Case Mäenpää

Anonyymi

Vihervasemmistolaisista moni luonnollisesti tietää sydämessään, mikä on totuus. Sitä on vain jopa mahdotonta myöntää, sillä lokeroituminen ja vastakkainasettelu on jo niin pitkällä tulehdustilassa, että myöntäminen koetaan jopa häpeällisenä.

Mutta se totuus:
1. Mäenpää ei ole syyllistynyt vihapuheeseen
2. Motiivina Mäenpään syyttämisessä oli tilaisuus vahingoittaa PS:ia.
3. Poliittinen kilpajuoksu ei estä enää edes häpäisemästä demokratiaa

Kuinka monella vihervasemmistolaisella on selkärankaa myöntää tämä? Tuskin kenelläkään? Tietenkään, koska se voi aiheuttaa koko valheiden verkon romahtamisen, jolla on suuri merkitys valtataistelussa. Olisiko kehityksen paikka siinä, että perustaisi poliittisen kilpajuoksunsa rehellisyyteen ja maalaisjärkeen? Siinä on nimittäin sellainen voimakaksikko, jota valheilla ja vääristelyillä on hankala päihittää. Kuten tiedätte, median kautta luotu valhe Perussuomalaisista on vienyt vuosia, mutta edelleenkin aika ajoin totuus ja tolkku servaa vihamielisiä.

Haittalajeista puheenollen... tämä pellesirkus, jonka motiivina oli vahingoittaa suomalaista puoluetta, on yksi niistä.

5

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikeastaan tässä on paljon laajemmasta asiasta kysymys kuin vain Mäenpäästä tai Perussuomalaisista. Persut nyt vaan ovat tulilinjalla koska ovat kovimpana kantona kaskessa puolustamassa Suomalaisia ja yleensäkin perinteisiä oikeistolaisia yksilön arvoja!

      Vihervasemmiston tarkoitushan on alistaa kansa oman tahtonsa ja ideologiansa alle jolloin valtaapitävät saavat vapaasti määritellä sen mikä on oikein ja mikä väärin. Tämä sumutus tehdään tasa-arvoon verhoutuneella propagandalla joka käytännössä johtaa yksilön oman päätösvallan menettämiseen omiin asioihinsa!

      Vasemmisto pyrkii varmistamaan tämän kehityksen ja tulevan äänisaaliinsa siten että oman kansan eteen ei tehdä oikeastaan juuri mitään jolloin varmistuu se että vasemmiston elinehto heikosti toimeentuleva kansanosan osuus tulee kasvamaan!

      Eli, mitään OIKEITA työllisyystoimia on turha odottaa VAAN velkarahalla pidetään ihmisiä korvausten varassa jolloin he tietysti kannattavat vasemmistoa!

    • Anonyymi

      Nykylainsäädäntö on kiihottamisen kansanryhmää vastaan osalta epäonnistunut. Sen mukaan edes vähemmistöjen kannalta epämiellyttävää faktatietoa ei julkaista. Ts. osa tieteellisistä tutkimuksista pitäisi kieltää, samoin viranomaisten tilastotiedot, jotka paljastavat muhamettilaisista maista muuttaneiden syyllistyvän aitosuomalaista paljon, paljon todennäköisemmin raiskaukseen.

      Että periaatteessa, jos haluaisi kunnolla trollata viranomaisia, niin tekisi tuonkaltaisia tietoja julkaisevista viranomaisista ja tieteentekijöistä kanteluita oikeusasiamiehelle tai oikeuskanslerille, sekä tietysti rikosilmoituksia poliisille.

      Suomen stasi käynnisti hiljattain ilmianna rasisti -kampanjan. Kaipa heille voisi tehdä ilmoituksia noista tieteentekijöistä ja viranomaistahoista.

      • Anonyymi

        Ja jos poliisi toteaa, ettei ole rikosta tapahtunut, niin sitten valitus oikeuskanslerille poliisin päätöksestä koska myös Räsäsen kirjoituksiin sovelletaan takautuvasti nykylainsäädäntöä. Eli noita Suomen stasille vinkattavia juttuja voi tieteentekijöiltä etsiä myös 2000-luvun alkupuolelta. Tulee hienoa jälkeä!


      • "Nykylainsäädäntö on kiihottamisen kansanryhmää vastaan osalta epäonnistunut. Sen mukaan edes vähemmistöjen kannalta epämiellyttävää faktatietoa ei julkaista. "


        Tavallinen valkoinen heteromies ei myöskään ole tälläinen "kansanryhmä".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      44
      4846
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      61
      2711
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1064
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1045
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      71
      1044
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      124
      999
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      72
      974
    8. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      187
      890
    9. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      875
    10. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      49
      874
    Aihe