Vihervasemmistolaisista moni luonnollisesti tietää sydämessään, mikä on totuus. Sitä on vain jopa mahdotonta myöntää, sillä lokeroituminen ja vastakkainasettelu on jo niin pitkällä tulehdustilassa, että myöntäminen koetaan jopa häpeällisenä.
Mutta se totuus:
1. Mäenpää ei ole syyllistynyt vihapuheeseen
2. Motiivina Mäenpään syyttämisessä oli tilaisuus vahingoittaa PS:ia.
3. Poliittinen kilpajuoksu ei estä enää edes häpäisemästä demokratiaa
Kuinka monella vihervasemmistolaisella on selkärankaa myöntää tämä? Tuskin kenelläkään? Tietenkään, koska se voi aiheuttaa koko valheiden verkon romahtamisen, jolla on suuri merkitys valtataistelussa. Olisiko kehityksen paikka siinä, että perustaisi poliittisen kilpajuoksunsa rehellisyyteen ja maalaisjärkeen? Siinä on nimittäin sellainen voimakaksikko, jota valheilla ja vääristelyillä on hankala päihittää. Kuten tiedätte, median kautta luotu valhe Perussuomalaisista on vienyt vuosia, mutta edelleenkin aika ajoin totuus ja tolkku servaa vihamielisiä.
Haittalajeista puheenollen... tämä pellesirkus, jonka motiivina oli vahingoittaa suomalaista puoluetta, on yksi niistä.
Case Mäenpää
5
53
Vastaukset
- Anonyymi
Oikeastaan tässä on paljon laajemmasta asiasta kysymys kuin vain Mäenpäästä tai Perussuomalaisista. Persut nyt vaan ovat tulilinjalla koska ovat kovimpana kantona kaskessa puolustamassa Suomalaisia ja yleensäkin perinteisiä oikeistolaisia yksilön arvoja!
Vihervasemmiston tarkoitushan on alistaa kansa oman tahtonsa ja ideologiansa alle jolloin valtaapitävät saavat vapaasti määritellä sen mikä on oikein ja mikä väärin. Tämä sumutus tehdään tasa-arvoon verhoutuneella propagandalla joka käytännössä johtaa yksilön oman päätösvallan menettämiseen omiin asioihinsa!
Vasemmisto pyrkii varmistamaan tämän kehityksen ja tulevan äänisaaliinsa siten että oman kansan eteen ei tehdä oikeastaan juuri mitään jolloin varmistuu se että vasemmiston elinehto heikosti toimeentuleva kansanosan osuus tulee kasvamaan!
Eli, mitään OIKEITA työllisyystoimia on turha odottaa VAAN velkarahalla pidetään ihmisiä korvausten varassa jolloin he tietysti kannattavat vasemmistoa! - Anonyymi
Nykylainsäädäntö on kiihottamisen kansanryhmää vastaan osalta epäonnistunut. Sen mukaan edes vähemmistöjen kannalta epämiellyttävää faktatietoa ei julkaista. Ts. osa tieteellisistä tutkimuksista pitäisi kieltää, samoin viranomaisten tilastotiedot, jotka paljastavat muhamettilaisista maista muuttaneiden syyllistyvän aitosuomalaista paljon, paljon todennäköisemmin raiskaukseen.
Että periaatteessa, jos haluaisi kunnolla trollata viranomaisia, niin tekisi tuonkaltaisia tietoja julkaisevista viranomaisista ja tieteentekijöistä kanteluita oikeusasiamiehelle tai oikeuskanslerille, sekä tietysti rikosilmoituksia poliisille.
Suomen stasi käynnisti hiljattain ilmianna rasisti -kampanjan. Kaipa heille voisi tehdä ilmoituksia noista tieteentekijöistä ja viranomaistahoista.- Anonyymi
Ja jos poliisi toteaa, ettei ole rikosta tapahtunut, niin sitten valitus oikeuskanslerille poliisin päätöksestä koska myös Räsäsen kirjoituksiin sovelletaan takautuvasti nykylainsäädäntöä. Eli noita Suomen stasille vinkattavia juttuja voi tieteentekijöiltä etsiä myös 2000-luvun alkupuolelta. Tulee hienoa jälkeä!
"Nykylainsäädäntö on kiihottamisen kansanryhmää vastaan osalta epäonnistunut. Sen mukaan edes vähemmistöjen kannalta epämiellyttävää faktatietoa ei julkaista. "
Tavallinen valkoinen heteromies ei myöskään ole tälläinen "kansanryhmä".
- Anonyymi
Mäenpään vieralajien viljely sen kun jatkuu... https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/messussa-laulettu-ei-ole-vieraslajia-aiheutti-ps-maenpaan-kotikunnassa-rajun-keskustelun-ja-kantelun-hiippakunnalle-kirkkoherra-herattanyt-seurakuntalaisissa-pelkoa/7875298#gs.aov5b6
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli572464Kemijärven festarit 2025
Onpas taas niin laimea meininki. Eikö tosiaan saada parempia artisteja? ☹️121545Naisella tisulit, kuin lehemän utarehet
Oli kyllä isot tisulit naisella, kuin lehemän utarehet, vaikka paita oli päällä, niin tisulit erottui.211343- 1021216
Johanna Tukiainen hakkasi miehen sairaalaan!
Viime päivien tiktok-keskusteluissa on tullut esiin, että Johanna Tukiainen on jatkanut väkivaltaista käytöstään. Hän h1221000- 83997
Kalateltta ja Siipiteltta
Siipiteltasta ei saa ruokaa ollenkaan ja ovatko työntekijät ihan selvin päin siellä. Kalateltassa taas lojuu käytetyt la12978Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen20947Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?22940Jännä tunne kun ekaa kertaa elämässään tuntuu siltä
Että on tarkoitettu jollekin. Saattaahan tuo olla että on sekaisin kuin seinäkello, mutta silti tunne yhteenkuuluvuudest56861