No niiden saatavuus heikko. Metro-Auto kyllä tilailee, muta hinta järkyttävä noin vanhaan ja huokeaan kulkuneuvoon.
Itsellä oli ongelmantapainen nariseva takatukivarsi, siis sen puslat ja pallonivelkin vaihtokunnossa. Metroauton hinta 300-400€.
Netistäpä OEM -numerolla löytyy, hinta kiinassa 25€ 50 rahti, ei paha jos viitsii pari viikkoa odottaa.
Viron puolelta tuli kolmessa päivässä rahteineen hieman yli 50€.
Lievä sopimattomuusongelma, mutta pikku vaivalla paikalleen.
Tuota lievästi ihmettelin, että myyvä taho (Eesti) kertoo osa olevan Epicaan. Evandaa ei heidän katalogi tunne.
Lienee kuitenkin täysin sama osa?
Tyyppivikana olevan veemäisen narinan saa kyllä pois myös purkamalla koko tukivarren osiin ja voitelemalla perusteellisesti.
Tulevaisuutta silmäillen, onko kenelläkään tietoa mistä saa pakoputkiston osia ja iskareita? Onko jonkin muun mallin iskarit esim. yhteensopivia?
Pakoputkistoon sain itse välivaimentimen 20€ hintaan Lontoosta tilaamalla, Puolasta tosin lähetettiin. Moottorin osia saa aika hyvin Motonetistäkin, tuossahan on vanha Opelin kone.
Ai niin ja tuo onneton Blapunktin monitoimi mediasoitin. Mihin olette vaihtaneet, ja onko kukaan vaihdon jälkeen kyennyt hyödyntämään vakiokaukosäädintä ratissa?
Sama pska myös muissa korean chevyissä ja mahdollisesti vanhemmissa kia malleissa...
Evanda Chevrolet/Daewoo varaosat
Anonyymi
4
1295
Vastaukset
- Anonyymi
Löytyykö tuolta mitään, outo merkki ... https://www.trodo.fi/varaosat/chevrolet-evanda-2-0-96kw-40134-cid
- Anonyymi
Osta Nimark ilta niin saat mitä sattuu
- Anonyymi
No joo, Nimarkilta tulee vaihtelevasti. 10 kpl kannenpjlttisarjasta / paffilaatikko, tuli 8 kpl...
- Anonyymi
Itteäkin kiinnostais, mistä evandaan sikarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 23914947
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?451915- 1791401
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1021300- 281189
- 122948
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30912Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex81774Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t80728- 75658