PAAVOLLE

Kohta on paavin paikka auki, Paavo L:n tarvii vain hiukan oppia säästäväisemmäksi niin paikka on hänen.
Puhuakin jo osaa melkein yhtä nopeasti kuin tämä nyt kuolemaisillaan oleva.
5223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mutta miten niin säästäväisemmäksi?

Äänestä
  • Tosin eroan välittömästi kirkosta, jos
    Paavo pääsee pääjesuiitaksi!

    Äänestä

  • luuletko että kat. kirkon talous kestää paavon kulutuskerska juhlia, luxus ja vip tilojen vuokria ja jatkuvia superkalliita matkoja ja koko perheen kulujen maksamista kirkon piikkiin, kalliita autoja (ajokortittomalle miehelle)?

    Ei, sitä ei kestä kuin rikas Suomen valtio.

    Äänestä

Ei mitään muuta kuin Lipponen työttömyyskortistoon, saapiipa tietää mitä on elää muutamalla sadalla eurolla kk:ssa. Nytkun hän saa helppoa rahaa 10 000:sia euroja. Että olisi terveellinen paikka tälle itsetietävälle, itseään esiintuovalle, itseään huippuvirkaan työntävälle, muita sortajalle, sossuja nimittelevä. Oppimisihan mitä on olla tavallinen ihminen. Nyt sossut antavat tälle valtaa ja siitäkös hän nauttiin. Sossut herätkää.

Äänestä

Iltasanomat kirjoittaa asiasta ja kertoo Paavon olevan ehka todennakoisin seuraava Paavi. Kansa uskoo ja aanestaa jalleen demareita seuraavissa vaaleissa.
Muu maailma ei tieda asiasta mitaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


DUUNIA kirjoitti:

Kohta on paavin paikka auki, Paavo L:n tarvii vain hiukan oppia säästäväisemmäksi niin paikka on hänen.
Puhuakin jo osaa melkein yhtä nopeasti kuin tämä nyt kuolemaisillaan oleva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu