Tyhmempänä poikana rakkauden huuman vuoristoradan alamäessä tuli ajatelma vastapuolen olevan rakastelemassa toisen tutun kanssa. Mitä pidemmälle ajatelma meni sitä vahvemmin yritin siirtää ajatuksia muualle. Epäonnistuin. Lopussa näin kuinka toinen henkilö sai rakkauden kohteeni klimaksiin ja menin shokkiin.
En pystynyt keskittymään mihinkään. Ihan kuin jokin olisi tappanut osan minussa.
Seuraavana päivänä kun näin silloisen rakkauteni kohteen ihmettelin miksi en tuntenut enään mitään.
Hän yritti parhaansa, mutta en vain tiennyt mikä minuun meni. Jälkeenpäin surin kauan tilannetta, kun vain olin tekemättä mitään vastavuoroisuutta hänelle yrittäen ymmärtää mitä oikein kävi.
Toki saanut eri diagnooseja, mutta nyt vain yritän jotenkin palauttaa ajatukseni takaisin.
En pystynyt ilmaisemaan vihaani, koska sehän oli vain ajatelma. Etkä olisi ansainnut huutoani.
Suorastaan vatuttaa kun
Anonyymi
1
105
Vastaukset
- Anonyymi
Järkyttävä harha.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887