Toimittajan vastuu tapaus Janitskin/Bäckman/Aro keissin jälkeen

Anonyymi

Ihan ensiksi pitää tähdentää että mielestäni Johan Bäckman on Luojan epäonnistunut prototyyppi sarvikuonon persereiästä. Ei ihme että maailmasta ei tullut täydellistä kun oli vain kuusi päivää aikaa ja aika paljon duunia ja sitten vielä nämä epäonnistumiset päälle. Toiseksi en sano vainaja Janitskista mitään koska kuolleista ei hyödytä paasata. Mutta sitten asiaan eli Jessikka Aron väitteisiin joita hän esitti vainoamisen kohteeksi joutumisesta oikeudessa ja jotka oikeus totesi paskapuheeksi https://ls24.fi/lannen-media/hovioikeuden-mv-tuomio-kohudosentti-backman-ei-vainonnut-ylen-toimittajaa-ehdollinen-vankeus-lyheni-kolmeen-kuukauteen-ilja-janitskinin-tuomio-sailyi-kuoleman-vuoksi Ja mikä on linkki sitten Nightwishiin? No se että tämä nuori toimittajakunta etenkin sanomakonsernissa on vuosien saatossa ottanut tavakseen levitellä aikamoisen määrän paskaa bändin päälle ja usein ihan puhtaita valheita siihen lisäksi. Toimittajia ei ole pantu edesvastuuseen koska toimittajat eivät ole perinteisesti joutuneet Suomessa edesvastuuseen kirjoituksistaan. No nyt saatiin ennakkotapaus että toimittajan passi ei anna lupaa ja valtuuksia puhua ihan mitä tahansa paskaa. Tämä saattaa myös vaikuttaa siihen kuinka Nightwishista kirjoitellaan esim sanomakonsernin medioissa. Seuraava Me Naiset-lehden Tarja tai Anette juttu tulee olemaan todella mielenkiintoinen.

3

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bäckman on russonazi, muut mainitut tahot eivät ole.

      • Anonyymi

        jut näin.. vielä kun saisi bäckmannin saunan taakse niin voisi siitä joku nero säveltää ylistyslaulun aidosta suomaaisesta desantista.


    • Anonyymi

      Aika kaukaa haettua. Toimittajat tekevät vain työtään houkutellakseen lukijoita. Haastateltava kertoo yleensä oman näkemyksensä. Nightwishin kannattajissa on tyyppejä, jotka eivät siedä yhtään poikkipuolista sanaa suosikistaan. Lukijat voivat laajentaa näkemystään tutustumalla aiheeseen myös muista lähteistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka oli töllöntyön tekijä?

      Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt
      Pieksämäki
      41
      4648
    2. Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja

      Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.
      Pieksämäki
      53
      2524
    3. Jenkkilahkojen kastekaava

      Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan
      Kaste
      139
      1034
    4. Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!

      Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin
      Kaste
      161
      1005
    5. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      70
      906
    6. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      117
      888
    7. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      70
      854
    8. Mitä ajatuksia miehet, jos..?

      Nainen on 40v eikä ole omia lapsia?
      Ikävä
      137
      805
    9. Se mies rakastaa minua

      Ja minä rakastan häntä. 😌
      Ikävä
      48
      790
    10. Taas mietin että

      mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,
      Ikävä
      48
      746
    Aihe