttamasta reaktiosta.

Nykyajan inkvisitio ei tarvitse rovioita. Sillähän on käytössään ”tiede” ja media.

1

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomautan.

      JKR muuten ainakin aiemmin oli noiden arvomädättäjä-vasurien suosikki, koska hän monesti tuki heidän agendaansa. MUTTA yksikin poikkeaminen ortodoksisesta vasurimädätyksestä aiheuttaa noitavainon. Kuten monen muunkin (entisen) vasurin tapauksessa.

      Kyse on länsimaiden vasureita riivaavasta kielto-kulttuurista(cancel-culture). MIKÄÄN anteeksipyyntö tai katumisharjoitus ei riitä, kun tuo somessa ja netissä riehuva susilauma saa verenvainun. Uhrin pitää luopua ammatistaan ja paeta vuorille. Mieluummin vain tappaa itsensä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      663
      8059
    2. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2322
    3. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      233
      2261
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1827
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      1346
    6. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1247
    7. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      114
      1222
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      885
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      860
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      788
    Aihe