Persujen pyrkimys

Anonyymi

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sellaista poliittista tolvanaa, ettei hän voisi persujen riveissä päästä hillotolpille vailla vastuuta. Valitettavasti.

      • Anonyymi

        Vihervasut tuhoo suomen, eu loput.


    • Anonyymi

      Kaikki arvovalta mennyt laitokseen vihervosujen vouhotuksen myötä, sdp hallitus tuhoo loputkin.

    • Anonyymi

      Yle vero tuottaa paljon vihavasun tuotoksia, ylenantovero heti pois kansalta.

    • Anonyymi

      ViherVasemmistolla sama juttu.

    • Anonyymi

      Koska hallitus ottaa kantaa terroristien salakuljetuksiin suomeen, ministeri vastuuseen teoistaan, valtava syyttäjä vaikenee.

      • Anonyymi

        Äläpäs höpötä, kun et valitettavasti mitään tiedä! Suomessa toimitaan kuitenkin ihan lakien mukaisesti, vaikka se persuille ja kd:läisille sopisikaan ...


    • Anonyymi

      Tämmöistäkö rasistista sananvapautta Suomessa kunnioitetaan??????!

      "Näyttää siis siltä, että ainakin niin kauan, kuin Halla-ahon johtamilla perussuomalaisilla on yli kuudesosa edustajista (34 tai enemmän), kansanedustajat eivät käytännössä voi joutua rikosoikeudelliseen vastuuseen lausunnoistaan täysistunnossa.

      Eduskunnassa voisi toisin sanoen sanoa ihan mitä tahansa, jos on valmis kärsimään talon omat kurinpitomenettelyt ja mahdolliset poliittiset seuraukset. Käräjille ei joudu."

      Perussuomalaiset ovat mölyämisessään jo vähän oppineet eduskunnan arvovallan tasolle, mutta puheisiin on yksinkertaisesti saatava korrektius ja täyskielto yhdenkään ihmisen loukkaukselle! Puhemiesneuvostolle nopeaa toimintaa!

    • Anonyymi

      Eduskuntaan on saatava tiukempi kuri rasimiin ja sanktiot sen mukaisesti.
      Onko todellakin nykyisellä oppositiolla romuttaa eduskunnan arvokkuus ja sen mukainen siellä käyttäytyminen meidän kaikkien veronmaksajien laskuun?!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin hoiti Suomen natoon ja myös Ruotsin

      Iso kiitos Vladimir Putinille. Hänen ansiosta pääsemme nyt Natoon. Putin halusi Naton lähelle ja nyt sai. Voimme tästä kiittää vain Putinia.
      Maailman menoa
      676
      8189
    2. Voi Stefu ja sun kiivas luonteesi

      Sielä lentelee ullakkohuoneiston ikkunasta daamin vaatteet ja matkalaukut pitkin pihaa. Toisaalta,en ihmettele yhtään että tämä suhde päättyi näin,kyl
      Kotimaiset julkkisjuorut
      234
      2418
    3. Niinistö teki hetkessä Suomesta Venäjän ydinaseiden maalitaulun

      Kaiken lisäksi mies vielä lällätteli Putinille eilisessä tiedotustilaisuudessa ja käski katsomaan itseään peiliin. Kyllä vähän asiallisempaa käytöstä
      Maailman menoa
      467
      2405
    4. Poliisi otti Stefun kiinni!

      Seiska tietää kertoa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      147
      1942
    5. Ohhoh! Martina Aitolehti ja seurapiirihurmuri-Jesper ekassa yhteiskuvassa - Sutinaa Mallorcalla!

      Martina Aitolehti ja seurapiirijulkkis-Jesper nauttivat toisistaan varsin vauhdikkaissa merkeissä Mallorcalla. Aitolehti ei ole esitellyt rakastaan vi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1548
    6. Stefanilta tuli taas karu totuus Sofiasta

      Marokkolainen h*o*ra! Voi tsiisus kun mulla on hauskaa! Lumput lentää ikkunasta kun Stefu raivoaa h*uralleen🤣🤣🤣 Nyt ne popparit tulille, tästä tule
      Kotimaiset julkkisjuorut
      120
      1320
    7. Veikkaus: Miten The Rasmus pärjää Euroviisuissa?

      Euroviisuhuuma on ylimmillään, kun Suomi ja The Rasmus taistelee biisillään Jezebel. Bändi on tikissä, kunhan Lauri Ylösen ääni kantaa. Mitä veikka
      Viihde ja kulttuuri
      51
      1266
    8. Steppuli veressä

      Seiskan lööpissä Steppulilla naama ja nyrkit veressä. Ei tainnut ihan kamojen pihalle paiskominen riittää. Onkohan pistänyt kämpän tuusannuuskaks.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      83
      1090
    9. Ootko onnellinen kun ei tarvitse

      nähdä tätä tyhmää naamaa enää koskaan? Multa se särkee sydämen, mutta minkäs teen. Vaikka olisi kuinka sinnikäs eikä hellittäisi, se ei aina auta.
      Ikävä
      65
      871
    10. Oletko nähnyt eroottiset kohuleffat? Fifty Shades Of Grey -trilogia tv:stä

      Fifty Shades -trilogia starttaa, kun nuori opiskelijanainen Anastasia tapaa rikkaan liikemiehen. Seksisuhdehan siitä starttaa, höystettynä sadistisill
      Suhteet
      7
      850
    Aihe