Asuntomurrot lähtivät heti nousuun, kun rajat aukenivat! Miksi Suomeen pääsee rikolliset? Eikö niitä voida pysäyttää rajalla, jotka ovat tehneet rikoksen? Oli se sitten tehty Suomessa tai jossain muussa maassa.
Haluan takaisin turvallisen ja puhtaan Suomen, ilman nykyajan vitsauksia, mitä korruptio ja kulttuurien yhteentörmäys on aiheuttanut.
Edelleen, minulla ei ole heitä (maahanmuuttajat) vastaan mitään, jotka ovat integroituneet Suomeen ja noudattavat Suomen lainsäädäntöä.
Rajat kiinni!
8
117
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi joku haluaa integroitua 😀, ihan tyhmä toi sana ja sen merkitys. Ihmiset voi tehdä mamuina töitä, kouluttautua jne .m ilman että pitää menettää omaa kulttuuria ja identiteettiä. Voin maksaa veroni hyväksymättä kauheeta juoppo kulttuuria.
Anyhow meidän naapurustossa kaikki murrot ovat kantasuomalaisen jälkeä.- Anonyymi
Teidän naapurusto? Niin lapsellinen lause, ettei se ole totta. Et tiedä muutamasta hassusta murrosta mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Teidän naapurusto? Niin lapsellinen lause, ettei se ole totta. Et tiedä muutamasta hassusta murrosta mitään.
Persu asialla nyt taas mene muualle ölisöö rumilus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persu asialla nyt taas mene muualle ölisöö rumilus.
Kirjoitustyyli kertoo, että ölisijä on siellä päässä.
- Anonyymi
Tullijullien mukaan liettualaisten rosvojen pysäyttäminen on etnistä profilointia, mikä on kielletty Suomessa.
- Anonyymi
Video valvontaa on lisätty ja rosmot näkyvät filmillä HD tasoisena!
- Anonyymi
Minusta hyvä aloitus ja teknologian parempi hyödyntäminen auttaisi asiaan? Huonolle ainekselle ihmisiä pitäisi olla ehdoton EI. Liikkumisvapaus pois ja sen jälkeen kovat rangaistukset, sama kaava raiskauksiin ja muihin seksirikoksiin. Tekniikan luulisi jo olevan käytettävissä, kun joku vain toteuttaisi onlinena kaiken ja rikastuisi samalla?
- Anonyymi
Samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908646Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki454756Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414431Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462633Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.991510- 401306
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441256Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641172Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671100