Koska rasisti, muukalaisvihamielinen tajuaa että hän ei ole suvaitsevainen?
Millainen on rasisti?
Rasisti haukkuu koko ajan esim. muslimeja.
Rasisti sietää esim. Kristinuskoa mutta ei siedä Islamia.
Easisti käyttää sanoja, kuten, vieraslaji, haittamaahanmuutto ja haittamaahanmuuttaja.
Rasisti laittaa koko elänsä rasistisille storylleen.
Rasisti arvostaa vain valkoisia kansoja.
Ja
niin
edelleen
jnd.
Mistä rasismi johtuu?
Rasismi johtuu tiedon puutteesta.
Mitä vanhemmaksi ihminen tulee, niin sitä helpommin monet rasistit alkaa mennä pois rasismista.
Valitettavasti eräät jää kiinni nuoruutensa rasismiin.
Onhan heillä heidän opettaja, mestarinsa.
Roivon koko sydämestäöni että halla-aho joskus jättäisi maahanmuuttajien parjaamisen, silloin eräät nuoretkin ehkä matkisi häntä kuten matkivat nyt.
Kun rasismi, pahuus tulee aikuisilta ja etenkin tunnetuilta ihmisiltä, silloin nuoret seuraa perässä palvoen opettajaansa.
Rasistien mestari on pehmentynyt jonkin verran puheissaan, hän älyää nyt että rasistisilla ja toisia halveksivilla puheilla ei saa koko kansan, kaikkien suomalaisten kannatusta.
Käyttäytymällä hillitysti ja toisia kunnioittavasti, saa lisää kannattajia.
Sillä ei Suomi ole läpeensä rasistinen, sitä en tule koskaan uskomaan.
En siis usko että Perussuomalaiset saisi koko Suomen kansan puolelleen.
Jos isot puhdistaa, siivoaa sanomisiaan, silloin myös pienet seuraa mukana ja siivoaa sanomisiaan, niin se vain on.
Koska rasisti tajuaa että rasisti ei ole suvaitsevainen?
12
<50
Vastaukset
Unohdin taas kirjautua, mutta tunnustan rehellisesti tässä nyt että tämä avaus on minun tekemä :)
- Anonyymi
Jotenkin arvasin sen! Sen verran tyypillistä mamuttajasuvakin ja vasurin höpinää. ;-)
- Anonyymi
Koska suvakki tajuaa että ottamalla matuja omalla kustannuksellaan omaan asuntoonsa, maahantunkeutumiseen kriittisesti suhtautuvat voivat hyväksyä sen tyytyväisenä!
- Anonyymi
Eihän suvakkikaan hyväksy kuin oman mielipiteensä, kaikkien muiden on väärä ja mielipidehän ei voi olla koskaan väärä. En koe olevani muukalaisvihaaja mutta en halua suomeen lapsen raiskaajia ja terroristeja enkä muitakaan rikollisia Jos nuo on muukalaisvihaa tarvitsee arvostelijan käydä tutkituttamassa pää.
- Anonyymi
Minun, Suomeen tunkevia Somppuja, Afgaaneja, Irakilaisia ja muita geelitukkia vieroksuvan Suomalaismiehen ja suvakin välillä on vain yksi merkittävä ero:
Minä en edes yritä esittää olevani suvaitsevainen, kaikkia erilaisia ihmisryhmiä rakastava ja salliva " hyvä" ihminen joka väittää suvaitsevansa ihan kaikkia -paitsi persuja, oikeistolaisia, kansallismielisiä, Suomijuntteja, fasisteja, Suomalaista kulttuuria suojelevia ja puolustavia ja Suomen historiaa ja perinteitä ylläpitäviä-siis ei ketään joka ajattelee erilailla kuin minä...
Eikö suvaitsevaisen pitäisi suvaita ja kunnioittaa kaikkia? Minä kun en väitä olevani suvakki, voin hyvillä mielin ja oikeutesti inhota ketä haluan! - Anonyymi
Tärkeintä olis että tiedetään millainen on rasismin uhri
Uhrihan on yleensä joko japanilainen taikka kiinalainen voi johtuu niiden luonteesta että kokevat rasismia vähän siellä sun täällä.... - Anonyymi
Suvakkien terminologian mukaan jokainen joka ei hyväksy matun taholta "päälle tallomista" on rasisti!
Minun mielestäni tuo ajattelutapa, jos mikä, on rasismia. - Anonyymi
Nykyiset niger-ihoiset eivät ole olleet orjia, eivät heidän vanhempansa, eivät heidän isovanhempansa, eivät isovanhempien vanhemmatkaan.
USA:n lakritsahipiäisten ongelmat ovat paljolti heistä itsestään johtuvia. He itse tuhoavat omia asuinalueitaan. He itse harrastavat rikollisuutta ja huumekauppaa.
Kyllä poliisit lopettaa afroamerikkailaisporukoiden tarkastukset kadulla, kun melkein joka kerta ei enää löydykään huumeita tai jotakin etsintäkuulutettua joukosta.
Alueiden slummiutuminen loppuu, kun eivät itse tuhoa oman asuinalueensa infraa. Ei hyvin toimeentulevien alueilla asukkaat säännöllisesti tuhoa paikallista infraa. - Anonyymi
Suomalaiselle jos sanotaan sen ravintolaan pyrkiessä vaikka kiinassa että valkonaamoilla ei tänne ole asiaa niin suhtautumstapa reipas menee seuraavaan paikkaan Tietysti voi ituttaa jos sanotaan ettei suomalaisilla sinne ole asiaa mutta kyllä senkin ymmärtäis sikailevat suomalaisturistit pilannu maineen
Mutta ei noissa mitään rasismia olis? - Anonyymi
Suvakit eivät näytä ymmärtävän ettei muslimit ole suvaitsevaisia. Maissa joissa muslimit ovat enemmistö ei suvaita vääräuskoisia, uskonnottomia, homoja,lesboja mutta lapsivaimot ja moniavioisuus kyllä sallitaan.
Mikäli halutaan rikastuttaa kulttuuria muslimeilla, rikostilastot kertoo miten rikastuttavat kulttuuria.
Emme suinkaan vaadi että muslimien pitäisi suvaita niitä joita halveksivat.- Anonyymi
Suvaitsee ne kumminkin sellaisia jotka ei suvaitse noita mainitsemiasi ryhmiä
eli eli onko ne sitten.kin suvaitsevaisia ja suvaitsevat vain vääränlaisia ihmisiä eivätkä oikeanlaisia "kunnon" ihmisiä...
- Anonyymi
Suomen koululaitos on ainakin antirasismin edelläkävijä. Virallisen selvityksen mukaan maahanmuuttajaoppilaille annetaan korkeampia arvosanoja kuin vastaavan osaamistason aitosuomalaisille lapsille.
https://www.vtv.fi/julkaisut/jalkiseurantaraportti-maahanmuuttajaoppilaat-ja-perusopetuksen-tuloksellisuus/
"Tarkastuksen tulosten mukaan maahanmuuttaja oppilaiden osaaminen oli selvästi kantaväestön oppilaiden osaamista heikompaa. Toisen sukupolven maahanmuuttajaoppilaiden osaaminen oli jopa ensimmäisen sukupolven oppilaiden osaamista heikompaa."
"Maahanmuuttajataustaisten oppilaiden kouluarvosanat eivät juuri poikenneet kantaväestön oppilaiden arvosanoista matematiikassa ja äidinkielessä ja kirjallisuudessa. Kuten yllä esitetyistä tuloksista voi päätellä, heidän osaamisensa oli kuitenkin selvästi heikompaa kuin kantaväestöllä, kun kouluarvosana ja luokka-aste oli vakioitu."
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1436344Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto725261Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143695Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213300Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1232501Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat712296Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku12058Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val271628Sinä et halunnut sitoutua
Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne191406- 811208