Oikeasti itkettää ja harmittaa tämä Linux-ohjelmoijien älykkyyden puute.

Sääliksi käy kyllä kovasti, mutta minkäs teet, kun tyhmyyteen luottavat...
470
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nii. Ite kun kokkeilin vähän linusta nii heti alko halkomaan biosta!

Äänestä

Kaikenlaisia "älykköjä" tuntuu taas parveilevan.

Äänestä

Ensimmäisiin ohjelmointikieliin kannattaisi aluksi tutustua: konekieli oli numeroita, oli numerokieli, sen jälkeen tuli asembly, jossa keksittin jo nimiä tietokoneen rekistereille, sitten tuli kieli B, joka hyppäsi melko nopeasti sitten C:hen.

Nyt tarvittaisiin hirvittävän näitä B-ohjelmointikielen osaajia, tuntipalkka olisi varmastikin yli 50000EUR joka tuota osaa.

Årsyttävät nämä hiton luulotieto linuks luuserit..

Äänestä

C on kehitetty UNIXille, toiminee joten kuten myös Windowsissa emulaattorin kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sääliksi käy kyllä kovasti, mutta minkäs teet, kun tyhmyyteen luottavat...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu