Niko seuraa Martinaa joka paikkaan, jopa uimarannoille.
Niko on ihastunut Martinaan
Anonyymi
911431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 91
Vanhimmat
Piipaa...
Niko tarttee vakiopanon perhehuoneeseen kun häkki heilahtaa.
Siinä olisi pari joka sopisi toisilleen 😏😁.
Absoluuttisesti !
Kovanyrkki-Martina ja huume-Niko 💖💘💖🥰
tais käydä sepun luona, sopimassa akat vaihtuu päikseen. mikäs sen somenpaa, kumpikin muija saa elättäjän. joten ei tarvii könytä mihinkään tavis duuniin.
Katsos kun tavisduuniin sitä vasta nykyisin tarvitaankin koulutusta ja osaamista. Eli sekin tie on tukossa.
No rahaa...
Ihmettelen, että tapailee tuota kuolemankauppiasta
omat sukutapahtumat huomioiden.
Minä en ihmettele mitään sen naisen tekemisiä. Kaikki on mahdollista, mistä vaan voi jollain tasolla hyötyä. Mutta kova on moralisoimaan muita kuitenkin.
Tapasiko Martina huume-Nikon Ibizalla?
Martinalla oli se yksi insta-otos, jossa omien jalkojen
lisäksi näkyi miehen logokengät...just sellaiset, joita
Niko voisi käyttää....mietin vaan....
Kaikki käy, mistä on itselle hyötyä.
Martina ja Niko oli panemassa siellä 🥰😍. Mutta ei Niko Martinaa huoli, huumejätkä haluaa nuoremman ja kauniimman. Martina ei ole kumpaakaan. Huumejätkän kaikki tyttöystävät ovat olleet kauniimpia.
No jos tämä Niko huumekauppias tietää rahaa Martinalle, niin siinä unohtuu kaikki , raha se on Martinan elämän johtotähti.
Sohfi kierto värkki ei Martin huoli sen tähteitä.
En usko, että Niko juoksee Martinan perässä. Kai hänelläkin sentään on sen verran itsesuojeluvaistoa. Vaikka onhan noita petikavereita Martinalla piisannut, taitaa olla hyvää pöksyissä. Sen puoleen en ihmettele, vaikka Niko petaisikin valmiiksi vankila-ajalle petikaveria. Kun pitää toimituksen aikana silmät kiinni, eikä huomioi ladon ovien levyisiä hartioita, eikä järeitä leukapieliä. :D
Pienimunaisten propagandaa 😁.
Juu ei alle 20 senttisellä ole kyllä mitään asiaa niihin karkeloihin, jos meinaa jotain tuntea. Siellä on sellaisilla meloilla käyty ryskämässä, että ei ole pikkupojilla asiaa.
Oletko yhtään tietoinen naisen emättumisestä? Oikein huvittaa tämä kommentti, kun ei ole mitään tietoa koko asiasta. Veikkaan, että kommentoija on 50v. mies ja neitsyt😂
Totta, hän voisi ottaa selvää tuosta ” ilmastoinnista” ja mistä se johtuu, ennenkuin availee omia ” tietojaan” 😂.
Taisit nyt erehtyä henkilöstä .. ei se Martina ole, joka kiemurtelee?
Onko se suurikin ihme kaunis nainen ja siitä tulee vielä kovan luokan bisnesnainen odottakaahan vaan hyvän asiantuntian johdolla
Et ole äidinkielenopettaja.
Suomennatko tekstisi luettavaksi ja ymmärrettäväksi? Kerrankin olen sitä äidinkielenopettajaa kaipaavan kommentoijan kanssa samaa mieltä.
Se oli positiivista kommentointia, jota sinä ja kaltaisesi korkeasti koulutetut ette ymmärrä.🙃
Juu oli kyllä helposti tunnistettavissa elämämkoululaisen tuotokseksi. Taattua Martina-uskovaisten laatutekstiä.
Missä sua on pietty?
No ei täällä tarvitse tohtoriksi asti kouluttautua, vähempikin riittää, mutta peruskoulu rimaa hipoen on jo pohjanoteeraus !
Pitäisi arvostaa ihmisiä jotka tekevät töitä. Sukari ei ole käynyt kun kansakoulun ja on rikas Huonekalu Maskun omistaja.On kiva nähdä kun asmuisin lähtee ihmiset reippain askelin töihin.Näin pidämme yhteiskunnan turvallisuutta ja sairaanhoidon tarvetta esimerkiksi yllä.
Anteeksi asmuisin.
Kyllä, sairaanhoitajan opintoihin pitää olla koulutus ei sitä ammattia voi ihan pelkän peruskoulun pohjalta tehdä, he ovat ammatti-ihmisiä, kuten ensihoitohenkilökunta,
Respect.....
Mitä ihmettä tämä lause tarkoittaa? Nyt on suomen kieli pahasti hakusessa!
Ja tuleeko ismuisin kotiin?
Sohvi-uskovaiset taas melkein suorittaneen peruskoulun.
Vähintäänkin ylioppilaita, kuten Sofiakin.
Kyllä, täällä ainakin yksi ylioppilas 👍
Onko tuo nyt niin ihmeellistä , että älylliset ja kädelliset kirjoittavat ylioppilaiksi ja lähtevät opiskelemaan yliopistoihin tai ammattikorkeisiin. Jonkun kuiteskin pitää olla palvelualalla ja tehdä Martinan lailla halpistöitä alennuksella.
Ei ole ylioppilas. Eikä mitään muuta kuin T-pussikauppias.
Sen muistaa kaiki seuraavatx100 vuotta
Ja jonkun pitää olla palstoilla 24/7/365 kommentoimassa mm. Martinan halpistöitä anonyyminä. Yhteiskunnan pohjasakkaa.👎
Onko Sofia ylioppilas? Siis laittanut valkolakin (sen sellaisen paskahuussin tapaisen, jossa on lumikinos katon päällä) päähänsä? Missä kuvat?
Ei ole.
Niin kumpi???
Älä jauha paskaa.
Martina ei treffaa Nikoa.Eikä Niko ole kiinnostunut Martinasta.
Kyseessä sovittelu et sais tuon T-pussi bimbon kans sovinnon aikaiseksi.
Mut Martina ei suostu siihen et T-pussibimbo on lapsen lähellä. Ja siitä saa tehdä kuka vaan lasu iömoituksen.
Martina ei ikinä tule sopimaan mitään tuon tyhjäpään kanssa.
Harmi. Lapsi niistä riidoista loppupeleissä kärsii.
Tietää että isällä uusi avopuoliso eikä saa tavata.
Kuulee varmasti haukkumista puolin ja toisin.
Katkeruudesta ja kostosta pitäisi päästä. Kaikkien osapuolien.
Eiköhän ne asiat lutviudu sitten, kun Sofian ja Stefanin oikeusjutut on ohi ja tuomiot annettu. Siihen asti Sofian ja Stefanin pitää vaan tyytyä siihen, mitä Martina sanelee.
Mä en ainakaan antaisi lastani sellaisille ihmisille, keillä on huumejutuista syytteet/epäilyt päällänsä. Eihän sellaisiin voisi luottaa. Nehän voisi alkaa lapsen aikana tekemään ihan mitä vaan.
Taas nämä lasu äitylit täällä kommentoi, normaali perhe ei asioi minkään helvetin lasun kanssa.
Mikä on lasu äityli?
lasu äityli = äiti= perhe, joka asioi lastensuojelun viranomaisten kanssa !!!
Mutta katsoi kuitenkin aiheelliseksi soittaa vankilaan?
Eikä normaaliperheen äiti ole tuomittu väkivaltaisuudesta😆
Eikä normaaliperheen isä ole epäiltynä rattijuopumuksesta ja huumeiden käytöstä. Eikä normaaliperheen isän tyttöystävä ole syytettynä Suomen suurimmassa huumevyyhdissä.
Harvemmin myös normaali perheenäiti on tuomittu kahdesti pahoinpitelystä ja laittomasta uhkauksesta. Ihan vaan tasapuolisuuden nimissä muistutan.
Martina on luonnossa pieni ja siro, erittäin hoikka nainen.
Olkoon vaan katseenkestävä, mutta on erittäin väkivaltainen ja kovanyrkkinen laitakaupungin kasvatti. Kun älykkyys ei riitä, hartiavoimat ja järeät leukaperät otetaan avuksi. Voisitteko ikinä kuvitella tuota älykääpiötä jonnekin Otaniemeen tai Domukselle?
Niin on Sofiakin, mutta Sofia on kiltti ja Stefanin rakas. Martina ei ole.
Onko ihminen kiltti jos syytettynä rahanpesusta huumeiden käytöstä ja jakamisesta ei maksa velkojaan ei ole työelämässä ja käyttää miehijä hyväkseen rahallisesti.Makaa avomiehensä kaverin kans ja on sen jälkeen kadulla ilman asuntoa.
Todellakin Martina, Aalto yliopiston kasvatti, ei helvetti jotain rajaa sentään..
Apukoulun häiriöluokalle olisi kuulunut.
Heh, no en tosiaankaan voi kuvitella. Amiksessa ja yliopistossa hankitaan paperit tavisduuneja varten. Ja sellaiset duunit ei ole tarkoitettu näille itseään hieman parempina pitäville.
Käsittääkseni Niko on hetero, eli en usko, että on kiinnostunut,
Typerä kommentti
Nähdäänkö Martina siinä Katiska ohjelmassa?
Se kertoo Nikosta (ja Sofiasta).
Sofia rehentelee virolaisessa sviitissä 🤣 Voi sitä järkevyyden määrää.
Martina on tuomittu väkivaltarikollinen.
Kouluja käymätön onko edes peruskoulu suoritettu loppuun.
Kaikki nimet muutettu sekä etunimet että sukunimi.
Puheet ja teot eivät vastaa toisiaan.
Kiristää Stefanilta rahaa.
Näyttelee ja manipuloi peittää todellisen luonteen taitavasti. Lyhyet videot sopii siihen hyvin ja kuvat.
Oma etu menee kaiken edelle oma lapsi vain tulonlähde. Hylkää jos ei hyödy tarpeeksi.
Empatiakyvytön
Ei hallitse hermojaan.
Ahne ja itsekäs.
Voi, kun sinäkin paranisit ja lukisit kommenttejasi sen jälkeen. Nyt tohtorille ja hän määrää sinulle katkeruus- ja kateuspillerit. Sen jälkeen uudelleen palstoille lukemaan kommenttejasi, ja otat katumuspillerin päälle. Toimii!👍
OSUVA KOMMENTTI !! TÄSSÄ ON KAIKKI !
Tämä on täyttä faktaa !
Hyvä kommentt 07:46
Katkera ja kateellinen, jos häntä ei ihailla, ilkeä luonne tulee esille.
Unohdit listalta että hän on laittanut kuvansa mukaan naisiin kohdistuvaa väkivaltaa vastustavaan kampanjaan. Hän jos kuka tuntee aiheen.
Moikkelis, aamulenkki juostu täällä Martinan kulmilla kaivarissa. Ihana aurinkoinen aamu ja pieni tuulenvire mereltä. Tämä kuulkaas on elämää! Eilen ostin hieman uusia syysvaatteita ja nyt innolla odotan, että ilmat hieman kylmenisivät ja pääsisin niitä käyttämään. Tänään aamupalaksi uskomattomia herkkuja mutta toki terveellisiä. Päivällä ajattelin laiskotella. Heippa.
Martinan kulmat eivät ole enää Kaivarissa vaan Kalasataman vuokrataloalueella.
Stefu ja Niko on kavereita. Olisko Stefu kertonut Nikolle miten Martina kosi häntä Levillä 9v sitten?
Nikoa alkoi kiinnostamaan, kun Martina näyttää pitävän pitkistä suihteista. Ei muutu mieli päivittäin.
Heh ei kyllä Marttiinasta keksi mitään mistä voisi olla ylpeä.
Jatkoa tulee varmasti samoilla mausteilla ei ihminen muutu vaikka voissa paistaisi. 😆
Me kaikki vähänkin itseämme kunnioittavat tiedämme et Marttina on kova mimmi kotona töissä treeneissä siksi käytämme hänen valmennuksia.
Kova mimmi, niin Martinan sanoin, että naurattaa, oma tytärkin nauroi, kun tämä äityli kommentoi häntä sanoin " on siinä kova mimmi " tytär ihmetteli, että mikä mimmi ???
Itse käyttäisin vain alan koulutuksen saaneiden valmennuksia. Ei mitään B-tason tee-se-itse julkkisten "valmennuksia". Siis jos olisin niin avuton että sellaisia tarvitsisin.
Samaa mieltä! Fysioterapeutti, liikunnanopettaja tai liikunnanohjaaja, ravitsemisterapeutti ja nähin on pitkä koulutus.
Siis jos nyt olisin niin avuton, että nyt tarvitsisin. Ja jos tulisi vamma tai sairaus, julkinen terveydenhuolto hoitaa.
Terveisin koulutettu ja työelämässä oleva äityli
Onpa kamalaa 😂
Ei se niin kamalaa ole enemminkin huvittavan noloa.
Ei kukaan normaali nainen lähde Nikon mukaan kuin julkisuuden/rahan perässä. Pitkä tuomio edessä, jne. Siellä sitten istut kotona yksin, ilmeisesti on yh. mutta toki onhan kiva kasvattaa lastaan hulppeissa olossa. Niko päsee "vapaille" joskus linnasta , sitten pitääkin hänen lähtee viihteelle, kaverit oottaa, ennekaikkea rahapussia.... Sitten kun on vapaa akka ei kiinnosta enää....
Luin MN digilehteä. Lehdessä oli juttu: Mustavalkoisilla kuvilla yritettiin jakaa tietoutta väkivallan uhreista. Instargamiin postattiin mustavalkoisia kuvia. Kauniita naisia asiallisesti pukeutuneina, mutta
Martina on pukeutuneena verkkosukkahousuihin, rintsikoihin ja korkkareihin, kyykkyasennossa.
Joka kerta, kun nainen puolustaa itseään, hän puolustaa kaikkia naisia, Aitolehti toteaa ja liittää mukaan lainauksen poptähti Madonnalta. IL 28.7.
Ja tämä Martina on itse tuomittu naiseen kohdistuvasta väkivallasta. Siksi on todella omituista että hänen kuvansa saa olla sivustolla.
Onneksi Stefu ei ehtinyt ajaa tyttönsä päälle kännissä ja huumepöllyssä. Martina pelasti Isben hengen.
Martina Puumalassa 0,75 promillea, ylinopeutta 80 km alueella 110 km/h.
Lehdessä on ollut myös tapaus, Martina ajoi rajua ylinopeutta lapset kyydissään.
Molemmat löytyy kyllä IS uutisista.
Toki on jo aikaa, mutta löytyy sitä emännältäkin pientä rikettä...
🥱🥱🥱🥱🥱🥱
Martinasta ei saa puhdasta pesemälläkään, oikeudessa tuomittu pahoinpitelijä ja uhkailija.
🥱🥱🥱🥱🥱
Marttina jakaa piparia, ja eiköhän he pohdi Stefanien ja Stefun päänmenoa seuraavaksi keskenään.
Luulenpa, että he saavat vielä puuhattua jotain heidän kontilleen ja hautovat jotain
äksöniä näille keimalijoille ja pesänrikkojille.
Nyt ilmeisemmin käyvät salaista sopimusta.
Sofia ja Stefu saavat vielä nenilleen jatkossa, jatko-osa odottaa, lol
🥱🥱🥱