Hillitsimet petti.

Anonyymi

8

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo niinpä niin jarrut alkoivat toimimaan yhtäkkiä?😂😭🤣

      • Anonyymi

        Auto oli Opelin katumasturi.


    • Anonyymi

      Toi koko tarina on täyttä naalinpaskaa! Akka vaan niin tyhmä että painanut kytkintä.

      1. Jos jarruputki katkeaa, eivät ne jarrut samantien häviä kokonaan.

      2. Jos se jarruputki katkeaa, eivät ne jarrut myöskään palaa takaisin itekseen toimintakuntoon.

      3. Jos jarrut tosiasiassa olisivat hävinneet, eivät palomiehet olisi antaneet lupaa ajaa autolla.

      4. Tuskin tuo on ajellut niin, että jarruneste olisi alkanut kiehumaan jolloin tapahtuu jarrujen häipymistä ja nesteen pitäisi olla vanhaa.

      5. Jos tosiaan olisi ollut niin, että jarrut häviävät ja palaavat takaisin, valmistaja/maahantuoja olisi aloittanut kattavan takaisinkutsukampanjan, joka olisi kyllä tiedossa.

    • Anonyymi

      Joidenkin autojen jarrut eivät pidä kunnolla sateisessa kelissä.

      • Anonyymi

        Kyllä siinä on painettu väärää poljinta ei se muutoin ole mahdollista tuollainen koheltaminen


    • Kommelluksia polkimien kanssa saattaa sattua, jos auto on uusi ja outo sekä muutoinkin ajelee satunnaisesti sekä manuaali- että automaattivaihteistolla varustetuilla autoilla.

      Tuon kolarin syy ei ollut tekninen vika.

    • Anonyymi

      Karinan syy, kannattaa pysytellä osamaksusuhteissa.

    • Anonyymi

      No voe rähmä! :D
      Uuden auton jarrut eivät nyt vaan voi pettää tuolla tavalla, jarruputket on varmasti ehjät, jollei autoa ole ajettu pohjastaan kiinni johonkin kivikkoon tms., mutta ei ne sen jälkeen voi tulla enää kuntoonkaan itsekseen.
      Liekö auto seisonut ulkona, ehkä sateessa pidemmän aikaa jolloin ehkä mahdollisesti jarrulevyt olisivat ottaneet ruostetta, ehkä myös jarrupalat lievästi jumissa ruosteesta ja jarrut eivät ehkä ole ensi jarrutuksella pitäneet totutusti? Myönnän, että aika kaukaa haettua tällainen teoria. Olettaen, että auto on normaalissa kunnossa, jarrunestettä riittävästi ja paloissa kitkapintaa jäljellä, ja kojetaulussa ei pala mitään vikavaloja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      105
      3565
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      230
      2333
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      0
      2130
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      38
      1869
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      9
      1669
    6. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      95
      1128
    7. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      5
      920
    8. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      51
      892
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      70
      860
    10. Sinkkuihmisten suppea kuva maailmasta.

      Siskoni on jo vannoutunut sinkku. Hän ei haaveile mitään suhdejuttuja. Mutta välillä mietin, miten vähän ja suppeasti
      Sinkut
      130
      822
    Aihe