Kajaanilaiset harvinaisen tyhmiä

Miksikö? No tässä on monta kuukautta toitotettu turvaväleistä ja kaupan lattioissa on tarrat ja ohjeet niin ei nämä juntit tajua pitää turvavälejä!!! En tykkää muutenkaan että joku hönkii niskaan kassajonossa saatikka nyt korona-aikaan! Hyi hitto!
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kylläpä näitä tyhmiä näyttäs olevan muuallakin; luin juuri jutun Riian risteilystä ja kuvasta ja tekstistä päätellen ihmiset oli kuin sillit suolassa🧐

Äänestä

No tällainen välinpitämätön käytös kostautuu elokuussa.

Äänestä
  • Itse päästän aina suolikaasua sen verran että suojatila syntyy.

    Äänestä

  • Olet oikeassa. Karanteenissa ollaan syksyllä ja kaikki paikat menee taas kiinni!

    Äänestä

Hyvin on turvavälit olleet prismassa käyn siellä tilaa on.

Äänestä

Kuka kajaanilaisista välittää? Tämä ja monet muut asiat on köyhien kiusaamista. Oletko köyhä? Vituttaako kiusanteko?

Äänestä
  • Köyhillä ei ole työterveyshuoltoa. Pelkäävät tämän lisäksi ihmisiä.

    Äänestä

  • Rahaa on vaikka muille jakaa!

    Äänestä

Entäpä etelän vetelät. Pitää isolla sakilla jonnekin vitun Riian risteilylle heti päästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksikö? No tässä on monta kuukautta toitotettu turvaväleistä ja kaupan lattioissa on tarrat ja ohjeet niin ei nämä juntit tajua pitää turvavälejä!!! En tykkää muutenkaan että joku hönkii niskaan kassajonossa saatikka nyt korona-aikaan! Hyi hitto!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu