Sananvapaus mölisijälogiikalla

Anonyymi

Mielenkiintoista tämä sananvapauskeskustelu. Mölisijälogiikallahan sananvapaus menee niin, että persujen täytyy alistua uhriutujien ja mielensäpahoittajien luomiin rajoihin, ja vain vihervasemmistolla ja mölisijöillä on oikeus sanoa mitä haluaa missä haluaa. Aina sallittua jos mölisijä tahallisesti loukkaa persua, sillä silloin päästään mölisijöiden sananvapauden ytimeen. Nimittäin siihen, ettei kukaan saa vahingossakaan sanoa mölisijöille mitään heitä arvostelevaa, sillä noin tekevä on kauhea "äärioikeistopopulisti".

Jos persu erehtyy reagoimaan mölisijöiden tahallisen provokoiviin kommentteihin, alkaa hirveä uhriutuminen ja kansan viholliseksi haukkuminen. Taktiikka joka on tuttu jo Neuvostoliitosta. Vihervasemmistolaisilla mölisijöillä onkin enenmmän yhteistä wanhan liiton arkkikommarien kanssa kuin he haluavat myöntää.

Perussuomi - Finland
Ei anneta vihervasemmiston totalitarismille valtaa!

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vihervasemmisto osaa körötellä kaksilla rattailla. Useimmin niissä ei ole edes pyöriä. Surullista.

    • Anonyymi

      Vihervasurit ei ymmärrä sananvapaudesta yhtään mitään. Aina kun joku toimii sananvapauden rajoissa, mutta ei vihervasemmiston mielensäpahoittamislogiikan rajoissa, niin alkaa uhriutuminen ja syyllistäminen. Näin se vaan menee.

    • Anonyymi

      Vihervasemmisto häpäisi eduskunnan ja demokratian! Siitä ei ole kahta sanaa.

    • Anonyymi

      Persreikäkopiopersu tunnelmoi valeillaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      98
      4466
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3313
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      34
      1143
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      37
      1086
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      13
      1054
    8. 158
      1007
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      934
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      872
    Aihe