Rajat kiinni!

Anonyymi

Asuntomurrot lähtivät heti nousuun, kun rajat aukenivat! Miksi Suomeen pääsee rikolliset? Eikö niitä voida pysäyttää rajalla, jotka ovat tehneet rikoksen? Oli se sitten tehty Suomessa tai jossain muussa maassa.

Haluan takaisin turvallisen ja puhtaan Suomen, ilman nykyajan vitsauksia, mitä korruptio ja kulttuurien yhteentörmäys on aiheuttanut.

Edelleen, minulla ei ole heitä (maahanmuuttajat) vastaan mitään, jotka ovat integroituneet Suomeen ja noudattavat Suomen lainsäädäntöä.

8

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi joku haluaa integroitua 😀, ihan tyhmä toi sana ja sen merkitys. Ihmiset voi tehdä mamuina töitä, kouluttautua jne .m ilman että pitää menettää omaa kulttuuria ja identiteettiä. Voin maksaa veroni hyväksymättä kauheeta juoppo kulttuuria.

      Anyhow meidän naapurustossa kaikki murrot ovat kantasuomalaisen jälkeä.

      • Anonyymi

        Teidän naapurusto? Niin lapsellinen lause, ettei se ole totta. Et tiedä muutamasta hassusta murrosta mitään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Teidän naapurusto? Niin lapsellinen lause, ettei se ole totta. Et tiedä muutamasta hassusta murrosta mitään.

        Persu asialla nyt taas mene muualle ölisöö rumilus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persu asialla nyt taas mene muualle ölisöö rumilus.

        Kirjoitustyyli kertoo, että ölisijä on siellä päässä.


    • Anonyymi

      Tullijullien mukaan liettualaisten rosvojen pysäyttäminen on etnistä profilointia, mikä on kielletty Suomessa.

    • Anonyymi

      Video valvontaa on lisätty ja rosmot näkyvät filmillä HD tasoisena!

    • Anonyymi

      Minusta hyvä aloitus ja teknologian parempi hyödyntäminen auttaisi asiaan? Huonolle ainekselle ihmisiä pitäisi olla ehdoton EI. Liikkumisvapaus pois ja sen jälkeen kovat rangaistukset, sama kaava raiskauksiin ja muihin seksirikoksiin. Tekniikan luulisi jo olevan käytettävissä, kun joku vain toteuttaisi onlinena kaiken ja rikastuisi samalla?

      • Anonyymi

        Samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      186
      4239
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      94
      2785
    3. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      144
      2290
    4. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      85
      2251
    5. 6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta

      Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark
      Maailman menoa
      33
      2171
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      2041
    7. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      30
      2017
    8. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      137
      1851
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      85
      1849
    10. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      20
      1836
    Aihe