Nyt on sitte parree alkaa kaivaa omia kaivoja.
Porin Veden yhtiöittämisestä tehdään selvitys. Porin kaupunginhallitus päätti tästä yksimielisesti kokouksessaan maanantaina.
Hakekaas varvut esiin ja kattokaatte kaivon paikka
7
90
Vastaukset
- Anonyymi
Sama kaava kuin sähkön kanssa.
Luvataan ettei hinnat nouse.
Lapotaan omat taskut täyteen hyväveli rahaa ja lahjuksia.
Sitten nousee hinnat.Et saa omasta kaivostas laillisesti kohta vettä antaa naapurille kun se kuuluu jollekin ulkomaalaiselle firmalle.
Tätä on kokoajan yritetty.Koitettiinhan Suomalaisten kansallisomaisuutta eli pohjavesialueita myydä jo Nestlelle ja CocaColalle kaikessa hiljaisuudessa.Meteli asiasta esti sen toistaiseksi.Siitäkään lehdet ei kirjoittaneet mitään.Hipi hipi hyssyn hyssyn hiljaa herrojen metkuista.Jumalauta että korpeaa tollanen.Millä oikeudella kansallisomaisuus myytäis ulkomaille?
Berner halusi myydä Suomalaisten omaisuuden eli tiet ulkomaalaisille sijoittajille jotta Suomalaisten jo moneen kertaan maksamista OMISTA teistä olis jouduttu maksamaan kanihampaan kavereille että saamme käyttää.
Mistä löytyis joku hullu joka tekis noille selväks että tollanen ei käy.- Anonyymi
Niin voi käydä, että omistusoikeus sade- ja pohjavesiinkin myydään monikansalliselle yhtiölle, joka sitten myy meille kalliiseen hintaan vettä vaikka pullo kerrallaan.
Kaikki, mikä on yhtiöitetty on MYYTÄVISSÄ. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin voi käydä, että omistusoikeus sade- ja pohjavesiinkin myydään monikansalliselle yhtiölle, joka sitten myy meille kalliiseen hintaan vettä vaikka pullo kerrallaan.
Kaikki, mikä on yhtiöitetty on MYYTÄVISSÄ.Saakohan poliitikot tuosta mojovat lahjukset?
- Anonyymi
Ei ole ensimmäinen kerta kun Suomessa tehdään tälläistä hyvin lyhytnäköistä politiikkaa.
Sama kun talvella kusis housuun, hetken se lämmittää mutta kylmä tulee nopeasti.- Anonyymi
Ja loppuu se minillä kävelykadulla ajelu, sininen mulukku
- Anonyymi
Pori on kriisikunta. Jostakin pitää rahaa raapia kun luukkosen johdolla ei tule talous kuntoon. Vesi yhtiöitetään ja hinnat tuodaan markkinatasolle eli nostetaan tappiin. Jos luoja suo seurauksena on vain raju piiloverotus kupru. Ellei suo niin vesi myydään sijoittajille ja verotulot siirtyy paratiiseihin ja saamatta jääneet verot verotetaan jostakin muista maksuista.
- Anonyymi
Onhan ne hinnat nytkin markkinatasolla ja vähän enemmänkin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin
Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.6638059Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun
Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä4672322Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi
Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl2332261- 1471827
Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!
Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi281346Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?
Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka511247Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta
Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule1141222Steppuli veressä
Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.63885Ootko onnellinen kun ei tarvitse
nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.65860Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä
Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill7788