exän tapailu

Anonyymi

Tapailisin välillä exää, kun olen aika yksinäinen (loppujen lopuksi). Muilla näyttää olevan vahva ei sen suhteen. -Miten sinä taas kutsuit kylään sen exän?
Ehkä minulla ei ole vara seurustella exän kanssa, mutta minusta se on jokaisen oma asia, eikä sen takia tarvitse sanoa minua huoraksi. Olin usean vuoden yksin, että en senkään perusteella ole huora.
Onko jollakin samankaltaisia kokemuksia?

9

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei hyvä!

      Jäät kiinni ja et pääse eteenpäin!

      Kun on loppu, niin on loppu.
      Se on vain niin.

      Ja kyse tästä tapailemisestahan on vain "se".
      Ei muuta.

      Lopeta ja siirry eteenpäin!
      Loppu mikä loppu!
      Älä roiku siinä enää!

    • Anonyymi

      Ex on syystä ex

    • Anonyymi

      Kun muilla tuntuu olevan vahva 'ei' exän tapailuun, siihen joku vahva syy. Usko heitä! Ja mistään huorailusta ei varmastikaan ole kyse, vaan jostain paljon vakavammasta.

      Elämäsi on tietysti omasi. En silti pilaisi sitä tapaamalla exää.

    • Anonyymi

      En koskisi exään enää ikinä. Mieluummin yksin, kuin jonkun kanssa jota ei oikeasti halua.

    • Anonyymi

      Kerran mennyttä ei enää takaisin saa.
      Kannattaa unohtaa se ex.

    • Anonyymi

      On ihan sinun oma asiasi, jos tapailet exääsi. Siihen ei ole kenelläkään mitään sanomista. Toivottavasti saat tapaamisista itsellesi jotain kivaa ja yksinäisyyteesi helpotusta.

    • Anonyymi

      Riippuu siitäkin miksi hänestä tuli ex.

      Pohdi syitä, ja muista että "Yksin asuu noin 40 prosenttia kaikista suomalaisista". Oliko eron syynä yksittäinen typerä riita jonka syytä et enää muista, vai jokin toistuvasti esiintyvä ongelma?

      Ja jos ystäväsi ihmettelevät miksi tapaat exää, niin kysy ystäviltäsi mikä hänessä on vikana, äläkä loukkaannu vastauksesta.

      Jos tapailet exää, niin et varsinaisesti ole sinkku joka on vapaa. Tai no, ´ystävät joilla on etuja´ joutuvat väistymään jos löytyy uusi miesehdokas. Silloin pitää vaan olla varovainen ettei tule hämmentäviä tilanteita.

      • Anonyymi

        Exät on exiä, tuttuja silti nykyään vieraita. Rakkausasiat on semmoisia, ei voi mitään.


    • Anonyymi

      Minulla on kaksikin exää joiden kanssa hyvät välit.
      Toista en nyt aikoihin ole tavannut koska olen muuttanut paikkakuntaa kauas entisestä, mutta kun vielä asuimme samassa kaupungissa saatettiin kadulla törmätessä mennä kahville ja juteltiin. En näe siinä mitään pahaa, enkä missään tapauksessa halua häntä takaisin. Täysin syystä on ex! Väleissä voimme olla, emme elää yhdessä emmekä läheisemmässä suhteessa.
      Toiseen exää törmään välillä koska hän asuu tässä kaupungissa missä minäkin. Hän ei seurustele enkä minäkään, joten kenenkään ei tarvitse olla huolissaan, eikä olisi aihettakaan koska sama tämän ihmisen kanssa; en halua yhtään sen läheisempää suhdetta häneen. Väkisinkin tapaamme myös välillä yhteisten tuttujen kautta, sillä ystävistäni en luovu. He saavat valita jatkaa exän ystävinä myös, se on ihan ok.
      Kummankin kanssa ero tapahtui ihan ilman draamaa, ensimmäinen kyllä katkeroitui mutta tasoittunut sittemmin, toisen kanssa ero sovittiin molempien parhaaksi. Miksi meidän pitäisi nyt sitten nostaa joku kauhea draama ja vihata ja haukkua tosiamme! Lapsellista. Olemme kaikki aikuisia ja tiedämme että aina kaikki ei suju niinkuin toivotaan ja suunnitellaan. Kun yhdessä ei ole hyvä olla, erotaan, ja jos ja kun eron syynä ei ole väkivalta tai muu toisen vahingoittaminen tavalla tai toisella ei vihaan ole syytä.
      Mitä siihen tulee, että alkaisin mihinkään intiimiin kanssakäymiseen kummankaan kanssa niin suuri EI. Siihen en pystyisi. Kavereita voidaan olla. Ei haukuta toisiamme eikä puhuta pahaa. Ollaan järkeviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      94
      7793
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      4117
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      48
      3670
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      3318
    5. Häiriköinti

      Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as
      Ähtäri
      44
      2898
    6. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      22
      2827
    7. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2772
    8. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      46
      2653
    9. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      146
      2650
    10. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2599
    Aihe