Elvytys = jäsenmaan sitomista velalla.
Kaiken takana on Velkaunionin pakollinen eduntavoittelu; rahaa otetaan velkana ja jaetaan maiden välillä talouspakotteella (yhteisvastuu), jotta Velkaunioni saa tarvitsemansa rahan, ja samalla voi sitoa jäsenmaan velalla itseensä.
Velkaunioni = globalistinen ja korporatistinen kleptokratia.
Faktoja Velkaunionista
Anonyymi
2
60
Vastaukset
- Anonyymi
Suunnitelma sitoa maat yhteen velalla ja hallita niitä.
Eikö niillä ollut aika pitkä takaisinmaksu aika .... Persu oletko Hengissä
vai hengessä silloin... Minkä Ikäinen olet ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1671623
- 104941
- 75753
- 51645
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa18641ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;189437- 26429