Miten menee??

Anonyymi

Mites täällä oikein menee? Yritykset kaatuu toinen toisen perään kovan vastustelun jälkeen vai onko käynyt niin että yrittäminen kaataa yritykset ei ole saanut oikien tuulta purjeisiin.
Ainakin täällä jaksaa edelleen yrittää Avotampio armeijansa kanssa epätoivoisesti kirjoitella. Hei nuoremmat päästäkää nyt tuo Avotampio jo elämään oikeaa elämää ja jatkakaa te hänen työtään . Teillä on kuitenkin vuosia vielä jäljellä vaikka lopettaisitte siihen kun teistä tulee aikuisia.

Mut miten on mennyt varmaan pian parivuotta tuossa vierähti etten täällä käynyt.
Valaiskaa nyt vähän.

Onecoin ei näköjään ole kaatunut. Kannattiko täällä meuhkaaminen?
Zinzino porskuttaa ja bisnes ilmeisesti kukoistaa. Mites muut mitä kaikkia te olette yrittäneet kaataa?

Mut jatkoja teille

10

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kaada vaurastumista ei voi estää. Vuodesta toiseen paremmin.

      • Anonyymi

        Omaisuus karttuu vauhdilla.
        Omaa luokkaansa.


    • Niinpä niin ja joopa joo. Anonyymi päättää siis hyökätä vähäistä avotampiota vastaan joka ei itse edes pysty päättämään menemisistään ja tulemisistaan, koska kaikki sellainen on ihanien hoitsutätien mielipiteestä kiinni (maksuton mainos Niuvanniemen olosuhteista: jos olet kiltti, saat "karkkia" ja jos olet oikein kiltti saat ehkä "namuakin", mutta tämä vaatii jo" erityiskiltteyttä").

      Vähäinen avotampio on asettanut vähäiset voimavaransa estääkseen mahdollisimman monta muuta joutua kusetettaviksi. Tätäkö anonyymi siis moittii? Näinkö on?

      Onko anonyymi kenties sitä mieltä että hänen itse mainitsemansa onecoin on menestystarina? Ja hänen argumenttinsa kuuluu: "se ei ole vielä kaatunut"?!? Näinkö on? Todellakin?

      Maininta zinzinosta ohitetaan. Anonyymi kun olet (ehkä?) vapaa kulkemaan niin kysypä kadunkulkijoilta kuinka moni heistä on koskaan kuullut sanan "zinzino" tai "onecoin". Näin saat ehkä vähän kosketusta todellisuuteen. Sellaiseen jota moni muu voi vain kuvitella ...

      MUAHAHAMUAHAHAHM UHAAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Anonyymi

      Jos googlettaa onecoin huijaus tai zinzino huijaus niin kauheen hyvin ei kummallakan firmalla Suomessa mene ainakaan netin mukaan.

    • Nämä kaksiaivosoluiset ovat erikoista väkeä. He ovat hit-and-run kategoriaa, he heittävät ilmaan kommentin - jota kukaan täysjärkinen ei voi käsittää - ja häipyvät sen jälkeen. Dialogi heidän kanssaan on mahdoton, jo lähtökohtaisesti. Kaksiaivosoluinen ei kykene sellaiseen. Eihän simpanssikaan osaa jatkaa "dialogia" saatuaan hoitajaltaan banaanin.

      Tämä on mielenkiintoinen:

      >Yritykset kaatuu toinen toisen perään kovan vastustelun jälkeen vai onko käynyt niin että yrittäminen kaataa yritykset ei ole saanut oikien tuulta purjeisiin.

      Mahdotonta ymmärtää mitä kaksiaivosoluinen tällä hakee. Mutta ehkä hän uskoo että täällä (TÄÄLÄ) kirjoitetut tekstit voisivat jotenkin vaikuttaa yritysten kaatumisiin?!?!?

      Edelleen hän jatkaa:

      >Onecoin ei näköjään ole kaatunut. Kannattiko täällä meuhkaaminen?

      Onecoinin tilanne on tunnettu. Mutta siitä huolimatta hän kysyy MEILTÄ kannattiko täällä (TÄÄLÄ) "meuhkaaminen".

      Vastaukseni on KYLLÄ, sillä olemme saaneet hyvää huumoria juuri tällaisten kaksiaivosoluisten kustannuksella. Harmi vaan että nämä ovat kaikki aina häipyneet takavasemmalle, kuten tämäkin yrittäjä.

      Mutta SUURET kiitokset tälle kaksiaivosoluiselle!! Tuotitte jälleen meille HUUMORIA! Sitä te teette aina kun esiinnytte, TAVALLA TAI TOISELLA!

      MUAHHAHAHAMUAHAHAHANMUHHHAUHAAAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Anonyymi

      Onecoin on käytännössä kaatunut, vaikka webbisivut toimivatkin. Zinzino: sama tilanne. Lukuisat muut verkostohuijaukset: sama tilanne.

      Kaikilla verkostomarkkinointiyrityksillä on nyt 1.5 jalkaa haudassa.

    • Anonyymi

      Verkostomarkkinointi on maailmanlaajuisesti vastatuulessa. Sen takia uusia yrittäjiä ei enää näekään, paitsi ilmiselviä kusetuksia jotka ovat lyhytikäisiä

      • Anonyymi

        Ihmiset alkavat vähitellen viisastua ja ymmärtää ettei helppoa rahaa ole olemassa?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ihmiset alkavat vähitellen viisastua ja ymmärtää ettei helppoa rahaa ole olemassa?

        En usko että ihmiset viisastuvat. Tämä kaksiaivosoluisten massa on loputon voimavara, ihmiskarjaa riittää. Väittäisin toisinpäin että juuri tällä hetkellä pätevät kusettajayrittäjät ovat vetäytyneet kuoreensa ja odottavat parempia aikoja. Kaikki verkostoviritykset ovat olleet jo pitkän aikaa kovan sosiaalisen median rumputulen alla.

        Ennustan että kun vähän aikaa menee ja savu hälvenee, niin eiköhän taas saada huumoria näiltä loputtomilta helppoheikeiltä, jotka eivät koskaa luovu yrittämisestä! Sitä odotellessa ...

        MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHHAAAAAA

        Poijjaat!! Taasen!


    • Anonyymi

      Onko Suomeen rantautunut viime aikoina mitään uutta verkostovedätystä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      97
      3350
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      195
      2916
    3. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      143
      2887
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      219
      2454
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      130
      1903
    6. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      201
      1813
    7. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      48
      1740
    8. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1259
    9. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      88
      1115
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      197
      1098
    Aihe