Ootko kesänaisii?

Vai onko talvi enempi teikäläisen vuodenaika?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Syksy syksy❤️ sivusta vaa

Äänestä
  • Eli oranssi väri ja tunnelmalliset syysillat kynttilän valossa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eli oranssi väri ja tunnelmalliset syysillat kynttilän valossa?

    Aikalailla noin😃

    Äänestä

Kevätnaikkonen olen, muuksi en muutu.
👄😊

Äänestä
  • Viileä, vaaleanvihreä ja pirskahteleva?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Viileä, vaaleanvihreä ja pirskahteleva?

    🍾Oikeestaan juu
    👄

    Äänestä

Syksy ehdottomasti mullakin. Ja talvi ja kevät ja viileät kesät. Jos joudun oleen auringossa yli 22 ilman varjoa, niin tulen kärttyisäksi.

Äänestä

Kaikki vuodenajat ovat minua, mutta kevät ja kesä ovat erityisesti parasta aikaa tuuletuksin. Aurinkoinen ilma ja myös vesisade koskettavat minua.
Kesävarpain kävelyä hiekkarannalla : )

Äänestä

Kesä ja talvi on parasta aikaa. Syksy on kamalin, siis se sade ja alkava pimeys. Keväässäkin on hienoja puolia. Mutta talvella voi hiihtää, jos on paljon lunta ja nauttia pakkassäästö (tosin nykysestä loskatalvista en tykkää) ja kesällä nauttia mansikoista, uimisesta, vedessä touhuamisesta, auringosta ym.

1Äänestä

Tykkään kaikista vuodenajoista. Loppukesä ja alkusyksy on mulle voimaannuttavaa aikaa. Talvella vaan pitäisi olla lunta. Kevät on kyllä suosikki silloin, kun se on onnistunut. Luonnon heräämistä on mukavaa seurata. En tiedä mitä tapahtui, mutta piti ottaa vähän lomaa loppukeväällä. Nyt olen ottanut jo ohjia taas omiin käsiin. Tulen kuntoon vähitellen. Ja varmasti.

Äänestä

Kesä ja talvi ovat mun suosikkeja. Kun ne ovat parhaimmillaan, sitä ei tahtoisi olla missään muussa hetkessä.

Siirtymävuodenajoissa on molemmissa puolensa, sekä hyvät että huonommat. Kevättä usein kyllä odottaa, koska silloin on tietyt omat jokavuotuiset jutut, ja luonnon muutosta on riemastuttavaa seurata. Ylipäänsä on hyvä löytää joka vuodenajalle ikiomat juttunsa, jotta osaa nauttia hetkestä.

Äänestä

Kesä ehdottomasti. Mitä lämpöisempää, sitä parempi. Uimista, uimista ja uimista, mikäs sen ihanampaa onkaan. No tietysti, sen yhden erityisen miehen läsnäolo.. olisi kaikkein parasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai onko talvi enempi teikäläisen vuodenaika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu