Mitenkäs se työpäivä

rakas meni? :) Oliko lämmin? ;)
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Huonosti.

Äänestä

Oikein mukavasti, eikä ollut tänään edes kuuma. :)

Äänestä

Huomenna jo normiolo;)

Äänestä

Ei niin kauhean lämmin.
Viilenemään päin. Tosi kiva ilma 😊

Äänestä

Mua häiritsee nää "rakastelut" täällä, kun en oo kenenkään tuntemattoman pikselin tikkaajan rakas.

Joo hyvin meni töissä, olin sielläkin kulta ja rakas, kun menin väärälle hyllylle mitä asiakas tarkoitti ja herra sitten ohjeisti että
"mutta hyvä neiti rakas, kun tarkoitin tuota hyllyä. "

Mutta siis kivahan se on kun sanotaan kunniottavasti asiakaspalvelijalle ja muistetaan se toisen ihmisen arvo, eikä olla niin kuin toi tosi tökerösti muita kohteleva HRJ.

Sori vaan HRJ en oo liiemmin sun fanis täällä. Kuulut ihmisiin joiden seuraa karttelisin.

Lämmin sisällä ja vettä satoi ulkona.

Äänestä
  • Asiakaspalvelu on joissakin paikoissa asiakkaan aliarvostamista. Ei sellainen palvelija edes osaa peruskohteliaisuuksia. Ylemmyydentuntoisesta silmiä pyörittävästä tai juoruamiseen keskittyvästä myyjästä ei jää tervetullut olo eikä sellaista henkilöä tarvitse mitenkään suitsuttaa kehuilla.


    Sen sijaan normaali asiakaspalvelija ymmärtää mitä hyvä palvelu on, tervehtiminen ja kiittäminen tulee luonnostaan ja hymy on plussaa, ja vastakaiku sitten luontaisesti samanlaista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Asiakaspalvelu on joissakin paikoissa asiakkaan aliarvostamista. Ei sellainen palvelija edes osaa peruskohteliaisuuksia. Ylemmyydentuntoisesta silmiä pyörittävästä tai juoruamiseen keskittyvästä myyjästä ei jää tervetullut olo eikä sellaista henkilöä tarvitse mitenkään suitsuttaa kehuilla.


    Sen sijaan normaali asiakaspalvelija ymmärtää mitä hyvä palvelu on, tervehtiminen ja kiittäminen tulee luonnostaan ja hymy on plussaa, ja vastakaiku sitten luontaisesti samanlaista.

    Ja niitähän riittää, niin korkealla itsetunnolla varustettuja ns. asiakaspalvelijoita, jotka palvelee valikoivasti, naamataulun mukaan. Eivät muista että asiakas maksaa heidän palkkansa. Röyhkeää.

    Äänestä

Siinähän se

Äänestä

Oman arvioni mukaan kohtalaisen hyvin. Miten sinulla?

Äänestä

Ihan kivasti meni työpäivä. Rööri on vaan vähän kipeenä ja kävelen vaikeasti haara-askelia. No mut tulipahan tienattua.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

rakas meni? :) Oliko lämmin? ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu