Poliitikkojen arvostus on alhaalla mutta onneksi Marin nostaa sitä

Anonyymi

Nostaako Marin poliitikkojen arvostusta?

19

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei nosta eikä laske. Kaikki poliitikot haukutaan ennemmin tai myöhemmin.

      Kansan syvät rivit haluavat itsevaltaisen kuninkaan, jota ei voi äänestää valtaistuimelta pois?

      Seuraavaksi on kuntavaalit. Tulee eduskuntavaaleja, presidentinvaaleja, EU-vaaleja. Mahtavaa. Äänestäkää ihmiset.

      • Anonyymi

        Eihän tuo demokratia toimi Suomi niin jäykkyys vaivaa kaikessa


      • Anonyymi kirjoitti:

        Eihän tuo demokratia toimi Suomi niin jäykkyys vaivaa kaikessa

        Demokratia onkin jäykkää, ei ihme. Mutta onko vaihtoehtoa? Autokratia?

        Kuten olemme nähneet, nykyiset vallanpitäjät, myös kansanedustajat, ovat tiukan laillisuussyynin alla. Sekin kuvastaa tuota "jäykkyyttä". Järjestelmän jäykkyys on tällöin hyväksi.


    • Anonyymi

      Juha Sipilä tulee puskista edustamaan, kuten Matti Vanhanenkin keskustaa ;:D:D
      Pressavaaleihin, puskista hyökkää kuin Viet-Kong, Vietnamin sodassa :DD:

    • Anonyymi

      Käännä lehti kuse päälle

    • Anonyymi

      Tämä palsta on hyvä indikaattori hyvästä poliitikosta. Mitä enemmän nettipersulauma jotain yksittäistä poliitikkoa täällä haukkuu, sen varmemmin häntä kannattaa äänestää. Ja päinvastoin. Jos tuo sama lauma ylistää jotakuta, siitä voi päätellä poliitikon olevan melko onneton tapaus.

      • Demokratia toimii, jos kansa (demos) on sivistynyttä. Suomessa kansa on keskimäärin sivistynyttä. Puhetta kyllä piisaa, mutta oikeasti ihmiset hiljaa mielessään yleenä ovat järkeviä.

        Antiikin Kreikassa demokratia rajoittui vain vapaiden miesten osallistumiseen. "Kansan syvät rivit" ja orjat saivat tyytyä päätöksiin.


    • Anonyymi

      Ei nosta ainakaan arvostusta...

    • Anonyymi

      Marin nostaa suosiotaan Espanjassa ja italiassa ja muissakin Euroopan maissa, joille hän kävi antamassa suomalaisten rahoja.

      • Anonyymi

        Italian mafia tykkää


      • Anonyymi

        Taisi antaa jotain muutakin, ainakin Macronille ;)


    • Anonyymi

      Auta armias jos kaikki poliitikot olisivat yhtä tyhmiä kuin Marin.

    • Anonyymi

      Ellette äänestä persuja, älkää kitiskö siitä että rahaa lapetaan köyhästä Suomesta rikkaisiin etelän hulttiomaihin. Homma on jotenkin absurdia. Tälläkö tavoin poliitikkojen arvostus nousee, aloittaja?

    • Anonyymi

      Marin on hyvä testi suomalaisille, mitä tapahtuu, kun nuorelle uratietoiselle naiselle siunaantuu valtaa, jota hän on myös valmis käyttämään. Kokeneemmat poliitikot yrittävät sivusta neuvoa, mutta yhtä tyhjän kanssa, sillä Marin näyttää heille välittömästi kaapin paikan. Maailmalla tämä kosmopoliitti sen sijaan haluaa miellyttää ja pedata omaa tulevaisuuttaan.

    • Anonyymi

      Marin nostaa omaa palkkaansa kuten loisavustaja-armeijansa. Saksa on nyt EU puheenjohtajamaa ja jotenkin surkuhupaisaa nähdä aina TV:ssä kun pääministerimme on merkkelin helmoissa roikkuva pikkulapsi. Marin tarvitsisi, Suomen puheenjohtajakaudella palkattujen avustajakavereiden lisäksi, nyt saksan puheenjohtajuuskauden avustajia.

      On millä mällätä! 100miljoonaa lisää nettomaksua. Otetaan lisää velkaa, leikataan köyhiltä ja sairailta, nostetaan polttoaineveroa.

      Suomi on vauras maa virkaperkeleloisille ja matuille, kehitysmaa työttömille, eläkeläisille, sairaille.....

    • Anonyymi

      Pohtii kommunisti.

    • Anonyymi

      Marin neuvotteli Suomelle erinomaisen sopimuksen.
      Kukapa ei tarttuisi "kaksi kolmen hinnalla" -tarjoukseen...

    • Anonyymi

      Suomen EU:n alkuaikoina EU riistäjät Ranskasta ja Saksasta ihmettelivät, että Suomessa ministerit ja poliitikot kulkevat ja asuvat kansan keskellä ilman turvamiehiä.

      Silloin sivistyneellä 80-luvulla Suomen kansa piti yhtä, ei riistänyt köyhiä ja heikompiosaisia, ei tuonut kuninkaita ja keisareita afrikasta, lähi-idästä elintasoamme kuppaamaan hotellimajoituksineen tulkkauspalveluineen ym. sosiaalihenkilökuntineen verorahoista.

      Nyt tyttöhallitus on EU:n ytimessä ja "hej me tienataan tällä" niin kuin pikkupoika katainen tienasi itselleen pepuntaputtelupaikan junckerin alaisena. Ja kansa maksoi, eikä tienannut.

      Nyt pikkutyttö Marin tekee samaa "100miljoonaa lisää nettomaksua" on hyvä sopimus ja yrittää päästä Merkelhameen alle palkkiovirkaan. Ja kansa maksaa.

      Lisää avustajia ja turvamie....eh henkilöitä turvaamaan poliittisen eliitin tavallisen verojamaksavan kansan kyykyttämisen.

    • Anonyymi

      Marin todistaa sen, minkä kansa jo tietää, että ministerit ovat tyhmiä narsisteja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      59
      3511
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2846
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      148
      2673
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      57
      2341
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      357
      2083
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      160
      1800
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      76
      1505
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1348
    9. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      38
      1313
    10. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      24
      1224
    Aihe