Kävimme itse Yyterissä Ravintola Laguunissa, tarkoituksena ruokailla koko perheen kanssa. Palvelu oli ala-arvoista, eikä henkilökunnalla ollut pienintäkään käsitystä asiakaspalvelusta.
Paikkaa on aiemmin kehuttu, uuden nuoren yrittäjän aloitettua. Itsellämme oli aivan vastakkainen kokemus. Yrityksen facebook-sivuilla on runsaasti vaihtelevia arvosteluja palvelusta. Onko muilla kokemusta kyseisestä paikasta?
Olisi hienoa, että Yyterissä olisi laadukasta ravintolatoimintaa, johon poiketa syömään. Jos nykyinen yrittäjä ei hommaa pysty hoitamaan, pitäisi pyytää apua tai lopettaa koko homma.
EI JATKOON!!!
Kokemuksia Yyterin ravintola Laguunista?
15
1878
Vastaukset
- Anonyymi
Koita nyt käsittää ettei tämä yrittäjä voi tarjota perheellenne aterioita ilmaiseksi tai edes piikkin, jos se on jossain muualla joskus onnistunut niin ei Yyterissä. Olen itse kyseisen ravistolan ruokaan ja palveluun tyytyväinen, maksan siitä mielelläni.
- Anonyymi
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan. Mä olen useasti syönyt siellä ja aina saanut hyvää ruokaa ja palvelua.
- Anonyymi
Yyteriä ajetaan alas niinkuin käy laitakarillekin.merimetsoille lisää elintilaa tarvitaan.
- Anonyymi
pempusta
- Anonyymi
Olen käynyt, enkä toista kertaa mene. Ylimielistä toimintaa ja jäin käsitykseen, että tutut ja kaverit kirjoittelevat ylistäviä arvosteluja täällä ja somessa. Ne samat joiden takia asiakkaat joutuvat odottamaan tilauksiaan, kun kylän vakkariasiakkaiden krapulapitsatilaukset ohittaa aina muut.
En mene enää Laguuniin, enkä suosittele kenellekään.
Virkistyshotellissa on hyvä palvelu ja ruoka. Yyterissä käydessäni asioin mieluusti siellä.
P.s. en ole koskaan odottanut mitään hyvityksiä, eikä tällä ns.ravintolalla ole edes toimintaa, mistä ylipäätään hyvittäisivät mitään. Niin alas on mennyt palvelu. - Anonyymi
Meriravintola Purettiin toukokuu 2023. Tilalle tulee toistaiseksi 4 kontti ruokapaikkaa alkaen 15.6.2023. Veikkaan, ettei tule menestymään, jos hinnat on korkeat Joka paikassa on hirmu kallista. Kaikki Pizzat yli 10€. nakkisämpylät noin 6€, hamburilaiset lähes 10€, makkaraperunat yli 10€, lihapullat muusilla noin 17€.
Eihän yyteris käy yhtään optiomiljonääriä, eikä hyväpalkkaista, vaan pieni ja keskituloisia inmisiä. Eläkeläiset kiertää paikan kaukaa. Ei tavallisella perheellä ole varaa ostaa mitään noista ruokapaikoista. Joutuvat tyytymään K-markerin roiskeläppä-pizzaan 1.5€ ja makkarapakettiin 2€.
Joka paikassa on vain huonoja tummia olusia kuten Karhua, Karjalaa, Lapinkultaa. Eihän niitä juo kun ammattijuopot. Niistä tulee kauhee kankkunen ja päänsärky, erityisesti naisille.
Missään ei ole vaaleaa lahden sinistä, vaaleita Olvin olusia. espanjalaisia vaaleita lagereita ym.. . Koko yyterin ruokatarjonta on pilattu korkeilla hinnoilla jo vuosikausia ja ahdinko vain syvenee. Matkailijoita höynäytetään 6-0.
Yyteriin meriravintolan tilalle pitäs avata oikea ravintola jossa olisi laitoskeittiö kuten kouluissa ja ikeassa. Linjastolta tilataan Lihapullat ja muus/ranskalaiseti 4.5€, Makkaraperunat/ranskalaiset 4,5€, kalapihvi muusi/ranskalaiset 5€, Kasvispata 5€, Hernekeitto 4,5€, lohikeitto 4,5€, Grillimakkara muusi/ranskalaiset 5€, vesi hanasta 0€, pieni limu hanasta 1,5€, kahvi 2€, pulla 1,7€ jne..
Kuumana kesäpäivänä siinä olisi koko ajan 50 metrin jono ja myytäis tuhansia annoksia päivässä. Ravintoloitsija rikastuisi ja annokset7palvelu vain paranisi.- Anonyymi
Huomaa kyllä ettei sinulla haihattelijalla ole minkäänlaista käsitystä kuluista joita yrittäjällä on kun pyörittää ruokapaikkaa.
Ihan kalapihvi muusilla ja 5Eur hinnaksi niinkö? Kalapihvin pitäisi olla kierrätyskartongille piirretty katuojasta löydetyllä tussilla ja leikattu saksilla siitä irti, avonuotiolla reunoilta käristetty ja perunat omasta perunamaasta jne jos tuosta pitäisi yrittäjälle jäädä käteen vielä rahaakin helkkarinmoisten kulujen ja verojen jälkeen.
Ilmaiseksiko sinulle pitäisi ruokaa tehdä? Ei paljon auta 50 metrin jonosi, tuolla hinnalla saisi olla se jono 24/7 siinä pitkin yötä kartonkikalapihvejä haihattelijoille.Pieni limu hanasta 1,5Eur :D
Anna kun arvaan, olet vihreiden äänestäjä?
- Anonyymi
Selviskö tämä koronasta? Kuuklessa luki pysyvästi suljettu.
- Anonyymi
Laguunissa käy pääasiassa juntteja matala-äo tapauksia, ketään normaalia ei kiinnosta.
- Anonyymi
Minkälainen se päng päng on?
- Anonyymi
Se joka haluu vimpan päälle, menee Kalajoelle. Pelkkä sisäänpääsymaksu portista pelästyttää.
Yyterissä luonto kutsuu. Ilmaiseksi.
Sen jälkeen syömään Amadon pizzaa tai mahtavaa valurautapannu pippuripihviä.
No se meni jo 80-luvulla. Nyt kaikki on kiellettyä. Telttaillijat joutuu poliisin syyniin, asuntoautoilla ei mitään asiaa.- Anonyymi
Hyvä juttu on että sähköpotkulauta ei liiku siellä rantahiekalla, eipä tarvii siellä noihin vuokralautoihin kompastella
- Anonyymi
Englannissa tämä on toteutettu niin että kaikilla rannoilla on betoniset kulkuväylät.
Pääsee vaikka pyörätuolilla kulkemaan.
Jos invaliikkumista haluaa Yyterissä voi kokeilla Segwayta. Sen valmistus vissiin lopetettiin kun tuli virkavallan käyttöön. - Anonyymi
Italialaisen invalidin kehittämä versio Segwaysta. Ei tarvita betonirakenteita.
https://www.landldistribution.com/product/going-segway-chair-x2/ - Anonyymi
Yyterin rantaan pitäisi rakentaa betoninen jalkakäytävä ja ravintoloita, rättikauppoja, bupeja sen varrelle, niin kuin espanjassa. Sais katsella merta ja juoda olutta terassilta. jäätelöbaareja ym. Tulisi kilpailua ja hinnat pysyisi maltillisina.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2694831Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii843292- 402985
- 472543
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua451807- 971610
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘971398PS uusimman gallupin rakettimainen nousija
https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden1441015- 701007
- 102956