Britit osasivat lähteä EU:sta oikeaan aikaan

Anonyymi

Britit lähti konkurssipesästä oikeaan aikaan. Nyt EU-maita ollaan
panemassa velka-vankeuteen. Italian mafialle työnnetään rahaa oikein
miljardi tolkulla. Suomi sosialisti tietenkin ekana työntämässä
rahaa mafialle ja veronmaksaja maksaa viulut.

2

158

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Merkel haluaa enemmistö päätöksillä hoidettavan kaikki asiat eli Saksa, Ranska, Italia, Espanja voivat sanella kaikki läpi.

      Ja kun katsoo ketkä ovat niitä suurimpia ilmaisrahan saajia, EUn suurimmat, väkirikkaimmat ja varakkaimmat maat. Ketkä hyödyttävät Saksaa kaikkein eniten.

      Uutisoidaan, miksei Suomi lähtenyt "niukan rahan" maiden mukaan. Koska Suomi ei kuulu enää heidän joukkoonsa; rikkaaseen pohjoismaahan, joka on pitänyt velkansa ja taloutensa kunnossa. Emme ole hyvinvointivaltio enää. Ei kun kansalaisia on asunnottomina, ruokajonoissa, ei ole varaa lääkkeisiin/lääkäriin, vanhuksille tarvittavaan hoitoon...Suomi kuuluu jo velkaisiin maihin, joilla ei ole maarikkauksia, ei minkään alan erityisosaamista ,mitä muista maista puuttuisi. Tämä olisi jo syytä tunnustaa. Emme ole rikas valtio, mutta silti poliitikot haluavat meidän olevan nettomaksaja.

    • Anonyymi

      Päivän otsikko Briteissä = UK economy plunges into deepest recession since records began

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      193
      3227
    2. 95
      1453
    3. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      130
      1148
    4. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1132
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      975
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      97
      861
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      112
      697
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      56
      695
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      108
      668
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      39
      607
    Aihe