Muutto edessä Raisioon syksyllä töiden perässä. Mitkä alueet Raisiossa ovat rauhallisia lapsiperheelle?
Raision rauhallisimmat asuinalueet
24
1712
Vastaukset
- Anonyymi
Suosittelen Kallasta,Pellonperää, Järviniittyä,Murikkoa,Nuorikkalaa,Kuuaa ja Pirilää.
- Anonyymi
Suosittelit alueita joissa ei ole lainkaan kerrostaloja joten ilmeisesti sun mielestä kerrostalot tuovat rauhattomuutta.
- Anonyymi
Kerrostaloon ei kannata muuttaa, jos haluaa töissä käydä. Kerrostalo on kompleksi, joissa puolet asukkaista ovat täysin edesvastuutonta porukkaa. Hetkenkään rauhaa ei ole, ja huumehörhöt laittavat kämpät säpäleiksi. Nimimerkillä kokemusta on.
- Anonyymi
Kauri on väljä ja keskustassa.
- Anonyymi
Sorolaistenmäki on todella surkeaa asuinaluetta. Pysy kaukana täältä.
- Anonyymi
Tikanmaan Naantalinpuoleinen alue. Löytyy rivitaloja, ok-taloja, uusia ja vanhoja. Erinomaiset yhteydet niin Naantalin kuin Turun suuntaan, esim linja-autojen vuoroväli Turkuun 5 min. aamuisin ja iltapäivisin. Ollaan 5 vuotta asuttu, ei mitään häiriöitä, varkauksia tms. ollut.
- Anonyymi
Tikanmaalla on tosi rauhallista asua. Koulu ja päiväkoti lähellä. Kivat ulkoilumaastot.
- Anonyymi
Tikanmaa on hyvä. Rauhallista, hyvät ulkoilumaastot, koulut, päiväkoti ja hyvät yhteydet.
- Anonyymi
Raisiossa on useita hyviä asuinalueita ja vain muutama johon ei kannata muuttaa. Pojanpolku,Kapponkatu ja Kirjokallionkatu. Myös Vaisaari on sellaista aluetta jossa kannattaa valita tarkkaan että mihin taloon asumaan asettuu.
- Anonyymi
Tikanmaalla 20 vuoden aikana toiseksi eniten tappoja petäsmäen jälkeen. Viimeinen noin vuosi sitten. järkevä ei sinne muuta, paljon vuokrarivareita , puhumattakaan kapponkadusta ei jatkoon.
- Anonyymi
Tikanmaa on paljon laajempi alue kuin Kapponkatu, vuokrakerrostalot jne. Tikanmaan länsipuoli on todella rauhallista aluetta.
- Anonyymi
Koulu, ja päiväkoti lähellä, näinhän se on, tosin 100metrin päässä on juottola, et silleen.
- Anonyymi
Asun Tikanmaalla, lähin juottola on noin kilometrin päässä. Tikanmaa ei ole yhtä kuin Kapponkadun slummi.
- Anonyymi
Erään puolueen vaalipäällikön tapon yritystä tutkitaan. Erään maan lehdistö on aivan hiljaa. Erän maan eräät poliitikot eivät järjestä marsseja, pyydä polvistumaan tai huuda kaikkia tuomitsemaan tekoa. Erään maan eräät poliitikot, lehdet ja julkisuuden henkilöt ovat säälittäviä omassa kuplassan eleleviä määkijöitä, jotka haluavat vaieta asian kuoliaaksi. Onneksi eräässä maassa on eräs puolue, joka on erään maan tavalllisten kansalaisten asialla. Sitä ei kannata unohtaa ja tämäkin rikos selviää kaikesta huolimatta. Erään maan virkamiehistä kun suurin osa on sentään aivan tavallisia virkamiehiä eikä eräänlaisilla perusteilla valittuja virkaolentoja.
- Anonyymi
Tikanmaalla on monta vuokrarivaria, joiden vuokrat maksaa pokka, ja meno on sen mukaista.
- Anonyymi
Missä Tikanmaalla on muka vuokrarivareita? Omistusasuntoja kaikki tai ASO
- Anonyymi
Kyllä nyt on varaa valita . Romani yksinhuoltaja 6 kersaa,löydäppä ny asunto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä nyt on varaa valita . Romani yksinhuoltaja 6 kersaa,löydäppä ny asunto.
Ei ikinä,paitsi jos luotto kunnossa,tuskin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä Tikanmaalla on muka vuokrarivareita? Omistusasuntoja kaikki tai ASO
Jos sul on kaikki luotto kunnos niin ei broblem,kyllä täällä asuntoja on.
- Anonyymi
Onhan niitä siellä takana molemmin puolin tietä. Toisella puolella asuu romaaneja, ja toisella puolella alkoholisteja.
- Anonyymi
ihala
- Anonyymi
muuta maalle ?
- Anonyymi
Tänään iltalehden luetuin uutinen on:
"Kauhujen yö hautausmaalla Ruotsissa: Teinipojat haudattiin elävältä ja raiskattiin" !
Jutussa jätetään kätevästi kertomatta tekijöiden nimet, jotka ovat Jahani Asl Ali ja El Hani Amin. - Anonyymi
Kapponkatu on ja pysyy ja ei häviä mihinkään, ja jos katteeks käy, niin maisemat on ainakin puitten yli katsottuna mahtavat.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1832224
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1701946Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I451904- 1261596
Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia641469Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1871452Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen771211Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P311064- 711043
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni691007