Saksa ja Ranska tämän suunnittelivat!

Ajatuspajat huomasivat EU:n jättipaketissa mittavan epäselvyyden tukipotin jakoperusteissa - ”Saksa ja Ranska saavat suuremman osuuden, kaikki muut saavat vähemmän”
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei mennyt ajattelu hukkaan;)
Jotuisiko siitä että esim. Saksa maksaa EU:lle viisin kertaisesti verrattuna Suomeen.
Ranska yli kaksinkertaisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ajatuspajat huomasivat EU:n jättipaketissa mittavan epäselvyyden tukipotin jakoperusteissa - ”Saksa ja Ranska saavat suuremman osuuden, kaikki muut saavat vähemmän”

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu