Viisas ihminen ei koskaan haksahda persuja kannattamaan.
Persut pettää vain typeryksiä!
90
<50
Vastaukset
- AnonyymiItse seurannut politiikaa noin 30v.ajan.Silloin kun persut oli vain muutaman miehen porukka huomasin kuinka tyhjiä heidän puheensa olivat.Eikä ole asiat muuksi muuttuneet menneiden 25v aikana kun persut on ylipäätään olleet puolueena olemassa. 
 Sekopäiden porukka,ei terve ja järkevä ihminen halua olla persujen kanssa misään tekemisissä.- AnonyymiKaikki inhimillisyys on kadonnut persupuolueesta. Tilalle on tullut vihanriivaamia poliittisia hirviöitä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kaikki inhimillisyys on kadonnut persupuolueesta. Tilalle on tullut vihanriivaamia poliittisia hirviöitä. Soinikin vaikuttaa siedettävältä, kun vertailtavaksi tuli Halla-aho. 
 Vertailusta muuten sen verran, että tuo vertailuhan on helppo, kun vertailukohteet ovat itsekunkin arvioitavissa.
 Mutta entäs vaikkapa EU-jäsenyys? Sitä voi arvostella ja moittia, mutta eipä ole vertailukohtaa, ellei sitten aleta verrata ihan Neuvostoliiton aikaan. Neuvostoliittoakaan ei ole.
 Sellaista vertailukohtaa ei ole, joka kertoisi, missä tilanteessa Suomi olisi ilman tuota jäsenyyttä. Siksi on helppo heitellä kommentteja, että ilman jäsenyyttä olisi paremmin tai huonommin.
 Joka tapauksessa EU-kriittiset Soini ja Halla-ahokin ovat myöntäneet, että heidän kriittisyytensä on vain tuuleen huutamista, Suomi ei voi noin vain EU:sta erota. Sen ovat kumpikin persupomo myöntäneet.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Soinikin vaikuttaa siedettävältä, kun vertailtavaksi tuli Halla-aho. 
 Vertailusta muuten sen verran, että tuo vertailuhan on helppo, kun vertailukohteet ovat itsekunkin arvioitavissa.
 Mutta entäs vaikkapa EU-jäsenyys? Sitä voi arvostella ja moittia, mutta eipä ole vertailukohtaa, ellei sitten aleta verrata ihan Neuvostoliiton aikaan. Neuvostoliittoakaan ei ole.
 Sellaista vertailukohtaa ei ole, joka kertoisi, missä tilanteessa Suomi olisi ilman tuota jäsenyyttä. Siksi on helppo heitellä kommentteja, että ilman jäsenyyttä olisi paremmin tai huonommin.
 Joka tapauksessa EU-kriittiset Soini ja Halla-ahokin ovat myöntäneet, että heidän kriittisyytensä on vain tuuleen huutamista, Suomi ei voi noin vain EU:sta erota. Sen ovat kumpikin persupomo myöntäneet." ilman jäsenyyttä olisi paremmin tai huonommin." 
 Jäsenyyden kannattajat ovat mielestäni perustelleet uskottavammin kantansa kuin vastustajat.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kaikki inhimillisyys on kadonnut persupuolueesta. Tilalle on tullut vihanriivaamia poliittisia hirviöitä. Perussuomalaiset ovat kyy Suomineidon povella. Koskaan ei ole liikaa muistuttaa natsi-Saksan tapahtumista 1930-luvulla ja samalla myös Suomen silloisista tapahtumista. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Perussuomalaiset ovat kyy Suomineidon povella. Koskaan ei ole liikaa muistuttaa natsi-Saksan tapahtumista 1930-luvulla ja samalla myös Suomen silloisista tapahtumista. Natsisaksan tapahtuman tervehdyttivät maan kansantalouden. Meidän tätytyy myös jotenki siivota roskväki pois tieltä kerjäämästä ja haisemasta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Natsisaksan tapahtuman tervehdyttivät maan kansantalouden. Meidän tätytyy myös jotenki siivota roskväki pois tieltä kerjäämästä ja haisemasta. Sillälailla. 
 
- AnonyymiPersujen kannattajat ovat keskimäärin tyhmempiä kuin muiden puolueiden kannattajat. - AnonyymiEi kai ne muuten persuja kannattaisikaan. 
- AnonyymiNo miks joku älykäs kannattais vasemmistoa jonka koko aate persustuu heikkolahjaisten rahankerjuuseen? 
 
- AnonyymiOlet oikeassa, tämä ketju on vakuuttava todiste siitä. - AnonyymiOnneksi suurimmalla osalla ihmisistä on elämässään muutakin sisältöä kauin viha ja rasismi. He äänestävät jotain muuta puoluetta kuin persuja. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onneksi suurimmalla osalla ihmisistä on elämässään muutakin sisältöä kauin viha ja rasismi. He äänestävät jotain muuta puoluetta kuin persuja. Sulle ei kuitenkaan näytä olevan. Mitä jos siis hankkisit elämän? 
 
- AnonyymiEi hätää. Persukupla puhkeaa jos ne taas joskus joutuvat hallitusvastuuseen. - AnonyymiOletko eri mieltä? Muistele, miten kävi viimeksi... Persujen gallupkannatus toukokuussa 2017, hetki ennen puolueen hajoamista, oli alle 10 %. 
- AnonyymiKupla on aatemaailma jonka käy tarpeettomaksi. Persussuomalaisuus tuskin koskaan tulee siihen pisteeseen. Punavihreä kupla on jo puhjennut koska teillä ei ole enää uusia aiheita. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kupla on aatemaailma jonka käy tarpeettomaksi. Persussuomalaisuus tuskin koskaan tulee siihen pisteeseen. Punavihreä kupla on jo puhjennut koska teillä ei ole enää uusia aiheita. Persukupla puhkesi vuonna 2017. Joko olet muka unohtanut 😀 
 
- AnonyymiVihervasemmisto pettää vain typeryksiä. 
 Viisas ihminen ei koskaan haksahda vihervasemmistoa kannattamaan.- AnonyymiVihervasemmisto on tarpeeton koska kaikki heidän alkuperäiset tavoitteensa on jo saavutettu. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Vihervasemmisto on tarpeeton koska kaikki heidän alkuperäiset tavoitteensa on jo saavutettu. Mikä se sellainen "vihervasemmisto" on? 
 
- AnonyymiVihervassarin tarkoitus lienee valehdella 
 lasten suuhun asioita ,jotka kehittävät
 Vihervassun perä seksiä.Siksi koulun
 opetus suunnitelma on valheellinen ,eikä
 perustu tutkittuun tietoon .Peruskoulun
 opetusohjelma on Haaviston alkuunpanemaa
 valhetta.- Pölhöpersujen ja -idioottien totuus on toisenlaine, esimerkiksi mepit Laura Huuh haa Huhtasaari tietää maapalon olevan vain 6000 tuhatta vuotta eikä evoluutioteoria ole uskottava. 
 Teuvo Hakkarainen ei osaan edes paperista lukea sanaa hiilidioksidi, ja tällainen tollo on persujen ilmastoasiantuntija. Hänellä ei ole edes aavistusta mistä kaasuista ilmakehä muodostuu, puhumattakaan siitä, että miksi se nykyään lämpenee.
 Molemmat ovat sitä mieltä, että Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:n jäsenenä. Ja siitä, että vanhassa Neuvostoliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus kuin EU:ssa nykyään.
 Eivät kaikki persut ole tyhmiä tolloja, kyllä suurin osa on täydellisiä idiootteja.
 Suurin halu päästä osaksi Venäjää yhdistää näitä vhan, kaunan ja kateuden kyllästämiä väkivaltaa ihannoivia ja sitä käyttäviä vähimpiä veljiämme ja sisariamme.
- AnonyymiOsmium76 kirjoitti:Pölhöpersujen ja -idioottien totuus on toisenlaine, esimerkiksi mepit Laura Huuh haa Huhtasaari tietää maapalon olevan vain 6000 tuhatta vuotta eikä evoluutioteoria ole uskottava. 
 Teuvo Hakkarainen ei osaan edes paperista lukea sanaa hiilidioksidi, ja tällainen tollo on persujen ilmastoasiantuntija. Hänellä ei ole edes aavistusta mistä kaasuista ilmakehä muodostuu, puhumattakaan siitä, että miksi se nykyään lämpenee.
 Molemmat ovat sitä mieltä, että Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:n jäsenenä. Ja siitä, että vanhassa Neuvostoliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus kuin EU:ssa nykyään.
 Eivät kaikki persut ole tyhmiä tolloja, kyllä suurin osa on täydellisiä idiootteja.
 Suurin halu päästä osaksi Venäjää yhdistää näitä vhan, kaunan ja kateuden kyllästämiä väkivaltaa ihannoivia ja sitä käyttäviä vähimpiä veljiämme ja sisariamme.Persuissa on liika hörhöjä. Tarvitaan tolkun ihmisten puolue persujen tilalle. 
- AnonyymiSulla tais jäädä se peruskoulukin kesken, kun ei edelleenkään ole tajua oikeinkirjoituksesta. 
 Haavisto ei ollut silloin lähellekään hallitusta kun peruskoulusta päätettiin.
 Ehkä hieman lisää yleissivistystä ja ennenkaikkea historian oppitunteja lisää, mutta ei voi "kauhalla vaatia kun on lusikalla annettu".
 
- AnonyymiPersuus ja samoin muu halpahintainen populismi on lopulta vain ns. hölmöjen höynäyttämistä. Sitä tietämättömien hyväksikäyttöä. - AnonyymiSacha Baron Cohen höynäytti yksinkertaisia äärioikeistolaisia. 
 https://www.is.fi/viihde/art-2000006556464.html
- AnonyymiHölmöltä näytät palstalla vain sinä ! 
 🤔🤨😅😂🤣
- AnonyymiOle hiljaa naurettava luokkasoturi. Sinä olet roskväkeä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sacha Baron Cohen höynäytti yksinkertaisia äärioikeistolaisia. 
 https://www.is.fi/viihde/art-2000006556464.htmlKylläpäs on hassu tempuilija tuo juutalainen Sacha Baron Cohen. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ole hiljaa naurettava luokkasoturi. Sinä olet roskväkeä. Toteamus osui suoraan napakymppiin. Persulta paloivat käämit ja heti alkoi fasistinen pilkkaaminen (roskaväki). Oletko ottanut mallia Roland Freislerilta? 
 https://www.youtube.com/watch?v=D3qsImhAswo
 
- AnonyymiTämäkin keskustelu paljastaa järkyttävän selkeästi vihervasemmistolaisten vinoutuneisuuden ja tarpeen valehdella ja vääristellä. Tietenkin, koska moiseen mölinään ei ole olemassakaan järjellisiä perusteita. Juuri tämänkin vuoksi vihervasemmistolaisten ylläpitämä keskustelukulttuuri on niin rumaa ja oksettavaa. - AnonyymiOnko joku nähnyt viisaan ja rehellisen persun?? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko joku nähnyt viisaan ja rehellisen persun?? Viisas ja rehellinen persu..taidat vitsailla? Tajusin vitsin peukutan! ;) 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Onko joku nähnyt viisaan ja rehellisen persun?? Rehellinen ja viisas persu on myytti olento vähän kuin loch nessin hirviö tai bigfoot. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Rehellinen ja viisas persu on myytti olento vähän kuin loch nessin hirviö tai bigfoot. Tämä on vaan yhden vihertrollin tuottamaa skeidaa, yritetään luoda illuusiota siitä, että joku oikeasti ei kannattaisi fiksuinta puoluetta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Rehellinen ja viisas persu on myytti olento vähän kuin loch nessin hirviö tai bigfoot. Syytön kunnes toisin todistetataan. Oikeusvaltiossa pitää olla näyttöä 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tämä on vaan yhden vihertrollin tuottamaa skeidaa, yritetään luoda illuusiota siitä, että joku oikeasti ei kannattaisi fiksuinta puoluetta. Mitä fiksua äärioikeistolaisuudessa muka on? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Syytön kunnes toisin todistetataan. Oikeusvaltiossa pitää olla näyttöä Niinpä. Muuan PERSUKANSANEDUSTAJA oli tietävinään viime vuonna sen Porvoon keissin syylliset pelkästään parran perusteella.... 
 Harkinta ja kylmäpäisyys olisi sallittua myös siellä persulassa.
 
- AnonyymiPersut on kovia läpänheittäjiä. Läpänheittoonhan he usein vetoavat, kun heidän typeryyksiinsä tartutaan. 
 Mutta varsinainen läppä persuissa on puolueen nimi. Se antaa ymmärtää jotain sellaista, että mikään muu puolue ei edusta suomalaisuutta. Eihän se niin ole.
 Persut on eduskuntapuolueista haitallisin puolue Suomelle ja suomalaisille.
 Vitun natsit.- AnonyymiNiin, sä aina triggeröidyt kaikesta. Se on meille parasta viihdettä. Sä oot meidän viihdyttäjä. 
 
- AnonyymiPersut on inhokkipuolue jonka kanssa ei haluta yhteistyötä - AnonyymiMyrkkykäärmekin otetaan mieluummin kaveriksi kuin persu, eikä syyttä.... 
- AnonyymiPs, Kok ja Kd ainoat puolueet jotka ajavat vielä miestenkin ihmioikeuksia toisin kuin hallituspuolueet ajavat misandriaa kuten uusi tasa-arvo ohjelma osoittaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ps, Kok ja Kd ainoat puolueet jotka ajavat vielä miestenkin ihmioikeuksia toisin kuin hallituspuolueet ajavat misandriaa kuten uusi tasa-arvo ohjelma osoittaa. Täysin käsittämätöntä, että joku nainen voi äänestää niin umpinaisvihamielistä lahkoa kuin mitä nykypersut ovat. Tuollaisten naisten täytyy olla jostain äärimmäisen katkeria ja vihata syvästi itseään. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ps, Kok ja Kd ainoat puolueet jotka ajavat vielä miestenkin ihmioikeuksia toisin kuin hallituspuolueet ajavat misandriaa kuten uusi tasa-arvo ohjelma osoittaa. Joku on tainnut lukea liikaa Hankamäen Totuus kiihottaa-pamflettia. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Joku on tainnut lukea liikaa Hankamäen Totuus kiihottaa-pamflettia. Ja joku taas on lukenut omaa hallituksen Hankamäki tyylistä tasa-arvo ohjelmaa joka lietsoo misandriaa siis sitä feministien mielestä parempaa vihaa. 
- AnonyymiEiku se on just toisinpäin. Persut on sulle töykeitä joska ne ei halua nähdä sua. Eikö viesti mene perille? 
 
- AnonyymiPersumiehet ovat sellaisia reppanoita että ... 
- AnonyymiPersumiehet ovat kovimpia, viisaimpia ja parhaimpia. Sitten uhriutuvat pienemmästäkin vastoinkäymisestä. - AnonyymiMitä sitten pitäisi tehdä? Pitäiskö lähtee sotkee seiniä ja hajottaa paikkoja niinku vassari? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Mitä sitten pitäisi tehdä? Pitäiskö lähtee sotkee seiniä ja hajottaa paikkoja niinku vassari? Olet oikeassa. On fiksumpaa itkeä somessa vaikkei siitäkään ole mitään hyötyä. 
 
- AnonyymiSuomessa, kuten vaikkapa Kiinassakaan, ei ole sallittua ilmaista kiellettyjä mielipiteitä. Suomessa ne tulkitaan vihapuheeksi, Kiinassa yhteiskuntarauhan järkyttämiseksi. 
 Mielipiteiden ilmaisemisen vapaus on suurin uhka sairaille ideologioille ja vallanhimoisille poliitikoille.
 Onneksi on eufemismit.- AnonyymiNiin se on Vihervassari ja Demari on Kiinan Kommunistisen puoluee aatteellinen toveri. Siksi he eivät myöskään arvostele Kiinan hiilidioksidipäästöjä vaikka Kiinan päästöt ovat maailman suurimmat. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Niin se on Vihervassari ja Demari on Kiinan Kommunistisen puoluee aatteellinen toveri. Siksi he eivät myöskään arvostele Kiinan hiilidioksidipäästöjä vaikka Kiinan päästöt ovat maailman suurimmat. Kyllä ne kovimmat Kiina-fanit löytyy persuista. Tiedät sen itsekin 😉 
 
- AnonyymiMenehän nyt pihalle haukkaamaan raitista ilmaa ja varaudu henkisesti hallituksen kaatumiseen ja persujen rakentamaan hallitukseen. Sillä sinä et täällä puhelisi yksin ellet olisi peloissasi tulevasta :). - AnonyymiPersut rakenna mitään muuta kuin velkaa? Ja sivari tolloaho sebastian kanssa varmaan pannaan puolijoukkuetelttaan jossa............ 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Persut rakenna mitään muuta kuin velkaa? Ja sivari tolloaho sebastian kanssa varmaan pannaan puolijoukkuetelttaan jossa............ ...Pekka soittaa kitaraa.... 
 
- AnonyymiJos tarvitsette asiantuntijaa siihen kunniaan niin tiedätte olla äänestämättä. - AnonyymiAmerikkalaisen tutkimuksen mukaan suomalaiset ovat poliittisesti maailman tyhmintä kansaa. Persujen saamat jytkyt todistavat asian, kiistattomasti. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Amerikkalaisen tutkimuksen mukaan suomalaiset ovat poliittisesti maailman tyhmintä kansaa. Persujen saamat jytkyt todistavat asian, kiistattomasti. Todellakin vain täysin tollo kansa äänestäisi naisvaltaisen hallituksen. Koko maailma nauraa meille. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Todellakin vain täysin tollo kansa äänestäisi naisvaltaisen hallituksen. Koko maailma nauraa meille. Etkö tiedä miten hallitus muodostetaan? Voi elämäm koulu. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Todellakin vain täysin tollo kansa äänestäisi naisvaltaisen hallituksen. Koko maailma nauraa meille. Onhan se liikahdus kehityksessä positiivisempaan suuntaan, kun persu myöntää, että koko maailma nauraa heille. 
 
- AnonyymiEi kai nyt sentään tyhmintä kansaa. Kyllä tyhmempiäkin löytyy maailmasta. - AnonyymiNo siis akka hallitus? Suomi on iso vitsi maailmalla. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:No siis akka hallitus? Suomi on iso vitsi maailmalla. Heh. Huono trolli persulta. 
 Kyllä se kielitaidoton persumeppi on vitsi.
 
- AnonyymiJa kaikki aloitusta kritisoivat vastaukset jätetään julkaisematta? 
- AnonyymiEn tiedä miksikä aloittaja itsensä luokittelee, mutta "viisas" ei ainakaan ole osuva sana. Enkäpä märällä ruudilla dupattu riidanhaastaja on parempi. - AnonyymiSuoltaa riidanjyviä sylki pärskyen...yök! 
 
- AnonyymiEi tolkun ihminen äänestä persuja. - AnonyymiKyllä se näin on. Noihin sanoihin sisältyy paljon, vaikka äkkiseltään ne saattavat kuulostaa vain ilmanaikuiselta heitolta. Ei ole ilmanaikuinen heitto, tolkun ihmiset sen ymmärtävätkin, eivät he muuten tolkun ihmisiä olisikaan. 
 
- AnonyymiNäiden palstapersujen tason perusteella en yhtään ihmettele, miten persut saavat ääniä. Eihän nämä persut osaa kirjoittaa edes äidinkieltään. Tuskin tajuavat mitä ovat hallitus ja eduskuntakaan. - AnonyymiOlet täysin oikeassa. Olen huomannut useasti saman, persu sotkee hallituksen ja eduskunnan toisiinsa. On ihan tutkittu juttu. Vähän aikaa sitten tehdyn tutkimuksen mukaan yli 20% persujen kannattajista uskoi heidän olevan hallituksessa! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Olet täysin oikeassa. Olen huomannut useasti saman, persu sotkee hallituksen ja eduskunnan toisiinsa. On ihan tutkittu juttu. Vähän aikaa sitten tehdyn tutkimuksen mukaan yli 20% persujen kannattajista uskoi heidän olevan hallituksessa! TAas vihervassaro valehtelee vastahan kerroit että persussuomalisten kannatuskaan ei ole 20 prosenttia. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:TAas vihervassaro valehtelee vastahan kerroit että persussuomalisten kannatuskaan ei ole 20 prosenttia. Sori kirjoitusvirheet. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:TAas vihervassaro valehtelee vastahan kerroit että persussuomalisten kannatuskaan ei ole 20 prosenttia. Ei olekaan. Ei ole koskaan ollut. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei olekaan. Ei ole koskaan ollut. Juurikin näin. Vaaleissa persut ei ole koskaan ollut yli 20 % puolue. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei olekaan. Ei ole koskaan ollut. Miten sitten selität mkokasi? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Olet täysin oikeassa. Olen huomannut useasti saman, persu sotkee hallituksen ja eduskunnan toisiinsa. On ihan tutkittu juttu. Vähän aikaa sitten tehdyn tutkimuksen mukaan yli 20% persujen kannattajista uskoi heidän olevan hallituksessa! Eli viidennes nykykannattajista. Mitähän noiden ihmisten päässä oikein liikkuu? Näyttävät ainakin olevan pihalla elävästä elämästä kuin lintulauta. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Juurikin näin. Vaaleissa persut ei ole koskaan ollut yli 20 % puolue. Ja mikä oli asiasi?? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Juurikin näin. Vaaleissa persut ei ole koskaan ollut yli 20 % puolue. ja siis ??? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sori kirjoitusvirheet. Kirjoitusvirheet voi saada anteeksi. Tahallista tyhmyyttä ei. Tahallinen tyhmyys on sitä, kun ei VIITSI ottaa asioista selvää. 
 
- AnonyymiProsenttilaskukin on persulle liian vaikeaa. - AnonyymiJa vasurille vieläkin vaikeampaa ;DDDD 
 
- AnonyymiAvaajan mielestä persut pettää vain vasureita, no sehän on hienoa!! - AnonyymiPersut pettävät jopa oman peilikuvansa. Siihen eivät edes kepulaiset ole pystyneet. Melkoinen "saavutus"?? 
 
- Anonyymivasurit pettävät jopa oman peilikuvansa. Siihen eivät edes kepulaiset ole pystyneet. Melkoinen "saavutus" tolloilta?? 
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaankotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1623999
- Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1043695
- Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maaneli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423223
- Pidennetään viikko 8 päiväiseksiJa jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest222547
- 1872282
- Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu281470
- 971287
- Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossaAina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1311152
- Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241141
- Jos elämäsi ihminenon osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691058