Kuinka ilmastonmuutos etenee?

Hallitus on nyt jahkaillut hyvän aikaa. Ilmastonmuutoksesta ei ole enää kukaan kiinnostunut. Ennen vaaleja siitä vielä jaksettiin höpistä. Kannattaisiko vihreiden lopettaa puolueensa? Ei tuosta näy tulevan yhtään mitään valmista.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Nyt kesä ja josku aika lämmintäkin. Sykysyllä ilmat muuttuvat viileämmiksi. Se on sitä ilmastomuutosta. EU vähentää hiilipäästöjä, mutta Kiina lisää niitä moninkertaisesti sen määrän mitä EU tuottaa. EU on tekemässäi tsemurhan sairaan kommunistisen politiikan vuoksi. Merkel on DDR:n kouluttama kommnunistinen aivopesijä. Se näkyy ja kuuluu kaikessa.

Äänestä
  • Illmastonmuuton on kansainväliset vasemmiston kehittämä juoni jolla he hyökkäävät maiden kansantalouksia vastaan.

    Äänestä

  • Vihreiden pyrkys on rikollisella kiristyksellä repiä yhteiskunta hajalle. Hävetkää

    Äänestä

Toivottavasti unohtuu meidän hallituksen tavoitteet. Nyt on pikkusen tärkeämpää tekemistä kuin ilmastohörhöily. Varsinkin kun Suomen osuus =hyttysen kakka meressä.
Hallitus osoittaa tyhmyytensä, jos ei nyt osaa kääntää suuntaa ja lykkää tavoitteitaan parempaan aikaan.

Äänestä

Haittaveroja ja muita veroja, sillähän vihreät pelastavat koko maailman vaikka Venäjä ja muut isot maat satuttavat 1000- kertaisesti enemmän ja nauravat tälle hölmölälle nimeltään Suomi.

Äänestä

Ei taida vihreitä ilmastonmuutokset kiinnostaa. Koronaelvytyksen varjolla ollaan ottamassa lainaa ja jakamassa rahaa sinne tai tänne. Korona on paljon parempi perustelu kuin ilmastonmuutos. Tärkeintä ei siis ole Korona tai ilmastonmuutos. Rahan jakaminen on vihreiden tavoite.

Äänestä

TOSIVIHREÄ lähtisi nyt suureen naapuriin sammuttamaan valtavia metsäpaloja jotka tuhoavat ilmastoa enempikin , ja vain menolippu........

Äänestä

Ilmastonmuutos menee heti ensi sekunnilla 100 prosenttia parempaan suuntaa vihreiden ministeripaikkojen myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hallitus on nyt jahkaillut hyvän aikaa. Ilmastonmuutoksesta ei ole enää kukaan kiinnostunut. Ennen vaaleja siitä vielä jaksettiin höpistä. Kannattaisiko vihreiden lopettaa puolueensa? Ei tuosta näy tulevan yhtään mitään valmista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu