Twitter: "Mitä jos kaikki valkoisen heteromiehen keksimä, rakentama ja puolustama otettaisiin pois? Kuinkahan kivaa olisi vähemistöillä ja uhriposition omaavilla?"
Mitäs mieltä Janin valkoinen heteroäiti on asiasta tai muut naiset?
Olisiko maailmassa vähemmän orjuutta ilman Janin valkoisia heteromiehiä?
Kelpaako valkoinen biseksuaali puolustamaan Suomea tai saati jos seksuaalisesti kaikki "ruokanen"? Heikentääkö Mannerheimin seksuaalinen ruokahalu hänen urotekoja?
Jani "Puppe" Mäkelän aivopierut
15
77
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä jos kaikki vasemmistoradikaali kontekstista irroittelu loppuisi? Miten se vaikuttaisi keskustelukulttuuriin?
Mäkelän kommentti liittyy johonkin ja se jokin oli vihervasemmistolainen aivopieru, johon Mäkelän kommentti on osuva. Ja koirahan älähti ;) Sellainen ei ole aivopiereskelyä ensinkään. Vastoin päin, sellaiset osumat saavat teikäläiset aivopiereskelemään. Kuten joudummekin todistamaan päivittäin.- Anonyymi
Et voi olla aito suomalainen, kun kirjoitat noin huonoa Suomen kieltä. Oletko Putinin trolleja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et voi olla aito suomalainen, kun kirjoitat noin huonoa Suomen kieltä. Oletko Putinin trolleja?
Ettekös te vasemmistoradikaalit ole vihanneet meitä suomalaisia ja demonisoineet meidän isänmaallisuutemme ja rakkautemme Suomea kohtaan? Ja sitten seuraavassa hetkessä olemmekin jo isänmaan pettäviä putinin trolleja. Ei nyt oikein kulje tuo teidän ajattelunne millään loogisella tavalla. Jäikö koulut käymättä? Ja sitä paitsi kirjoitan ihan oikeaa suomen kieltä. Miksi sinä öyhön kieltä puhuva kitiset minun kieliopistani?
Mutta, mitä jos kaikki vasemmistoradikaali kontekstista irroittelu loppuisi? Miten se vaikuttaisi keskustelukulttuuriin? Tuleeko vastaus vai meneekö pää taas pensaaseen?
PS: "suomen kieltä" kirjoitetaan lauseen keskellä pienellä s-kirjaimella. - Anonyymi
Jospa persut lopettaisi sen saman kontekstista irrottelun? Ilmeisesti perusissa lisäännytään miehissä, myös "keijottaja" mäkelä...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jospa persut lopettaisi sen saman kontekstista irrottelun? Ilmeisesti perusissa lisäännytään miehissä, myös "keijottaja" mäkelä...
Tää on nimenomaan se koko kontekstin ydin jota Perussuomalaiset puolustaa Suomessa.
- Anonyymi
Mitä jos kaikki ulkomaalaisten keksimä, rakentama ja puolustama otettaisiin suomalaisilta pois?
Kuinkahan kivaa olisi persuilla ja Jani Mäkelällä?
Ainakin heillä olisi se heidän kaipaamansa aito ja alkuperäinen suomalainen kulttuuri.- Anonyymi
Ai niinku Afrikkalainen? Joo vie vaan bongorummut pois heti. En vastusta
- Anonyymi
Hägglund kenraali kertoi jo aikaisemmin RKP näkökannan?
- Anonyymi
En tunnista Mäkelässä suomalaisuutta vai saako jokainen itse määritellä oman suomalaisuutensa - Mäkelä myös?
- Anonyymi
Persuille esimerkiksi vaarini, joka oli Suomen puolesta haavoittunut sotainvalidi oli Suomea vihaava vasemmistoradikaali, koska äänesti koko ikänsä demareita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persuille esimerkiksi vaarini, joka oli Suomen puolesta haavoittunut sotainvalidi oli Suomea vihaava vasemmistoradikaali, koska äänesti koko ikänsä demareita.
No sun kommarivaarilta ei kysytty että haluaako hän sotia. Eli koko elämänsä katkeruudessa ihan omasta valinnastaan, kuten sinäkin.
- Anonyymi
Missä on Jani Mäkelä, me kaipaamme ulostulojasi.
- Anonyymi
Mitähän Jani on itse keksinyt, rakentanut tai puolustanut?
- Anonyymi
Mitä sinä olet?
- Anonyymi
Ai persu taas ottamassa kunniaa jonkun toisen aikaansaannoksista. Persu itsehän ei ole saanut aikaan kuin kasan valheita joiden taakse piiloutuu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754537Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423473Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891229- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.129950- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837