Ovat julkisia mutta Iltasanomat sensuroi, mitäköhän niissä oikein on...
"Viestittelystä ilmenee, että pariskunnalla oli ollut isosanaista riitaa jo aiemmin illalla jonkin anniskelupaikan tiskillä. Edetessään viestittely eteni huomattavan alatyyliseksi. IS ei referoi näitä viestejä, koska tarkoitus ei ole nolata kumpaakaan osapuolta, vaan taustoittaa syyttäjien väitteitä Belórfin osallisuudesta Ranta-ahon rikolliseen toimintaan."
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006551304.html?utm_campaign=is_tf&utm_term=1&utm_source=tf-other&utm_medium=promobox
Sofian ja Nikon alatyyliset viestit
15
750
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan Niko solvannut Sofiaa marokkolaiseksi...
- Anonyymi
Toivottavasti Seiska julkaisee nuo viestit!
- Anonyymi
olishan soffee voinu nostaa kytkintä. ilmainen luxus elämä voitti , jatkoi rikollispiireissä olishan soffee voinu, paljastaa naccin poliiseille, sillä siitä olis päässy.
- Anonyymi
Kummatkin ovat julkisuuden henkilöitä, kyllä viestit voi, saa ja pitää julkaista, kansalla on oikeus tietää.
- Anonyymi
Et ole tosissasi. Julkisuuden ihmisilläkin on yksityiselämä. Ei lukijoiden ole tarpeellista tietää, mitä niissä viesteissä sanottiin. Tuo on pelkkää uteliaisuutta, ei liity käsiteltävään asiaan. Kyllä aikuinen lukija osaa kuvitella, mistä on kyse.
- Anonyymi
Viesteistä paistaa Nikon ääretön lapsellisuus. Tyyppi siis ihan oikeasti leveilee tuoreelle ihastukselle jostain liivipomo kaverista ja lähettelee kuvia Naccista kylässä. Ihan helvetin nolo jätkä. Pitää kyllä sanoa, ettei Sofiakaan ihan penaalin terävin kynä ole, kun tuon matkaan lähti, mutta ehkä Niko osasi puhua pyörryksiin ja leveillä omaisuudelle. Niko ei taida tajuta, kuinka paljon sille selän takana nauretaan alamaailmassa. Ihan dorka.
- Anonyymi
Mitä niissä alatyylisissä viesteissä sanotaan?!
- Anonyymi
Nacci ja Nikon sisar ovat rakastuneita, siinä toinen vuosisadan rakkaustarina!
- Anonyymi
Jospa nämä nyt olisivat sellaisia seksiviestejä. Kuka nyt haluaisi omia sellaisia näyttää omille tutuille.
- Anonyymi
Eivät ole seksiviestejä vaan ovat haukkuneet toisiaan alatyylisesti. Jokainen voi kuvitella millaista kieltä mies ja nainen käyttää kun ollaan vihaisia ja viina tai huumehuuruissa. Varmasti K-18 aineistoa, ei sovellu Iltasanomiin joka kuitenkin on koko perheen lehti.
- Anonyymi
😂😂😂
Sori, pakko nauraa. Muistui juuri, miksi tosiaankin olen pysynyt sinkkuna. Samaa suhdepaskaa aina ja iänkaikkisesti. Mies haluu tehä oman päänsä mukaan ja nainen kitisee mitään kuitenkaan saavuttamatta.
En oikein mitenkään usko, että Sofia on paatunut rikollinen jolla on oma tärkeä osuutensa. Jos onkin vetänyt vähän laillisen rajan yli, niin ensikertalaisena ja miehensä elättinä tuskin on realistisesti ollut muuta vaihtoehtoa.
Se, että kumppani on rikollinen, ei vielä ole syy erolle, ihan realistisesti. Ei oma puoliso ole velvoitettu toimimaan toisen tuomarina. Tai että olisi velvoitettu jättämään kotinsa ja turvatun toimeentulonsa, koska puoliso ei suostu olemaan rehellinen.
Niin myötä, kuin vastoinkäymisissä. Nyt myös katumattoman Nikon olisi syytä suhtautua Sofiaan vähemmän tuomitsevasti, kun kerran on koko homman poikiensa kanssa järjestänyt.
Mahtavaa draamaa!👌
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀1624833BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että2104051Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis853329- 2143243
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1123088Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main932934- 1251780
HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok151649Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja1311467- 611359