alkaa kyyneleet valumaan valtoimenaan, kun saan silmäni auki. Rakastan sinua, mutta se ei merkitse sinulle mitään.
Aamuisin ensimmäiseksi
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Voi rakkaani, haluaisin olla nytkin vieressäsi.
Mulla silmät ollu monena aamuna muurauslastin peitossa, mist johtuu, itkumurkut varmaan olleet unissa.
Nyt aion pysytellä sinusta erossa, mikä varmasti on myös sinun toivelistallasi. En häiriköi selvinpäin, en pienessä sievässä, en mitenkään. En ymmärrä itseäni, miten olen kaikki nöyryytykset pystynyt ottamaan vastaan. Rankkaa on ollut, todella rankkaa ja yksinäistä.
Jatkoa..
Pysyttelen kokonaan ulottumattomassasi. Aion tehdä Fenix- tempun. Joudun uhraamaan jotain varmastikin, jotta pääsen eteenpäin. En haaveile rakkaudesta, en parisuhteesta. Olen yksin, vaikka se luonnottomalta tuntuukin. Irrotan sinusta otteeni. Haluan vapauttaa itseni niistä näkymättömistä kahleista, joilla kahlitsit minut. Pääsen sinusta ja olen tyytyväinen elämääni täysin omillani. Ap
Lienee ihan viisasta jollei toista kiinnosta
On ollut melko ristiriitainen käytökseltään. Omat tunteeni ovat olleet niin vahvat häntä kohtaan, etten ole voinut luovuttaa. Nyt olen hajalla, mutta näen että tunteet ovat sittenkin olleet yksipuolisia.
Hän on käyttänyt sitä valtaa, mitä on saanut, kun itse olen ollut heikko voimakkaiden tunteideni vuoksi. Raukkamaista lyödä lyötyä. Mutta tällaista on varmaan aina olemassa, niin kauan kuin on ihmisiäkin. Minä haluan ulos tästä omasta tilanteestani.
Tilanteen tiedostaminen on jo paljon. Onnistut varmaan
Kiitos! <3
Tiedostanut olen varmaan jo pitempään, mutten ole suostunut hyväksymään asiaa. Ja jotenkin olen löytänyt itseni aina tilanteesta, joissa puhumme toistemme ohi. Ja väitän, ettei hän ole antanut minulle mahdollisuutta koskaan mihinkään. Että tulisin edes ymmärretyksi. En todellakaan ole sen kaltainen ihminen, mitä hän yrittää viestittää minun olevani. Se tuntuu kaikkein pahimmalta. Alusta asti katsellut minua oman tiukan asenteensa kautta.
Standartinne eivät kohtaa,eli suomennettuna arvomaailmanne ovat erilaiset.
Kyllä ne osittain kohtaavat. Mutta ei sitten kuitenkaan varmaan tarpeeksi. Minun pitäisi olla toisenlainen hänen mielestään, mitä en tietenkään voi olla. Tämä elämä on matka, matka omaksi itsekseni ja omaan sisimpääni. Muuta en voi, kuin olla itselleni uskollinen, sekä omalle arvomaailmalleni. Elämäni vaikeimmat vuodet olen käynyt läpi, ehkä noin viimrisen viiden vuoden aikana. Vaikeudet alkoivat jo ennen, kuin hänet tapasin.
Joskus, kun olin pitempään häntä näkemättä, ajattelin, kuinka yksinkertaisia asiat voivat olla. Kun en odota mitään, en voi pettyä. Sekä se, että asiat eivät mene väkisin vääntämällä oikein. Vaan ne menevät, juuri niin kuin niiden pitääkin mennä. Niin sen täytyy olla.
Näin ajattelinkin. On joitain tilanteita joissa ihminen on sokea omille heikkouksille.on vaan helppo syyttää muita. Jos esim. Hyväksyy kritiikkiä siltä osin kuin se pitää paikkansa ja keskustelee, se tarkoittaa henkistä voimaa. Ei virheiden hyväksyntä tarkoita että häviää, päinvastoin elämään tulee vahvuutta. Ei vältteleminen ole positiivisuutta vaan negatiivisuutta.
Noh, tiedän ettei mikään muutu. Sitä valitsee polkunsa.
Anna mahdollisuus. Vai syytätkö sinäkin häntä juuri nyt? Jos hän sanoo tehneensä muutoksia, katso onko niin. Puhukaa älkääkä luovuttako
Joskus tulee se hetki, kun on luovutettava. Siitä vaan ei ole enää paluuta entiseen. Ihminen voi olla mukava, hyvä ja tukeaan antava. Tai sitten taas ihan toisenlainen. Olen käynyt tämän jo ennenkin läpi. Kävin monen vuoden koulun aiheesta. Avomieheni oli narsisti. Olisihan tuo pitänyt tunnistaa.
Jos saa pelkkää kritiikkiä, joko sille tulee immuuniksi, tai sitten raja tulee vastaan. En siedä huonoa kohtelua.
En ihan usko että rakastat minua, kun et minua tunne. Ehkä pidät minusta mutta siitäkään en ole ihan varma
Tänään kävin kampaajalla. Kasvatan pidempiä hiuksia koska sanoit pitäväsi pitkähiuksisia naisia naisellisempina. Lopulta minäkin aloin ajatella niin. Haluan olla naisellisempi😊
Ei voi rakastaa ketään sellaista jonka kanssa ei ole ollut tekemisissä. Rakastamiseen tarvitaan yhteisestä aikaa ja tutustumista vasta sitten tietää omat tunteensa, mutta joistakin voi pitää vaikka ei juuri tuntisikaan.
Minä pidän sinusta ja tiedän, että tulen aina pitämään. En rakasta sinua, koska en tunne. Rakastan miestäni monen asian takia; hän on ihana mies ja lasteni isä. Meillä on yhteinen historia.
Mitä minä kanssasi tekisin? Voin lakata kirjoittamasta, jos se olisi sinulle helpompaa mutta olen mielelläni palstaystäväsi, jos kaipaat ystävää. Kaipaatko? Heitän pallon sinulle. Sinä saat päättää.
Meistä ei tule paria koska ainakaan minun päässäni se ei ole minulle oikea tapa toimia. Minun ei kuulu olla kanssasi. Uskon, että sinulle on joku muu olemassa. Minä olen kuitenkin oppinut paljon kanssasi, joten sinun palstaystävyytesi on ollut minulle hyödyksi. Uskon, että meidän piti kohdata ja uskon, että välillemme tulee kehittymään jollei jonkinnäköinen ystävyys niin ainakin syvä positiivinen yhteys.
Kyllä rakastua voi ihan ensisilmäyksellä , ei siihen rakkauteen välttämättä tarvitse kummempaa tuntemusta.
Ympäri maailmaa on laskettu houkuttavia kumppaneita, jotta alkaisitte ajattelemaan itseänne.
Omaa egoa ja aina niin vahvaa mieltä.
Kun mieli tekis, mut mä en tee.
Mieli on taakka.
Molemmat voi nyt poistaa, on tullut sen aika.
Et ole tarpeeksi vahva, joten minua ei kiinnosta.
MInä olen vahva.
Fenix-lintu nousee tuhkasta.
Mikä se on se sinun tuhka?
Mikä sua pidättelee.
Mielipiteetkö, pelkäät menettäväsi jotain?
Aloituksessa oli etten välitä sinusta yhtään, no oletko antautunut minulle? Ja miks et?
Sinulla on sisällä lapsuudesta asti kertynyt kuorma.
Koe se.
Olipa surullista luettavaa.
Koemme tranformaatiota, tämän on tarkoituskin herättää ihmiset ympäri maapallon.
Myöskin muut uskontokunnat kokevat tämän suhteiden kautta ja alkavat herätä mitä tästä sitten kehkeytyykään.