Seurustellen. Monta vuottaputkeen vaan. Tuntui että nuoruus ja kaikki jännä valuu silmien ohi. Sitten ku. Viimein erosin viimeisestä suhteesta niin tunsin viimein eläväni: sain tehdä mitä halusin, eikä tarvinnut ottaa koko ajan muita huomioon. Ei tarvinnut enää taistella himoja vastaan vaan sai mennä ja tulla miten haluaa ilman kahleita. Helpolla sitä ei enää halua nilkkapantaa eli suhdetta. Osa kokee nuoruuden vuodet villinä ja vapaina mutta itselläni se ei ollut niin villiä. Joten tässä iässä sitten tuli ekaa kertaa elämässä elettyä villimmin. Enkä häpeä sitä. Se teki minulle hyvää. Jos se jotain häiritsee, niin sitten häiritsee. Anteeksi en ala pyytämään enkä niiaamaan, siihen voi joku muu nainen nyt sopia paremmin.☺️
Vietin koko nuoruusiän
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuvottavaa ja ällöttävää.
Hyvä homma! Kivaa kun voi nauttia elämän eri puolista! Älä silti tahallaan ala sydänten särkijäksi, mut muuten nauti naiseudesta
Voi että, siellä kohtalontoverini, siskoni mun. Aivan, kuin omaa elämääni olisin lukenut. Noinhan se on mennyt minullakin, perhe saatu pitkän parisuhteen aikana, erottu, ja nyt jo yli 10 vuotta sinkkuna. Ei paha, enkä valita. On vapaus tulla mennä, tapailla, ketä haluan enkä todellakaan ole ollut selitystä velkaa kenellekkään muille, kuin ihan läheisimmilleni, jos enää heillekkään. Eämäni on tasapainoista, ja voisi sanoa liiankin mukavaa, että enää "pilaisin" sitä jonkun paskahousun takia. Täytyy olla aikamoinen könsikäs että alkaisin parisuhteeseen. Noh, sellaisiahan ei ole kuin saduissa, enkä varmaan sittenkään alkaisi, enkä ole uskonut satuihinkaan aikohin...... Eläköön vapaus!
Nyt joku siellä taustalla murisee, että mitäs teet ikävä palstalla, no, tämä on joskus muinoin kuulunut enempi vähempi suosikkisivustoihini, ja silloiseen elämäntilanteeseeni. Nykyisin käyn vain, kun jäänyt tavaksi. Täältä vielä joskus bongaa hyviä viestejä, sellaisia nauruhermoja kutkuttavia, mutta hyvin harvoin. Paljon on tullut kuraa tilalle, kun silloin muinoin oli aitoja kaipausviestejä, kauniita, ja romanttisia, ja hauskoja.
On täällä joitakin fiksujakin kirjoittajia näköjään.. itse en aina jaksa pitkästi vastata kyllä kirjoituksiin mutta ihailen heitä jotka jaksavat täällä pitää hyvää tunnelmaa yllä.
Se on harha. Se tunne että muualla tapahtuu ja itse tahmoo paikallaan. Hyvin yleistä nuorille ihmisille. Jos et olisi seurustellut, olisit todennäköisesti istunut kavereitten kanssa iltaa ja jauhanut kakkaa. Mistään et olisi jäänyt paitsi. Kaveriporukoissa harvemmin naidaan ristiin ja rastiin, kyllä ne panot etsitään muualta siinä iässä.