Sinä nuori juippi joka ajat valkoisella vanhalla Sierralla. Et huomannut lainkaan kun iltapäivällä ajoit Lidlin ohi, olin astunut jo suojatiellä, ikkuna oli Sierrassa auki ja näin kun näpyttelin kännykkääsi, et seurannut lainkaan mitä liikenteessä ympärilläsi tapahtuu, jos en olisi loikannut pois suojatiellä olisin jäänyt suoraan autosi eteen, onnekseni tajusin että et katso eteesi vaan katseesi oli kännykässäsi jota pidit kädessäsi oikean polvesi päällä.
Keskity ajamiseen!!
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olisit napannut rek numeron ylös. Gev.
Ei pidä niin puupäänä kävellä sinne suojatielle, vaan hieman ensin katsoa onko nuoria juippeja sierroineen tulossa, niin ei tarvitse sitten loikkia karkuun ja nillittää täällä.
Vaan kun on se avautumisen tarve niin kova.
Luepas liikennelakia hieman!
Todellakin, mistäpä sitä tietää onko ratissa nuori juoppo vai vanha kääpä, autoilijan on aina "annettava tietä" jos jalankulkija on astunut tai aikeissa astia suojatiellä, eikä jalankulkijan tarvitse arvailla uskaltaako mennä vai ei.
Normaalisti Pieksämäellä autoilijat toimii oikein mutta on näitä tampioita jotka eivät osaa edes liikennesääntöjä kuten tämä nillittäjästä kirjoittaja.
Kumpikohan siinä maksumieheksi joutuisi jos jalankulkija suojatiellä jaa auton alle, mitäs luulisin?
Kova oli sullakin avautumisen tarve tänne, puupää!
Yritä ymmärtää, olet Pieksämäellä. Täällä nämä lippalakkijuntit on jääneet teini-ikä asteelle.
Keskuskadulla saa varoa ,mutta otan rekkarit ylös ja katson trafista osotteet ja käyn jututtaa.