Ihan ensiksi pitää tähdentää että mielestäni Johan Bäckman on Luojan epäonnistunut prototyyppi sarvikuonon persereiästä. Ei ihme että maailmasta ei tullut täydellistä kun oli vain kuusi päivää aikaa ja aika paljon duunia ja sitten vielä nämä epäonnistumiset päälle. Toiseksi en sano vainaja Janitskista mitään koska kuolleista ei hyödytä paasata. Mutta sitten asiaan eli Jessikka Aron väitteisiin joita hän esitti vainoamisen kohteeksi joutumisesta oikeudessa ja jotka oikeus totesi paskapuheeksi https://ls24.fi/lannen-media/hovioikeuden-mv-tuomio-kohudosentti-backman-ei-vainonnut-ylen-toimittajaa-ehdollinen-vankeus-lyheni-kolmeen-kuukauteen-ilja-janitskinin-tuomio-sailyi-kuoleman-vuoksi Ja mikä on linkki sitten Nightwishiin? No se että tämä nuori toimittajakunta etenkin sanomakonsernissa on vuosien saatossa ottanut tavakseen levitellä aikamoisen määrän paskaa bändin päälle ja usein ihan puhtaita valheita siihen lisäksi. Toimittajia ei ole pantu edesvastuuseen koska toimittajat eivät ole perinteisesti joutuneet Suomessa edesvastuuseen kirjoituksistaan. No nyt saatiin ennakkotapaus että toimittajan passi ei anna lupaa ja valtuuksia puhua ihan mitä tahansa paskaa. Tämä saattaa myös vaikuttaa siihen kuinka Nightwishista kirjoitellaan esim sanomakonsernin medioissa. Seuraava Me Naiset-lehden Tarja tai Anette juttu tulee olemaan todella mielenkiintoinen.
Toimittajan vastuu tapaus Janitskin/Bäckman/Aro keissin jälkeen
Anonyymi
3
133
Vastaukset
- Anonyymi
Bäckman on russonazi, muut mainitut tahot eivät ole.
- Anonyymi
jut näin.. vielä kun saisi bäckmannin saunan taakse niin voisi siitä joku nero säveltää ylistyslaulun aidosta suomaaisesta desantista.
- Anonyymi
Aika kaukaa haettua. Toimittajat tekevät vain työtään houkutellakseen lukijoita. Haastateltava kertoo yleensä oman näkemyksensä. Nightwishin kannattajissa on tyyppejä, jotka eivät siedä yhtään poikkipuolista sanaa suosikistaan. Lukijat voivat laajentaa näkemystään tutustumalla aiheeseen myös muista lähteistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5258884Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606134Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3595155Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984341Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843922- 911848
- 1031394
- 47959