Ei niitä lapsia tule tuosta vain tilauksesta ja raskausaikakin on pitkä. Nyt pitää jo yrittää jos aikoo lapsia saada ennen kunnon keski-ikää.
30-vuotiaalla Sofialla on jo kiire äidiksi.
23
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Huh,huh! Tuollaisesta itserakkaasta, itsekkäästä naisestako olisi äidiksi!!!?
Voi lapsi raukka, jos näin kävisi! Johan siinä ankkahuulen kroppakin pilaantuisi ja juopotteluaika kärsisi.- Anonyymi
Kyllä hänestä varmasti tulee hyvä äiti. Mutta ensin täytyy aikuistua ja käyttäytyä kuin aikuinen. Lisäksi täytyy tehdä jotain oman tulevaisuuden eteen, ei tuossa vaiheessa saa olla talodellisesti alisteisessa asemassa.
- Anonyymi
Mä uskon että Sofiasta tulee hyvä äiti! Hän haluaa ehkä? vain sen yhden lapsen mutta sitäkin rakkaamman😊
- Anonyymi
Eikös tällä ole syytteitä huumausaine rikoksista? oliko niin että itse vielä käytti ? jos niin ei sellainen sovi äidin käytökseen eikä kenenkään muunkaan, hän on sentään jo vanha , pitäisi jo tajuta mitä tekee
- Anonyymi
Mikä kiire tuossa iässä on tehdä lapsi. Minun tyttö sai 35v. ensimmäisen ja aikaa on tehdä vielä toinenkin, tai kolmas. Paitsi jos kolme tekee pakenen maasta😂😂😂
- Anonyymi
Niiiiiinpä! Nyky taviksetkin hoidattavat lapsensa isovanhemmilla, kun pitää saada omaa aikaa! Miten nämä bilettäjät muka ehtisivät tekeleitään hoitamaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niiiiiinpä! Nyky taviksetkin hoidattavat lapsensa isovanhemmilla, kun pitää saada omaa aikaa! Miten nämä bilettäjät muka ehtisivät tekeleitään hoitamaan?
En minä hoida,kun olen työelämässä vielä. Mummi tarvitsee myös omaa aikaa, vaikka rakastan sitä pikkuista valtavasti. Tietenkin haluan viettää aikaa välillä lapsenlapsen kanssa.
- Anonyymi
Ei ole iän puolesta vielä kiirettä. "Vuonna 2016 äidiksi tultiin ensi kertaa keskimäärin 29,1-vuotiaana."
Itse olin 34-vuotias, kun sain ensimmäisen lapsemme.- Anonyymi
Minä olin 32v kun sain ainoan lapseni. Hyvin ehtii Sohvi vielä lapsia saamaan.
- Anonyymi
Muahhahhhhhh...ihan satuja puhuu lööffo äidiksi haluamisesta
- Anonyymi
Marokkolainen ei kykene edes koiraa hoitamaan saatikka lasta.
- Anonyymi
Marokkolainen ajaisi vaunuilla päin lyhtypylvästä.
- Anonyymi
Sohvi äidiksi ja kotia hoitamaan, pyykit ja tiskit hoituu kun Sohvi pistää tuulemaan.
- Anonyymi
Kuka vahtii puhelinta?
- Anonyymi
Tuulipukumammat! Nyt jäitä nivusiin! Alatte sekoamaan totaalisesti...
- Anonyymi
Sohvi haluaa kotiäidiksi. Hyvä kotiäiti hoitaa kodin, miehen ja lapset. Tässä tapauksessa useamman kodin. Muut äidit hoitaa lapset ja uran, eikä mitään 50-luvun naisroolia siihen tarvita. Miehet pyykkää siinä sivussa.
- Anonyymi
Voit mamma kuule kenties käydä töissä, mutta ei sulla mitään uraa ole.. Beta-miehesi tod.näk pyykkää - tyttöjen iltoina haetkin sitten alfakullia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voit mamma kuule kenties käydä töissä, mutta ei sulla mitään uraa ole.. Beta-miehesi tod.näk pyykkää - tyttöjen iltoina haetkin sitten alfakullia.
Kuka järkevä mies haluaa tuon vosun puolisokseen ja lastensä äitiksi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka järkevä mies haluaa tuon vosun puolisokseen ja lastensä äitiksi?
Niin, moni kutenkin kärsii sen modernin skandiakkansa kanssa.. Täällähän nämä mammat riehuu kateuksissaan..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuka järkevä mies haluaa tuon vosun puolisokseen ja lastensä äitiksi?
Niitä miehiä kuule löytyy tästä maasta aika paljon. Sanoisin raakan arvion, että 9 kymmenestä miehestä ottaisi Sofian, jos saisi.
- Anonyymi
Ensin täytyy raitistua. Kummankin vanhemman.
Enkä tarkoita isäkandidaatin saunakaljoja.
Monta kk ilman tähtipölyä ainakin ensin, näkee pärjääkö ilman. - Anonyymi
Siinä on Steffin suvulla kestämistä. Osanottoni.
- Anonyymi
Säälittää kuka sohvan joutuu ottamaan lopulta riesakseen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6668104Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672345Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332313- 1471880
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi291423Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1171264Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511256Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.76968Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65865Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7809