Katajan tappoyrityksen takana 2 kieltävän turvapaikkapäätöksen saanutta sählyä

Saavat 4 vuotta eikä heitä siten karkoteta heti pois Suomesta vaan saavat lisäaikaa.

Noin se vaan menee...
1186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Yksi tapa saada turvapaikka. Härskeimmät syyllistyvät täällä tekoon josta kotimaassa lähtisi henki. Sen jälkeen meillä on ikuinen elatusvelvollisuus.

Äänestä

NE on punavihreiden erityissuojeluksessa. Heidän petomaisten olioiden uhreille hyyssääjät eivät korviaan lotkauta.
Ja sellainen on jo ilmiselvästi sitä luokkaa, että minua ainakin alkaa epäilyttää, että muutenkin moraalittomat vihreät neuvovat noita maastapoistumiskäskyn saaneita tekemään jonkun rikoksen, että siten saavat jäädä maahamme loisimaan. Siksi ne päästetään edelleenkin vapaaksi lontimaan pitkin katuja, mikä on täysin järjetöntä ääliölismiä.

Äänestä

Rasistinen teko.vasurisuvakit asialla,poliisi haluton jostain syystä.

Äänestä

Vihervasemmisto vaijeten siunaa poliittisen väkivallan rantautumisen suomeen saattaa nimittäin jäljet johtaa jopa hallitukseen asti?

Äänestä

No mutta tuohan voisi ollakin oikea syy hakata persu lasarettiin. Saisivat ylläpidon 2-3 vuodeksi, eikä tarvisi palata kotikonnuille.

Seurataanpa tilannetta!

Äänestä

Itse en muslimeita hyväksy. Siksi teen niille aina kepposia.

Äänestä

Kaksi rättipääkyömynokkaa, joista tarkat tuntomerkit.

Äänestä

Hauskintahan koko jupakassa onkin se, ette vaikka Kataja itsekin puhuu jo ihan muuta, nettiperselijät tulevat hokemaan tätä vielä viikkoja.

Äänestä

Tekijät eivät tunteneet Katajaa, koska häntä pyydettiin todistamaan henkilöllisyytensä. Oliko kenties kyseessä tilaustyö.

Äänestä

Mikähän tosta ilmiselvästä MURHAN yrityksestä tekee polpon mielestä pelkän tapon yrityksen? Koska ihan ilmiselvästi teko on ollu vakaasti etukäteen harkittu, eli aivan ilmiselvä murhan yritys? ... kenties suojaväritys? :) :/

Äänestä

Tai vielä parempaa. Niitä olikin neljä. Kaksi teki homman ja kaksi odotti syrjemmällä. Matut kun on kaikki saman näköisijä, niin kukaan todistaja ei osaa sanoa ketkä kaksi mukiloi. Matuista kukaan ei tunnusta vaan kaikki neljä syyttelee toisiaan. Oikeus ei saa selville ketkä kaksi oli syyllisiä ja vapauttaa ne kaikki.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saavat 4 vuotta eikä heitä siten karkoteta heti pois Suomesta vaan saavat lisäaikaa.

Noin se vaan menee...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu