löytyisköhän luurankoja

noilta vauhkoilta vouhottajilta? Miten onkin energiaa tutkia ja lukea kaikenmaailman 'tutkimuksista' ja 'tuloksista' aiheesta, joka ei mitenkään sivua omaa tervettä kroppaa/koppaa? Antakaa nyt välillä vihjeitä 'terapioista', joilla voidaan välttää noiden lääkkeiden käyttö!
Oisko jotain toimintaa? Puuhaaminen puutarhassa? Vai tuleeko eteen taas käytettävät maanparannusaineet, jotka aiheuttavat taas jotain?
2300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä ois musiikkia:

In addition to changing Austin's diet, Lawlis prescribed the Bio Acoustical Utilization Device, or BAUD. Through headphones, the instrument emits sonic waves that stimulate brain frequencies, accomplishing the same objective as commonly prescribed medicines, Lawlis said. Austin takes the device with him to school.

"We know what frequencies would stimulate Austin's brain because we've checked this out on an EEG (electroencephalogram)," Lawlis said. "You can begin to see effects in about 10 minutes. By stimulating the brain, you increase your ability to focus and you also get a heightened feeling of well-being. You can think of it almost as music can affect a person in the same way. This is just a tool. It's not intended to be a panacea, but it's been shown to work pretty well."

Koko juttu löytyy linkistä http://www.modbee.com/life/friendsfamily/story/10121555p-10944288c.html ja vois toi musa olla muutoinkin hyvä keino, jos löytyis tarkoitukseen sopivaa.

Mielenkiintoinen myös toi jutussa mainittu BAUD-laite, mikä ikinä nyt sitten lieneekään. Ei oo ainakaan mulla siitä tietoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaapeista kirjoitti:

noilta vauhkoilta vouhottajilta? Miten onkin energiaa tutkia ja lukea kaikenmaailman 'tutkimuksista' ja 'tuloksista' aiheesta, joka ei mitenkään sivua omaa tervettä kroppaa/koppaa? Antakaa nyt välillä vihjeitä 'terapioista', joilla voidaan välttää noiden lääkkeiden käyttö!
Oisko jotain toimintaa? Puuhaaminen puutarhassa? Vai tuleeko eteen taas käytettävät maanparannusaineet, jotka aiheuttavat taas jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu