Onko kukaan pitänyt listaa saavutuksista?
Perussuomalaisten saavutukset ja viiltävä älykkyys.
Anonyymi
3273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Jos nyt sivarius on saavutus niin...
Me ei olla saavutettu vielä mitään. Sen takia meistä on niin hurja kysyntä. Muut poulueet on vaan pystyynkuolleita vallankahvassa roikkujia.
Toisin kuin teillä, meillä on vielä saavuttamattomia tavoitteita. Kun puolue on saavuttanut kaikki tavoitteensa, niin se käy tarpeettomaksi ja pelaa vain kieroa valtapeliä pysyäkseen kiinni vallan kahvassa.
Kiitos tyhjentävästä vastauksesta.
Onhan pupujussilla tää pyssypelleily, sotilasaseita , miten saanut luvat vai onko luvattomia?
Mitä se sulle kuulu edes Demari psykopaatti?
Persujen saavutukset-lista on yhtä ohut kuin on 400 vuotta saksalaista huumoria-lista.
Eli tyhjää näyttää kummatkin.
Saksalainen huumori on sun kaltaisten heikkopäiden pilkkaaminen. Sä et vaan ymmärrä Saksalaista huumoria.
Pilkkaaminen on sairasta, se ei ole huumoria.
Mielenkiintoista.
Ilmoittauduit saksalaisen huumorin asiantuntijaksi - jota ei ole olemassa.
Kyllähän perussuomalisilla saavutuksia on Suomalaisen yhteiskunnan rakentamisessa hyvin paljon..öö..totanoinaan ei tule tarkemmin pohdittua yhtäkään mieleen?? mutta pääasiahan on että uho on kova! Hieno puolue tämä PerusSuomaliset todella tarpeelinen..tosin ei tule mieleen sekään seikka mihin moista rikoksiin taipuvaa konna kööriä tarvitaan?? Kaipa sillä revohkalla joku tarve on,saapahan kylähullut,natsit ja muut höyrypäät olla kaikesta erimieltä kun normaali kansaliset.
Nää muut puolueet on kyllä rakentanu ihan jonku muun maan yhteiskuntaa ku Suomen.
Heikollaälyllä vetelee antipersu näitäomatoimi ketjujaan. Joka kerralla ompuu itseään polveen ja osoittaa kuinka yksinkertainen oikein onkaan.
Mutta viiltävää on antipersun äly, todellakin viiltävää. Ollut jo yli kymmenen vuotta, eikä mikään ole antipersun viiltävää älyä hetkauttanut, on pysähtynyt omaan maailmaansa ja toistelee samaa sontaa.
Kateellisuutta ja katkeruutta Persuilta fiksumpia ja parempiosaisia kohtaan.
Sä et ole fiksu laisinkaan. Älä esitä fiksua narsisti
Näköjään ne saavutukset jäävät jollekin mystiselle antipersulle räksyttämiseen.
Miksi sinusta antipersu on jotain mystistä ? Se jos mikä, pitäisi olla yksinkertaisemmallekin palstahäirikölle selvää, mikä ja millainen on antipersu.
Mystistäon, miten yksi henkilö jaksaa kirjoittaa niin paljon.
Halla-Aho on selvittänyt Parabellumin, Mauserin ja Tokarevin ominaisuuksia.
Luulisi tuosta ainakin olevan hyötyä jokaisella duunarille?
Jokaisella aidolla hallitsijalla on jonkinlainen valtikka. Primitiiviset olennot ymmärtävät siitä kuka on pomo
On siitä hyötyä, vaikka venäläisen 1700-luvun kirkkomusiikin tohtorin väitöskirjasta on käyty runsaasti keskustelua eri työmailla ja on vielä hyödyllisempi työläismassoille.
Heeeeeehhheh, tämä oli hyvä. Työmaakopilla lihapiirakkaa mussuttavat työläiset puhelevat keskittyneesti päivänpolttavasta asiasta, kirkkoslaavista.🥴🤪😆
Ei me pidetä mitään listaa koska kaikki kunnia kuuluu Jeesuksella. Jumala näkee kaikki tekomme ja tuomitsee jokaisen niiden mukaan
Jättäkää persut jo se Jumalanpilkka pois rienaviesteistänne. Tuosta ei hyvä seuraa.
Miksi puhutaan saavutuksista, kun ne toteutukset ja vaalilupaukset merkitsee enemmän?
Esim. Työllisyys parani huomattavasti
"Saksalainen huumori on sun kaltaisten heikkopäiden pilkkaaminen"
En ymmärrä mitä tämä lausuma tarkoittaa, mutta koska se mitä ilmeisemmin on itse mestarin oppilaan suoltama sanapökäle, täytyy sen olla jotain viiltävän älykästä. Liekö tämänkin ulostuksen taustalla persujen kovasti mainostama "äö"?
Mene ja tiedä, kun edes kukaan tavan kansalainen ei tunnu tietävän mikä tämä mystinen ääppä-ööppä on. Kaitpa se joskus selviää.
Miten te persut muuten kiillotatte hukkakuuppaanne kaiken älyllisen ponnistelun jälkeen?
Tyhjää saa pyytämättäkin.
Missä sun oma älykkyys? Miten olis joku älykäs ehdotus vaihteeks pelkän valituksen sijaan?
Li on pitänyt yllä vain Dellingerin listaa.
Se on sitä vasemmistolaista älykkyyttä
Persu valehtelee tapansa mukaan. Dellinger sai potkut
"Vasemmistoliiton puheenjohtaja Li Andersson kommentoi aiemmin perjantaiaamuna tilannetta. Hänen mukaansa kaikki väkivalta ja sillä uhkailu on jyrkästi tuomittavaa.
– Vasemmistoliitto on rauhan liike, joka on sitoutunut tasa-arvoon, yhdenvertaisuuteeen ja ihmisoikeuksien kunnioittamiseen. Jokaisen vasemmistoliiton toimintaan osallistuvan on sitouduttava ihmisoikeuksiin ja väkivallattomuuteen. Julkisuudessa esillä olleet kirjoitukset ovat täysin ja yksinkertaisti tuomittavia eivätkä edusta millään tavalla vasemmistoliiton arvoja, Andersson sanoo."
- Iltalehti
PerusSuomalisille totuus on varsin venyvä käsite.He tulkitsevat sanaa totuus hyvin joustavasti ihan tilanteen mukaan ja jos heitä syytää valehtelusta he eivät joko vastaa mitään tai sitten he toteavat että on heilläkin sentään oikeus mielipiteeseen.
PerusSuomalinen ei edes ymmärrä sana paria totuudessa pysyminen,valitettavasti!