Tuomisto käy seiskan mukaan mielellään kaivarin mutteri kahvilassa.
Satu ihan vaan tiedoksi, mutteri kahvila on lauttasaaressa....
Sadulle tiedoksi
6
80
Vastaukset
- Anonyymi
Myös Kaivarissa olevaa sanotaan mutterikahvilaksi. Lauttasaaren sillan kupeessa on viralliselta nimeltäänkin Mutteri.
- Anonyymi
Kaivarikäynnillä ei yhteyttä herkkumutteriin?
- Anonyymi
Kaivarissa on cafe Kompassi siinä Kompassitorin vieressä. Ullanlinnan rannassa cafe Karuselli, se iso pyöree. Cafe Ursulan laajennus muistuttaa mutteria mutta se ei ole sen nimi.
- Anonyymi
Kaivarissa ja Eiranrannassa, ovat kahvilat Ursula, Matto-laituri, Cafe Carusell,
Cafe Birgitta, ja Löyly jos lisää tullut niistä en tiedä..... - Anonyymi
No ei ole virallinen nimi, mutta kaikki stadissa tietää Kaivarin mutterin. Kouvolassakin on ravintola viralliselta nimeltään Pyöreä Torppa, mutta sanotaan Mutteriksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei ole virallinen nimi, mutta kaikki stadissa tietää Kaivarin mutterin. Kouvolassakin on ravintola viralliselta nimeltään Pyöreä Torppa, mutta sanotaan Mutteriksi.
Kaivarissa on kolme ulkokahvilaa, Ursula ja MattoLaituri ja Kompassi. Mikä niistä on meidän stadilaisten mielestä Kaivarin mutteri???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1264828Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa133498Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1573310Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss302752Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu862486Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy181823Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo101442Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1241341Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky41268Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?
Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut101259